reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2016

No u nas obie te rzeczy bardzo się sprawdziły, muszę je tylko odzyskać bo są u znajomych...;-)
Dobrej nocy, ja też uciekam bo młoda śpi więc i ja muszę skorzystać:tak:
 
reklama
Madisoni sprawdź proszę listę wizyt, czy dobrze masz wpisane, bo nie wiem czemu ale mignęły mi dwa sprzeczne terminy wizyt. Albo coś źle zrozumiałam :baffled: Daj znać kochana :-)


Komu coś nie dopisałam, mówcie od razu :-)
 
M@linko duzo duzo duzo siły dla ciebie i dzidziusia i szybkiego powrotu do zdrowia dla córci oraz cierpliwości dla was obu zeby wytrzymac jeszcze troche w szpitalu :)
Dziewczyny dla wszystkich pozytywnej energii :))))))

Ja od pewnego czasu juz się próbuję zorientowac własnie co powinnam kupic na poczatek. Troche pamietam, ale łatwiej po spojrzeniu na liste.
Zbieram rozumki od młodych mamusiek. Np wózki jaki wybrać, istny obłęd, temat rzeka..
Nie wiem czy dam rade sie zdecydowac do lutego ,haha

Spokojnej nocki dziewczyny, ja cos dzis nie bardzo jeszcze do spania..
 
Hej dziewczyny,
Mnie właśnie Misiek obudził - on zasnął a ja nie mogę :-|
Co do wyprawki to faktycznie ile osób tyle opinii. Osobiście wychodzę z założenia, że lepiej kupić mniej i później uzupełnić, niż robić wielkie zakupy na zaś (ale trzeba wziąć poprawkę na to że ja centuś jestem ;-))
Co do leżaczków /huśtawek to dla starszej dostaliśmy coś w tym stylu Huśtawka Deluxe Biedronka 60347 :: Bright Starts
Przy niej prawie nie używane, a miejsca zajmuje od metra, no i sprzęt zupełnie nie do przenoszenia. (widzę ze Ty Kropek będziesz mieć podobną, może bardziej mobilną?)
Za to przy Miśku to huśtawka mogła by chodzić cały czas. Ale jakoś nigdy nie pomyslalam zeby używać jej do spania w nocy.

Natka - ja, jako cycowa mama, z Twojej listy wykreslilabym przede wszystkim akcesoria do karmienia (to zawsze można dokupić), laktatora też bym nie kupowała (mi się przydał dopiero jak wracałam do pracy) , ale biustonosze do karmienia to kupiłabym przynajmniej 2 :-D .
A leżaczek do wanienki to - jak dla mnie - nieporozumienie, jak chcesz to mogę Ci wysłać :-).
Z ubraniami mam podobne doświadczenia jak Magda (żadnych kaftaników ;-) ), na początku wystarczały mi bodziak (najlepiej zapinane na guziki), śpioszki i pajacyki (z rozpinanymi dołami). Do tego kombinezon od razu zabezpieczający dłonie i stópki , czapeczki i skarpetki i to wszystko na 56-62. Uczciwie przyznam, że nigdy nie chciało mi się jakoś stroić niemowląt więc wszystkie spodenki, sweterki, sukieneczka, buciki tylko leżały w szafce.
Ale za to chusta /nosidełko to u mnie sprzęty obowiązkowe :-)

Kropek - ja za pierwszym razem zabralam się za zakupy ok 6 miesiąca, więc spokojnie - jeszcze mamy dużo czasu :-)

Malinka - dużo energii dla Ciebie. Dobrze, że niedługo wychodzicie :-)

Carolajna - udanej realizacji planu dnia

Dobrej nocy.
 
Dzień dobry :)

Dzisiaj córka zrobiła pobudkę o 6, ciekawe czy od wtorku będzie tak chętnie wstawać do zerówki he he

Widzę, że temat - rzeka czyli wyprawka na tapecie. Ja uważam, że lepiej kupić mniej i coś dokupić na bieżąco. Naprawdę przy noworodku znajdzie się chwilę by wpaść do sklepu albo można wysłać męża. Akcesoria do karmienia, tak jak zuzanka pisała, uważam za zbędne (oprócz staników do karmienia i kremu do brodawek) - laktatora też na początku nie używałam. Za to kapusta w lodówce koniecznie musi być ;-)
Ja jeszcze nic nie kupuje - z pierwszym dzieckiem zaczęłam w 6tym miesiącu i spokojnie zdążyłam. Teraz wiem czego chcę, to w ogóle luz.

Bujaczek- leżaczek chcę taki najprostszy FF bez żadnych bajerów. Za to planuję jakąś nową chustę kupić ;-) Raczej planuję kupować rzeczy sprawdzone przy córce, z nowości to zastanawiam się nad kołyską do spania na początek zamiast łóżeczka.

kr0pek - moja córka też od początku w swoim pokoju spała w swoim łóżeczku. Miałam tam dodatkowo kanapę rozkładaną i jak była potrzeba, to tam z nią spałam. Nie wiem czy to dzięki temu, ale nie mieliśmy problemu nigdy z przychodzeniem córki do nas do łóżka i spaniem w trójkę.

Malinka - cieszę się, że już lepiej i ślę dużo pozytywnej energii.

Witam wszystkie nowe mamy - piszcie co u Was!

Miłego dnia Dziewczyny!
 
Zuzanka dzięki za podpowiedź bo zapomniałam właśnie o biustonoszach do karmienia ale i tak na koniec je kupie bo choliwcia wie jaki rozmiar.
Ja wpisałam butelki i laktator bo wcześniej nie karmiłam i spodziewam się, że jak będzie trudno to podrzucę karmienie i spróbuję odciągać a jak to nie pójdzie to butelka. Nie będę się męczyć, bardzo szybko się poddaję.

Co do nosidełka to może ale niekoniecznie a chusta a kysz z dala ode mnie! Ładnie to to wygląda i pewnie wygodne ale nie wyobrażam sobie tych wiązań. O nie! Ja jestem bardzo wózkowa i wozić mogłabym bez przerwy ;)

Oczywiście mój plan szlag trafił bo zaspałam a mąż chyba nie chciał mnie budzić. Dopiero się obudziłam więc nadrabiam w biegu bo za godzinę muszę być na miejscu.

Miłego dnia.
 
Jak dobrze, że jesteście! Od każdej jakaś porada i będzie mi znacznie łatwiej skompletować wyprawkę:-) To moje pierwsze dzieciątko i jestem we wszystkim zupełnie zielona...
Póki co biorę się za sobotnie porządki i marynowanie papryki;-) Miłego dnia dla Was!
 
A ja sobie zrobiłam listę co uważam ze powinno się wziąść do szpitala później porównałam z przykładowa z internetu i powiem wam ze nie jest ze mną tak zle;) jakieś jednak pojęcie mam ;)
Nad laktatorami się na razie nie zastanawiam bo chciałabym karmić piersią ale.. jak coś pójdzie nie tak to nie ma problemu mąż skoczy do sklepu napewno kupi dobry:)
Wstałam dzisiaj wściekła i zapowiedziałam mężowi ze jak poznam dziś plec dziecka to według mojej listy do szpitala będę już kupować rzeczy żeby się spakować i być gotowa. W skład tego wchodzi też wózek bo chce taki w komplecie z fotelikiem a to jest najkonieczniejsze jak chcemy z dzieckiem wrócić do domu bo szpital 100 km od domu... natomiast reszta rzeczy potrzebne w domu to szaleć nie będę mebelki chce zamówić w 7-8 miesiącu bo się na nie czeka 6 tygodni a chciałabym urządzić pokoik. Z innymi rzeczami poczekam raz ze dużo będę miała od siostr dwa ze wiem jak jest na początek każdy przychodzi i przynosi zabawki, kosmetyki i ubranka, wole finanse zostawić na później jak juz wszystkim euforia przejdzie a co trzeba będzie będę dokupywac:) w dzisiejszych czasach nawet z domu nie musze wychodzić do dwóch dni kurier mi wszystko przywiezie wiec tym się nie martwię ze się z dzieckiem nigdzie nie rusze :)
 
reklama
Dziewczyny a co myślicie o Baby Shower? Widzę, że wśród znajomych robi się to popularne. Jak się będę czuć to chyba zorganizujemy dla najbliższych ;)
 
Do góry