reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
Dziewczyny a bierzecie cos poza kwasem foliowym? Ja biore Inofolic w saszetkach. A nie wiem czy powinnam jakies witaminy dokupic jeszcze, tylko ze w kazdych jest tez kwas foliowy i nie wiem czy nie bedzie go za duzo
 
reklama
Ja biorę femibion natal 1 do śniadania a do kolacji folik . Kwasu foliowego nie da się raczej przedawkować a wiem,że niektóre dziewczyny biorą nawet 5g tyle,że na receptę. Wykorzystam folik do końca i zostanę przy samym femimbionie bo on ma kwas foliowy w gotowej już postaci aby organizm go tylko przyswoił. Mam słaba morfologię i lekarz telefonicznie kazał mi brać hella fer ale ograniczam jego przyjmowanie do minimum i staram się zdobywać żelazo w pożywieniu . U mnie po plamieniu również śladu nie ma,chyba też się trochę przeforsowałam a lekarz dopiero za tydzień..to będzie dla mnie najdłuższy tydzień ;-) Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli:-)
 
Ja biorę Femibion od wczoraj, wcześniej tylko sam kwas foliowy ale z tego co czytałam ten jest łatwiej przyswajalny i ma dużo witamin z grupy B i żelazo a do tego magnez wieczorem. 4-5 razy w tygodniu pije zielone smoothies wiec to tez dostarcza kwas foliowy w naturalnej formie. Gdyby nie lato to siplementowalabym D3 z K2 ale ze przebywam na słońcu wystarczająco to przez okres leni jest to zbędne. Staram sie zdrowo odżywiać, dużo pic wody i odstawiłam słodycze.
 
A ja oprocz tego Infolica kupila jeszcze cos takiego:)
 

Załączniki

  • 1D8AB4B3-8A8A-4939-B364-DD32FD4680D3.jpeg
    1D8AB4B3-8A8A-4939-B364-DD32FD4680D3.jpeg
    1 MB · Wyświetleń: 104
Justyna a bierzesz k2 z D3? Bo to bardzo ważne dla przyswajalności. :)
Emilia nie trzeba brać witaminy d3 z k2. Zapytalam o to znajoma farmaceutke i cytuję ponizej:


"Wit d3 odpowiada za bardzo wiele rzeczy m.in. za wchlanianie wapnia a k2 odpowiada za transport tego wapnia w miejsca docelowe czyli kosci zeby itd [emoji4]
D3 jest wit rozpuszczalna w tluszczach wiec najlepiej ja podawac rozpuszczona w tluszczu albo z jakims tluszczem z pozywienia [emoji4]"
 
Emilia nie trzeba brać witaminy d3 z k2. Zapytalam o to znajoma farmaceutke i cytuję ponizej:


"Wit d3 odpowiada za bardzo wiele rzeczy m.in. za wchlanianie wapnia a k2 odpowiada za transport tego wapnia w miejsca docelowe czyli kosci zeby itd [emoji4]
D3 jest wit rozpuszczalna w tluszczach wiec najlepiej ja podawac rozpuszczona w tluszczu albo z jakims tluszczem z pozywienia [emoji4]"
Widzisz ja znam inną szkołę ;)
‚MJednak suplementy wapniowe należy przyjmować nie tylko z witaminą D3, ale także i z witaminą K2, bowiem ta pierwsza poprawia wchłanianie wapnia, a druga dba o to, aby trafił on w odpowiednie miejsce.
Witamina D3 i witamina K2 współpracują ze sobą w celu produkcji i aktywacji białka GLA Matrix (MGP).

Jest to ważna substancja, która odgrywa szczególną rolę w chrząstkach i ścianach naczyń krwionośnych, hamuje zwapnienia tętnicze oraz zapobiega sztywnieniu i pękaniu naczyń krwionośnych.

Lekarze uważają, że witamina D3 i K2 powinny stanowić nieodłączny duet w suplementacji, ponieważ razem spowalniają powyższe procesy, czego witamina D3 już sama w sobie nie potrafi zrobić.

Co więcej, działając w odosobnieniu witamina D3 i witamina K2 mogą zrobić więcej szkody niż pożytku.’’
 
I tu się z Tobą zgadzam jeśli chodzi o wapń, ale witamina d3 nie tylko za to odpowiada.

Każdy robi jak uważa. W poprzedniej ciąży ginekolog zalecala mi brać sama witaminę d3, dlatego teraz też tak robię. Skonsultuje to na najbliższej wizycie ;)
 
reklama
Do góry