reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
Ja tez już po wizycie. Jest zarodek. Maleństwo ma 4,93 mm i serduszko bije mu z szybkością 120 u/min [emoji173]️[emoji173]️[emoji173]️ wiek ciąży 6t0d,
Dzisiaj doktor założył ni kartę ciąży i dostałam listę badań do zrobienia. [emoji846]

Niestety po tej luteinie zrobiła mi się delikatna infekcja i dostałam jeszcze Pimafucin.
Cieszę sie razem z Toba :)
i co lekarz powiedział na plamienia?
 
reklama
Ja Wam jeszcze dorzucę info, bo sama mam skłonności do infekcji i bronie się jak mogę i kiedyś jedna gin poleciła mi żel do higieny intymnej Pliva Fem F , ja zamawiam na necie, jest przeciwgrzybiczy, przeznaczony typowo dla kobiet w ciąży :) może którejś się przyda
 
Cieszę sie razem z Toba :)
i co lekarz powiedział na plamienia?

W sumie to nie podał konkretnej przyczyny bo progesteron ok, może to mięśniak, może to ta infekcja od luteiny. Szyjka jest ok. Macica ładna, bez krwiaków. Beta odpowiednia. Mam kolejna wizytę na 26.06 i 10.07 ale jak nie będę plamić ani nic to 26.06 mogę sobie odpuścić. Ona taka rezerwowa jjest na chwile obecna.
 
Moja córka źle znosi żłobek. Ale narazie nie mam wyjścia i musi chodzić chociaż do tego sierpnia. Potem mam nadzieje pójdę na zwolnienie i z nią zostanę. Za to z bliźniaczkami nie było problemu. Poszły do żłobka jak miały pół roku i tak naprawdę tylko pierwsze dwa tygodnie były trudne. Dziewczyny dużo płakały i musiały potem w nocy z nami spać. Szybko to minęło i do tej pory lubią chodzić teraz to już do przedszkola. Za to Zosię wysłałam jak skończyła roczek i przez ten rok tak naprawdę nie zaklimatyzowała się wcale. A już ostatnio jest tragedia [emoji20] wczoraj mąż zawoził ją do swojej siostry już po 11 bo Panie dzwoniły, że cały czas płacze. Dziś nie poszła wcale została z moją mamą bo ta ma wolne. Ale jutro nie będzie nikogo i będzie musiała iść, a jak ja sobie o tym pomyślę to mnie skręca [emoji22]

Wszystkie Twoje córy chodziły do jednego żłobka? Nie chcę straszyć, ale może to wina samych Pań ze żłobka. Udzielam się już długi czas na forum październikowych mam 2016 r. (mamy swoje osobne forum - i tutaj mam taki pomysł, jak się rozkręcimy to też możemy założyć własne forum, zamiast jednego wątku to zrobiłybyśmy kilka tematów żeby nie pogubiło nam się to wszystko) i jedna mama ma 3 dzieciaczków, najstarsza córka do niedawna ciągle jej płakała po nocach i nie chciała do przedszkola chodzić. Była przekonana, że jest po prostu bardzo wrażliwa i źle znosi jakiekolwiek bodźce. Okazało się niedawno, że jakies inne mamy doniosły na przedszkolankę, że się wyżywa na dzieciach, a na jej córce najbardziej. Zwolnili babkę, teraz mają inną i płacze oraz lęki odeszły jak ręką odjął... Mój Miki też dużo płacze, jeszcze się czasem w nocy budzi, ale do niedawna to było dzień w dzień z płaczem, ale tu przyznaję jest moja wina - ja jestem bardzo nerwowa, on to czuje i sam przeżywa potem
 
W sumie to nie podał konkretnej przyczyny bo progesteron ok, może to mięśniak, może to ta infekcja od luteiny. Szyjka jest ok. Macica ładna, bez krwiaków. Beta odpowiednia. Mam kolejna wizytę na 26.06 i 10.07 ale jak nie będę plamić ani nic to 26.06 mogę sobie odpuścić. Ona taka rezerwowa jjest na chwile obecna.
U mnie beta z soboty 1467.90 przy 40 dniu cyklu. Jeszcze jutro idę drugi raz i zobaczymy jak przyrasta.
Mam nadzieję że mi ten duphaston pomoże i utrzyma malenstwo
 
Odebrałam betę wynik 3840 [emoji3] a w niedziele było 784 . Ale na wizytę jednak pójdę bo ten śluz jest ciągle podbarwiony. Jak się okaże, że to jednak po stosunku to najwyżej będę biedniejsza o 150zł.
 
Odebrałam betę wynik 3840 [emoji3] a w niedziele było 784 . Ale na wizytę jednak pójdę bo ten śluz jest ciągle podbarwiony. Jak się okaże, że to jednak po stosunku to najwyżej będę biedniejsza o 150zł.
Lepiej żebyś była biedniejsza o 150 z powodu stosunku niż by miało się coś stać.
Ja jakbym mogła to bym już u lekarza była nawet i za 200 zł.. bo strach przerasta..
 
No i wspaniałe wieści!! ❤
Forget, 6+0 z usg rozumiem, a z OM? Pytam dla porównania ;)
W ogóle zauwazylyscie że co lekarz i inny aparat usg to inne wyliczenia?
U mnie np wg usg 6+0 było a dzidzia miala 2,5 mm. Ciekawe to...
 
Dziewczyny a macie jakieś ciążowe aplikacje na telefonie ? Ja mam Moja Ciąża, Preglife i Himommy i każda inaczej pokazuje [emoji28] tzn jedną np. jak mam dzisiaj 5t1d to pokazuje ,że to 6 tydzień, inna,że piąty tydzień, a jeszcze inna,że 4t7d [emoji28]

5tydzien+1dzień w domyśle się mówi, że to 6 tydzień. Bo jakby liczyć od dnia miesiączki to nie powiesz przecież "zerowy tydzień", tylko od razu leci pierwszy :D Dlatego lepiej zamiast zaokrąglac to sprecyzować, tak jak mówisz, 5tc+1dz. A że każda apka inaczej pokazuje to normalne :D Mi jedne kalkulatory wyliczają termin porodu już na 18 lutego, inne na 22, no 4 dni to duża rozpiętość :D Nie ma się co tym sugerować. Ja bym po prostu sama liczyła. A że wiem, że miałam dostać okres w poniedziałek to każdy tydzień ciąży się u mnie w poniedziałek zaczyna wg om. Bo wg usg pewnie będzie jeszcze inaczej :)

W poprzedniej ciąży miałam też HiMommy i MojaCiąża. Ostatnio z ciekawości zainstalowałam Ciąża i BabyApp (apka innego forum - mjakmama24) ale szczerze mówiąc nawet nie zaglądam :D A powiadomienia wyłączyłam żebu nikt z rodziny przypadkiem nie zauważył :p
 
reklama
Mój mąż dużo razy mówił mi o tym, że by chciał kiedyś w Anglii zamieszkać lub w Japonii. Miał jeszcze dawny czas temu fazę na Norwegię, ale ja jestem ciepłolubna i od razu mu mówiłam, że tam to nie ma mowy. Najprędzej do Anglii. Byłam w 2015 r na 5 tyg pracy na farmie w Sandhurst (blisko Maidstone, w ogóle nawet blisko granicy) i byłam zachwycona Anglią.

Gratuluję pomyślnych wizyt! :)
 
Do góry