reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
Z brzuszkiem to też może być nasza subiektywna ocena. Wczoraj koleżanka powiedziała, że nic po mnie nie widać, a mi się wydaje, że jest wręcz ewidentny! A wieczorem wygląda wręcz na 5/6 miesiąc - oczywiście według mnie. Także tak...
Mam podobny jak Ty @julia2s, może nawet ciut większy.
To nie jestem sama hihi. Niech sobie rosna, byle zdrowe!
 
reklama
Hej dziewczyny! Powracam jak bumerang. Pisałam kiedyś na tym wątku, ale jakoś mnie wcięły tysiące spraw życia codziennego. Mimo wszystko podczytuję Was i trzymam kciuki za każdą Waszą wizytę :) Ja "jadę" z 11 tyg, mam nadzieję, że mały człowiek dobrze się rozwija- też mam przerwę między wizytami więc rozumiem co czujecie, stres, niepewność... Na początku sierpnia usg genetyczne- przepychałabym te dni szybciej. Ale póki co, trzeba walczyć z upałami :szok:
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, mój syn obecnie ma 21 miesięcy, za tydzień skończy 22 miesiące, czyli ma niecałe 2 lata i jest cały czas wózkowy. Zasypia mi we wózku. Jak się dzidź urodzi to syn bęzie miał 2 lata i niecałe 4 miesięce.

@Darsi mam na uwadze cały czas tą dostawę, ale raczej on nie jest chętny do stania tylko do siedzenia, więc prędzej z siedziskiem bym wybrała. Nie wiem czy się sprawdziłaby u nas taka dostawka, bo tak jak napisałam mój syn jest na razie cały czas wózkowy, zasypia we wózku i obawiam się, że będę musiała najczęściej korzystać z opcji: on w spacerówce a dzidziuś w chuście ;D A jakby się przekonał do siedziska do super, bo jakoś mnie te podwójne wózki trochę przerażają i cenowo i wagowo :)

Jestem po wizycie! Tak fajnie trafiłam, że w kolejce do rejestracji nikogo nie było to weszłam od razu, a w kolejce do lekarza były tylko dwie panie przede mną (jedna już w środku, a jedna czekała).

Torbiele się ponoć ładnie wchłonęły. Jedna się wchłonęła całkowicie, a druga się zrobiła jak to nazwał lekarz "pryszcz", czyli teoretycznie powinna się już nazywać pęcherzykiem a nie torbielą.
Krwiak też się ładnie absorbuje, mam jeszcze trochę się oszczędzać i brać luteinę, ale nie mam się co martwić.

No i teraz wieści "dziudziusiowe". Dzidziuś ma już 5,41 cm co wskazuje na 12 tc wg wielkości (a z om jest to 11+1). Termin się przyśpieszyć na 12.02 ale z Mikołajem było to samo, był po prostu duży, a urodził się tak jak się miał urodzić wg miesiączki, a nie usg.

I tu dziewczyny moje pytanie. Myślałam by jechać na te badania prenatalne z testem pappa za tydzień, ale skoro dzidź już taki duży to może pojadę jutro (ostatni dzień urlopu męża)? Boję się, że za tydzień może być za duży na to badanie skoro tak szybko rośnie. Mikołaj też potrafił wielkością być większy i wyglądać na 3 tyg starszego niż powinien ;)

Usg znów nie dostałam, powiedział "tym razem jeszcze nie dam", ale za to się dokładnie przyjrzałam obrazowi usg. Machał do nas dzidziuś rączką, złapał się za głowę, cieszyłam się jak głupia do monitora :D Jak zapytałam o płeć podchwytliwe to odpowiedział mi lekarz, że za szybko bym chciała wiedzieć ;) Ale robił zbliżenia i nie zauważyłam nic sterczącego między nogami więc może i jest szansa na dziołchę ;D

A w załączniku wyniki badań którego nie rozumiem. Ale mówił lekarz, że wszystko jest w porządku to mu wierzę. Powiedział, że nie zrobi NT, zrobią mi je na badaniach prenatalnych.


20180731_164419.jpg
 

Załączniki

  • 20180731_164419.jpg
    20180731_164419.jpg
    39,7 KB · Wyświetleń: 257
Aha i następna wizyta za ponad 3 tyg, czyli 23.08. To już wtedy na pewno będę mieć uag przezbrzuszne, bo dziś jeszcze było dowcipne ;)
I przepraszam za błędy w poprzednim poście, ale na szybko piszę.
 
@Caitlyn - to faktycznie jak zasypia w wózku to może być kiepsko ale kto wie z każdym miesiącem jest coraz starszy ;) chociaż mój jak miał 4 lata to czasem w wózku jeździł bo lubił ;)
Co do badań cieszę się ogromnie że wszystko ok, fajnie że dzidzius ruchliwy ;) a jaki duży :) super. Masz rację z tymi prenatalnymi chyba warto byłoby przyspieszyć.

@ForgetMeeNot jak tam wizyta?
 
reklama
Witajcie dziewczynki jestem z wami od początku ale nie miałam odwagi pisać. Sama nie wierzyłam, że jestem w ciąży. Teraz jestem już w 13tc+3 i wczoraj miałam badania prenatalne. Jedyną rzeczą, która mnie martwi to tętno dzidziusia 144 troszeczkę niskie! :( lutowym mamusią gratuluję i myślę, że będzie mi z wami dobrze. Uważam, że takie forum to super sprawa.
 
Do góry