reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
@Sandra181 super, dzięki :) to jak będziesz miała chwilkę, to napisz mi proszę tylko,czy ta aplikacja działa dobrze? I od którego tygodnia udało Ci się złapać tętno?

Tak, aplikacja u mnie działa dobrze, mam potem nagrania dźwięku z każdego badania i pokazuje dokładnie tętno, bo sprawdzam też swoje. Mi udało się bardzo szybko znaleźć tętno, bo od 9tc :) w aplikacji tez jest rysunek pokazujący gdzie szukać tętna dziecka w danym tygodniu ciąży.
 
reklama
Gratuluję udanych wizyt dziewczyny. :)
Ja nie mam siły do niczego, na dworze taki upał że nie da się wytrzymać.. mój synek marudny cały dzień nic nie mogę zrobić bo ciągle tylko "mama noś mnie" :(
Niedawno poszedł spać więc ja też korzystam i idę troche odpocząć.
Ktoś jeszcze dzisiaj wizytuje? :)
 
Tak, aplikacja u mnie działa dobrze, mam potem nagrania dźwięku z każdego badania i pokazuje dokładnie tętno, bo sprawdzam też swoje. Mi udało się bardzo szybko znaleźć tętno, bo od 9tc :) w aplikacji tez jest rysunek pokazujący gdzie szukać tętna dziecka w danym tygodniu ciąży.
Cześć dziewczyny,o jakim urządzeniu piszecie i jakiej aplikacji?
 
Dziekuje Ci kochana. Uspokoilam sie. Torbiel niestety nie pekla, tak mysle. Juz sama nie wiem. Mialam dopytac zamiast panikowac w duchu.

@Minka_uk :) To dobrze, że torbiel nie pękła bo gdyby tak było to byś potrzebowała pilnej interwencji chirurgicznej, gdyż groziłoby Ci to zapaleniem otrzewnej. Zatem tfu tfu! ;) Jeżeli to torbiel wypełniona płynem i jest niewielkich rozmiarów to ta powinna się wchłonąć i dzieje się tak z większością torbieli :) I tak jak pisałam nic się z tym nie robi tylko obserwuje. "Zwykłe" torbiele nie są niczym niezwykłym i mają je miliony kobiet na całym świecie - również te w ciąży. Musisz jednak ja monitorować czy ta się nie powiększa. Gdyby to była "groźna" torbiel np. czekoladowa lub duża, która by mogła pęknąć lub ulec skręceniu to lekarz by się z pewnością zaniepokoiła. Zatem nie masz się kompletnie czym zamartwiać :) Ps. Torbiel mogła powstać na skutek zmian hormonalnych jakie teraz zachodzą w Twoim organizmie; bierzesz może progesteron?[/QUOTE]


Jeszcze raz dziekuje kochana! Ja jestem okropnie histeryczna. He juz balam sie slowa na R. Ehhh ta moja glowa. Nie nie biore progesteronu ale hormony mi szaleja . Mdlosci I wymioty codziennosc.
 
Gratuluję udanych wizyt[emoji6] śliczne zdj macie, kurcze że mój gin nie daje, Ehh ale tak to jest na NFZ..

Ja też ciężko te upały przechodzę mimo że to dopiero początki przecież
 
Już po wizycie :) wszystko w porządku. Dzidzia wygląda na zdrowa. Ma 5,85 cm, serduszko biło 160/min, NT mamy 0,7 mm :) termin porodu pozostaje na 14.02 :) pierwszy typ płci to wg lekarki dziewczynka, a mówi, że się jej rzadko zdarza pomylić ;) także mogą być 2 dziewczyny :D a tak wygląda mały alien :DZobacz załącznik 883579
Justynka :) super wieści ::) wiem co czujesz :) wczoraj to samo przeżywałam :) cuuudnie, no nie??
U nas tez wszystko ok, czekam na po branie krwi do PAPPA, dzidzia bardzo ruchliwa az nie mogla pomierzyc hihi. Z usg ciaza starsza o 3 dni I termin na 4.02, dzidzia 7cm, przeziernosc 1.8 takze bardzo dobrze :-) po tym ogonku wygladalo mi na dziewczynke, ale moze tylko dlatego, ze mi sie marzy dziewczynka po dwóch chlopakach hihi
Och jaki piękny maluszek :) :) gratuluję i bardzo się cieszę :) :)
Kochane,
czy na badania prenatalne (USG + krew) przygotowywaliście się jakoś specialnie? Czy do krwi trzeba być na czczo?
Czy Tatusiowie mogli być z Wami podczas badania?
O co warto pytać?
Czy któraś z Was miała badanie w Neomedica w Poznaniu?
do badania nie musisz się przygotowywać, w sensie, nie trzeba być na czczo i możesz iść o dowolnej porze, jeśli chodzi o biochemię :)
Nu usg przyszły tata jak najbardziej może być :) , mój był ze mną już dwa razy i tak mu się spodobało, że chce być na każdej wizycie :)
Pytanie do dziewczyn które miały już prenatalne... czy wszystkie mialyscie robione przez brzuch?
Ja miałam najpierw normalne badanie ginekologiczne, lekarz sprawdzał szyjkę itp., potem usg przez powłoki brzuszne. Kazał mi się nie ubierać na wypadek gdyby nie wszystko dało się zobaczyć, ale na szczęście obyło się bez usg dowcipnego :)
 
reklama
Ehhh te hormony w ciazy. Dzisiaj z racji rocznicy każdy wie jakiej wyly syreny o 17, poszłam na balkon i tak się zryczalam,ze nie mogłam się opanować. Ogólnie jestem patriotką i jestem dosyć wrażliwą ale hormony mi trochę pomogły ;)
 
Do góry