reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
@Karolajna89 witaj u nas :)

@karolina921 czekamy na informacje! :)

@Karolka2106 mimo zwyklej wizyty powodzenia i daj znać koniecznie :) który tydzień dzisiaj?

U mnie dzisiaj 11t5d wg OM. Znalazłam dzisiaj detektorem tętno w sekundę,wiem dokładnie w którym miejscu dzidziul leży :) ale oczywiście,nie byłabym sobą jakbym sobie czegoś nie wymyśliła i... Czy na ten czas 175 tętno płodu nie jest za wysokie?? Oczywiście aplikacja podobno nie jest super precyzyjną i może się mylić,ale na ostatnim USG w 10t było 183 ...
 
reklama
@Darsi kciuki mocno zaciśnięte i paluchy u nóg też . Trzymam kciuki za Wszystkie wizytujace...Ja odliczam czas do 11.08.. .. Pozdrawiam gorąco i witam nowe mamusie lutowki .
 
@Karolajna89 witaj u nas :)

@karolina921 czekamy na informacje! :)

@Karolka2106 mimo zwyklej wizyty powodzenia i daj znać koniecznie :) który tydzień dzisiaj?

U mnie dzisiaj 11t5d wg OM. Znalazłam dzisiaj detektorem tętno w sekundę,wiem dokładnie w którym miejscu dzidziul leży :) ale oczywiście,nie byłabym sobą jakbym sobie czegoś nie wymyśliła i... Czy na ten czas 175 tętno płodu nie jest za wysokie?? Oczywiście aplikacja podobno nie jest super precyzyjną i może się mylić,ale na ostatnim USG w 10t było 183 ...
Chyba na poczatku tetno jest wyzsze, ale wraz z tygodniami powinno byc troszke nizsze. Pamietam jak trafilam do szpitala, bo przestalam czuc ruchy to mlody mial tetno 180 i grozila mi cesarka. Po antybiotyku tetno mlodego spalo do 160 i zaczal sie ruszac, chociaz i ja mialam 130-140. Nie wiem jak w PL, ale tutaj wlasnie mi polozna powiedziala, ze teraz juz tutaj nie sprawdzaja tetna na kazdej wizycie, chyba, ze samemu sie chce serduszko posluchac, bo nie jest to do konca miarodajne, a tylko moze "przestarszyc". Wiem, ze dla nas to radosc posluchac dzidziula, ale wlasnie dlatego lepiej tego nie robic za czesto.
 
Darsi kciuki za mamcię, Twoja mama jest palaczem ?
Karolina 921 mocno zaciskam za wizytę

Wiola 1198 podziwiam za tą samotność:( a jak planujecie dalsze życie ? Ja sobie tego nie mogę wyobrazić, bym umarla z tęsknoty. Jak mój M wylatuje gdzieś 5 dni, ja nie mogę sobie znaleźć miejsca :(((

Juti ja dokładnie tyle samo jestem z moim M 17 lat razem i 9 lat po ślubie. Jak go nie ma dluzej w domu to usycham

Sandra myślę że dzidziuś sobie śmiga :)
MI też jest bardzo ciężko samej choć nie samej bo mam jeszcze 9 letnia córkę i z tatą mieszkam po śmierci mamy więc na brak zajęć nie narzekam i czas ucieka mi szybko ale brakuje bliskości i męża obok choć jemu jest ciężej bo całkiem sam a myślami stale przy nas.. Od stycznia zostanie w kraju to będzie dużo prościej bo ta tęsknota wykancza
 
@Sandra181 - dziękuję - ja nie mam detektora i nie wiem jak to jest, w ogóle nie wiem gdzie teraz dzidziuś może być, także nie jestem w stanie pomóc :(

@karolina921 - oczywiście, że kciuki zaciśnięte :) wszystko będzie dobrze i za niedługo powiesz rodzicom i mam nadzieję, że się ucieszą :) I jak tam wizyta, bo już chyba jesteś po :)

@milusia83 - dziękuję, tak moja Mami pali chyba z 40 lat już jak nie więcej

@Karolajna89 - witaj :) i gratuluję

@Justyna_maj2017 - dziękuję i życzę miłych dzisiaj spacerów i przyjemnej pogody :)

@ForgetMeeNot - dziękuję bardzo :)

@Karolka2106 - dziękuję bardzo :) współczuję, że musieliście być aż w szpitalu :( nie ma nic gorszego niż chorujące dziecko. U mnie na szczęście dziś lepiej i temp chyba odpuszcza. Zaciskam kciuki za wizytę :)

@raz_dwa_trzy - myślę, że tętno jest dobre. Ja cały czas się zastanawiam nad tym detektorem ale nie wiem czy to nie jest wyrzucanie pieniędzy w błoto. Myślisz, że jak długo będzie można z niego korzystać?

@pszczolka81 - dziękuję :)

@wiola1198 - oby do stycznia :) i na pewno będzie później już dużo łatwiej :)

@Kordosia - Kochana zaglądasz jeszcze do nas?

@Baffi26 - i co tam u Ciebie? Zafasolkowałaś? Bo bałaś się, że mogło się teraz udać.
 
@raz_dwa_trzy dzisiaj 12+6 tc :)
Co do tętna Twojego Malucha to ja kiedyś mierzylam jak byłam zdenerwowana i Mały miał ponad 200 a z reguły było w normie chyba koło 150. Nie wiem czy to miało wpływ, czy też czasami urządzenie może wariować.
A cos lekarz mówił na to że na usg było wysokie?
 
Dziekuje za kciuki [emoji4] z maluchem wszystko ok. Chociaż jakiś duży jest [emoji33] i lekarz powiedział, że ja mam źle tp wyliczony. Wg badania dziś 13t 4d, a według tego co mi wyliczyli między 6-8tc 12t3d.
Fhr 167 ud/min
Crl 74.5mm
NT 2.2mm
BPD 23.1mm
Pępowina trójnaczyniowa
Płyn owodniowy w normie
Serce, żołądek, kręgosłup, mózg/czaszka, ściana brzucha, pęcherz obraz prawidłowy. Stopy i rączki widoczne obie, kość nosowa obecna. Przepływ na zastawce trójdzielnej w normie :)
Ryzyko skorygowane dla trisomia 21 1:2845, t18 1:8162, t13 1:9488
Samoistny poród przedwczesny przed 34t 1:237
Lekarz na usg też widział chłopca. Jedynie co może być problemem to łożysko. U mnie jest przodujące na ten moment całkowicie zakrywa ujście do szyjki. Ale ponoć na tym etapie może się ono jeszcze podnieść. Na 1 października już jestem zapisana na badanie połówkowe [emoji4]
 
reklama
@Karolka2106 no wlasnie nic nie mówił, tylko tyle,że to moje tętno miało wpływ, bo ja też miałam 100 puls :) nie przejął się. Zobaczymy jak będzie na następnej wizycie,postaram się byc spokojniejsza.
@Darsi co do detektora, to fajna sprawa jak dla mnie. Z tego co wiem,to możesz go używać do końca ciąży. Później dochodzą ruchy dziecka, ale czytałam na kilku forach,że dziewczyny nie czuły ruchów i się niepokoily i detektor je uspokajal :)
 
Do góry