reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2016

Choco termin mam na 20-tego lutego. Jak nie dam rady to wczesniej skoncze :) ale mysle, ze dam bo wiem, ze bede tesknic za tym moim "doroslym" swiatem.

Margarita nie wiem jak jest na wychowawczym, jedyny zasilek jaki bralam to macierzynski bo za krotko pracowalam w bylej pracy zeby dostac macierzynski. Na normalnym placa chyba 6tyg 90% pensji a pozniej okolo 35 tygodni (nie jestem pewna na 100%) ten zasilek. Ja dostawalam tylko zasilek przez 39 tygodni a pozniej poszlam do pracy.
 
reklama
Gwiazdeczko ja już jestem 3 ciążę na zwolnieniu lekarskim (oczywiście nie od początku) i to ile czasu pracodawca będzie płacił Company Sick Pay zależy od statusu firmy oraz stażu. Ja mam staż długi, więc 100% kilka tygodni, a potem SSP. Mimo wszystko ja wolę mniej kasy niż pracować, jak źle się czuję ;-)

Margarita w Uk ani zwolnienie w pracy, ani macierzyński szału nie robią, ale mimo wszystko ja nie narzekam :-p
 
U mnie macierzyńskie byłoby ok 1000 zł ale w związku z drugą firmą i stanowiskiem prezesa będzie bardzo wysokie.
A szczerze to się nie spodziewałam. Cała ciążę orzę, bez zwolnienia itd ale wiadomo, u siebie to sobie nie pozwolę bo nie mogę.
 
Gwiazdeczko jeśli zarobisz w okresie kwalifikacyjnym (czyli tydzień ciąży 18,19,20,21,22,23,24 i 25) więcej niż 112f, to macierzyński płaci Ci pracodawca. Jest to 90% sredniej zarobków również z okresu kwalifikacyjnego (inny nie jest brany pod uwagę do SMP) przez pierwsze 6 tygodni, a potem minimum ustawowe, czyli 139.56f do końca 39 tygodnia urlopu. Jeśli nie uzyskasz dochodzu 112 w tym okresie kwalifikacyjnym, to składasz o Maternity Allowance do Job Centre. Jest wyliczane na podstawie 13 payslipów z tygodni wybranych przez Ciebie z okresu 66 tygodni przed datą planowanego porodu. MA wynosi 139.56f tygodniowo ;-)
 
Dziewczyny, co sądzicie o utworzeniu na fb zamkniętej grupy lutówek?
Mamy taką z grudniowkami 2008 , moja siostra jest w takiej na majówkach 2015... i wiem że inne grupy też się potworzyły ;)
 
reklama
Ja wpadam tylko na chwile podctytac co u Was bo ciezki dzien...

Ja bym chciala moc pracowac ale coz...powrot szykuje sie dopiero po porodzie jak Dzidzia podrosnie troszke

Zycze wszystkim dobrej nocki

Ollcia ja niestety odpadam bo fb nie mam wogole :/
 
Ostatnia edycja:
Do góry