reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
@karolina921 gratulacje, super, że wszystkie do tej pory macie wspaniałe wyniki ☺
13stego będzie wysyp wyników, ja też idę w przyszły poniedziałek :)
Co do detektora, to ja nie chciałam kupić, nerwy by mnie zeżarły jakbym nie mogła znaleźć tętna, albo właśnie jakby było za wolne/szybkie.
Jak mam jakieś wątpliwości umawiam się do lekarza, na szczęście od ostatniej wizyty tydzień temu bardzo się uspokoiłam.
Teraz mam 11t 6d i sama siebie podziwiam za ten spokój ;)
Odpoczywam, czytam, leżę mam wolne na tydzień od robienia obiadów, więc korzystam :-) :)
Miłego dnia Mamusie :)
 
reklama
Wszystkim wizytujacym samych szczęśliwych wieści dzisiaj. Ja mam wizytę u mojej gin 13.08 a dzień później prenatalne ale się nabadam. Już się doczekać nie mogę choć denerwuje trochę bo od ostatniej wizyty minęły już 3 tygodnie.
Upał doskwiera w pracy skrocili nam dzień pracy o godzinę codziennie do końca tygodnia dobre choć to...
Wyjasnijcie mi po króce jak odczytywać te wyniki z prenatalnych
 
Dziewczyny bo mi to nie daje spokoju czy ktoraś z was też ma dziecko o tak naprawdę dwa tygdonie starsze niż wg OM? No ja z om powinnam być w 11t i 1/2d - tp. 19-21.02. Ale wiem, że owulacje miałam wcześniej więc ciąża od początku o tydzień starsza termin w karcie na 15.02. No ale dziś to już różnica dwóch tygodni tp. 07.02 i lekarz powiedział, że to przez błędne wyliczenia na początku co dla mnie jest też niezrozumiałe bo w ciąże musiałabym zajść podczas okresu co za tym idzie potem wazystkie bety i pierwsze badania byłyby niewiarygodne?? Na ostatnim usg byłam 13.07 był to 9t i mały miał 2.32cm. Dziś już praktycznie 7.5cm czy to możliwe, że na tym etapie dzieci już rosną indywidualnie? Gin powiedział, że jeszcze nie. Czy może coś jest jednak nie tak? Zastanawiam się czy nie zbadać sobie glukozy. Te ostatnie mdlenie, słabe samopoczucie, duże pragnienie plus jeszcze duży maluch i moja nadwaga może świadczyć o cukrzycy? Lekarz mówił by czekać na wizytę u ginki, ale do 25 to jeszcze dużo czasu [emoji29]
 
Dziekuje za kciuki [emoji4] z maluchem wszystko ok. Chociaż jakiś duży jest [emoji33] i lekarz powiedział, że ja mam źle tp wyliczony. Wg badania dziś 13t 4d, a według tego co mi wyliczyli między 6-8tc 12t3d.
Fhr 167 ud/min
Crl 74.5mm
NT 2.2mm
BPD 23.1mm
Pępowina trójnaczyniowa
Płyn owodniowy w normie
Serce, żołądek, kręgosłup, mózg/czaszka, ściana brzucha, pęcherz obraz prawidłowy. Stopy i rączki widoczne obie, kość nosowa obecna. Przepływ na zastawce trójdzielnej w normie :)
Ryzyko skorygowane dla trisomia 21 1:2845, t18 1:8162, t13 1:9488
Samoistny poród przedwczesny przed 34t 1:237
Lekarz na usg też widział chłopca. Jedynie co może być problemem to łożysko. U mnie jest przodujące na ten moment całkowicie zakrywa ujście do szyjki. Ale ponoć na tym etapie może się ono jeszcze podnieść. Na 1 października już jestem zapisana na badanie połówkowe [emoji4]
Spieszę Cię uspokoić. Na tym etapie w ogóle nie mówi się o przodującym łożysku. Wiem to stąd, bo w pierwszej ciąży w 15 tc nagle zaczęłam krwawić w nocy. Zaraz szpital i tam okazało się, że łożysko całkowicie przesłania mi wejście do szyjki i to w nim jakieś naczynko poszło i stąd krew. Lekarz mi wtedy tłumaczył, że w miarę rozrastania się macicy będzie ono szło w górę i tak na prawdę dopiero w okolicach 28-32 tygodnia, jeśli się nie podniesie to wtedy dopiero możemy mówić o łożysku przodującym. Wcześniej o nisko położonym. Także jeszcze masz bardzo dużo czasu, żeby poszło w górę. :-)
 
Dziewczyny bo mi to nie daje spokoju czy ktoraś z was też ma dziecko o tak naprawdę dwa tygdonie starsze niż wg OM? No ja z om powinnam być w 11t i 1/2d - tp. 19-21.02. Ale wiem, że owulacje miałam wcześniej więc ciąża od początku o tydzień starsza termin w karcie na 15.02. No ale dziś to już różnica dwóch tygodni tp. 07.02 i lekarz powiedział, że to przez błędne wyliczenia na początku co dla mnie jest też niezrozumiałe bo w ciąże musiałabym zajść podczas okresu co za tym idzie potem wazystkie bety i pierwsze badania byłyby niewiarygodne?? Na ostatnim usg byłam 13.07 był to 9t i mały miał 2.32cm. Dziś już praktycznie 7.5cm czy to możliwe, że na tym etapie dzieci już rosną indywidualnie? Gin powiedział, że jeszcze nie. Czy może coś jest jednak nie tak? Zastanawiam się czy nie zbadać sobie glukozy. Te ostatnie mdlenie, słabe samopoczucie, duże pragnienie plus jeszcze duży maluch i moja nadwaga może świadczyć o cukrzycy? Lekarz mówił by czekać na wizytę u ginki, ale do 25 to jeszcze dużo czasu [emoji29]
Lepiej zamiast glukozy samej zrób sobie od razu krzywą cukrową 75 ml. Warto już teraz jeśli faktycznie masz takie objawy, bo mogą one wskazywać (choć nie muszą) na cukrzycę ciążową. Samo badanie glukozy niewiele Ci da.
 
Lepiej zamiast glukozy samej zrób sobie od razu krzywą cukrową 75 ml. Warto już teraz jeśli faktycznie masz takie objawy, bo mogą one wskazywać (choć nie muszą) na cukrzycę ciążową. Samo badanie glukozy niewiele Ci da.
Dokładnie, glukoza i insulina mogą szaleć dopiero po obciążeniu glukozą. (Zakłada się, że po jedzeniu dzieje się to samo) Raczej tylko to badanie da Ci jasny obraz sytuacji. A sama glukozę miałaś robiona chyba podczas tych pierwszych wyników krwi,prawda?
 
Co do tej glukozy to też może wyjac coś bo cukier na czczo może też być wysoki już. Fakt że objawy mogą wskazywać na cukrzycę ale tak jak Juti pisze nie muszą. Ci do wielkości dziecka to też nie jestem pewna czy na tym etapie to już cukrzyca by miała mieć taki wpływ na rozmiary dziecka
 
reklama
Co do tej glukozy to też może wyjac coś bo cukier na czczo może też być wysoki już. Fakt że objawy mogą wskazywać na cukrzycę ale tak jak Juti pisze nie muszą. Ci do wielkości dziecka to też nie jestem pewna czy na tym etapie to już cukrzyca by miała mieć taki wpływ na rozmiary dziecka
Aga, tylko że w cukrzycy ciążowej na czczo można mieć glukozę w normie a dopiero po posiłku ci skacze. Jak tak miałam w pierwszej ciąży. Nawet na wyniku z krzywej cukrowej ten parametr na czczo był w normie, dopiero te po 1 i 2 h od wypicia glukozy wyszły za wysokie i okazało się, że cukrzyca. Potem jak codziennie już do końca ciąży mierzyłam cukier to zawsze na czczo miałam w normie, a dopiero te pomiary po jedzeniu bywały różne, w zależności od tego co zjadłam.
Dlatego właśnie tak jak mówię, sama glukoza nie jest miarodajna bo może pokazać, że coś się dzieje, a może wyjść ok, a cukrzyca sobie będzie się rozwijać.
Też nie wiem czy ewentualna cukrzyca ciążowa na tym etapie ciąży może mieć wpływ na rozmiary maluszka. Zazwyczaj diagnozuje się ją pomiędzy 24 a 28 tc, więc na dużo późniejszym etapie. I tu też uwaga, jeśli cukrzyca jest dobrze kontrolowana to nie musi być ani wskazaniem do cc, ani nie musi oznaczać, że dziecko będzie duże. Ja po ciąży cukrzycowej urodziłam naturalnie, synek ważył 3210 i mierzył 53 cm, więc był idealny.
 
Do góry