reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2016

Hej dziewczyny :-)

U mnie kolejny dzień z koszmarnym bólem głowy...już mam tego dość! Wczoraj 2 razy brałam paracetamol i mimo, że mogłam dziś pospać dłużej,to spałam z tym bólem,a teraz łeb mi pęka. Tymczasem obowiązki czekają....ehh....

Odnośnie krzyku na dzieci. My z mężem wychowujemy dzieci bardzo zasadniczo. Granice wyznaczamy od samego początku. Bardzo bym chciała napisać, że nigdy nie wtrąciły mnie z równowagi,ale niestety....dzieci są różne. To wie każda z nas. Ja patrząc na swoje jestem w stanie zrozumieć każdą z Was. Tak jak u Ciebie Solla,to ja mam z młodszą córką. Pomimo różnych okresów w jej życiu oraz naszym, na nią głosu nigdy nie podnioslam. Niestety z Nelly i Marcelem juz nie jest tak łatwo. Przy nich bywa, że emocje biorą górę. Czy czuje się winna? Tak,bardzo. Zawsze o tym im mówię i przepraszam. To im też pomaga zrozumieć sytuację oraz dużo uczy. M.in. mówienia o emocjach. Gdybym miała tylko Nike być może bym uważała, że da się być zawsze opanowanym. Choco ja jestem zdania, że sam krzyk mimo iż nie jest najlepszym rozwiązaniem, nie jest zbrodnią. Każdy ma przecież jakieś granice i emocje. Wiem, że dziecko jeszcze z wielu sytuacji i swoich zachowań nie zdaje sobie sprawy, ale to nie znaczy że my rodzice jesteśmy cyborgami. Dopóki jednak umiesz córce wyjaśnić co się stało i pokazać, że żałujesz, według mnie jest dobrze. Każdy ma prawo do emocji. Moja Nelly ma 7 lat. Dziś już widzę, że pomimo iż czasem krzyczymy na siebie, to wszystko o czym pisze idzie u niej w dobrą stronę. Oczywiście ja się staram być opanowana,ale tak jak pisałam....konia z.rzędem temu,kto okiełzna każde dziecko bez względu na temperament. :-)


Anit ja też bym jechała. Tym bardziej, że po porodzie będzie mało czasu na takie rozrywki ;-)

Bozienko jak się czujesz?


Ati z kawą mam tak samo. Pije w każdej ciąży, bo mi ciśnienie leży na łeb na szyję. A co do infekcji to polecam probiotyki w żelu. Rewelacyjnie pomagają! :-)
 
reklama
Jestem i ja :-) nabazgrolilam posta z rana ale mi go wcielo się zdenerwowalam i nie pisałam nic ;-) Madzia dzięki trochę mi lepiej przespalam noc bez duszności :-) mogłam się płasko położyć :-) syn przespal cała noc ale niestety mimo podania przeciw goraczkowych leków temperatura utrzymuje się między 37.5 a 38.0 rano miał 39.5 gorączka u niego jest dla mnie czymś dziwnym bo on jej nie ma prawie nigdy kaszle paskudnie jutro postawimy banki przy okazji sobie też postawie :-) czekam teraz kiedy core weźmie ehhh
Troszkę się martwię bo mały jest mniej aktywny :-( i tak słabiej go czuje :-( może to przez moje przeziębienie ........
 
Cześć Dziewczyny :)
Mam ogromną prośbę, pisze pracę magisterską na temat odżywiania kobiet w ciąży. Jakbyscie były takie mile i wypełniły mi ankietę to bylabym baaardzo wdzięczna :)
Jeśli chodzi o ten 3 dniowy jadłospis to mogą być jakieś przykładowe dni i potrawy, nie musi to być idealnie co np dzisiaj zjadlyscie ;)
Podaje link to ankiety:
https://goo.gl/cjnJgg

Jeszcze raz dziękuje za wypełnienie ankiety, bardzo mi pomozecie :)
 
Hej. Byłam dziś w Szczawnicy.. od dziś staram się patrzeć na ig żeby nie przesadzać z cukrem herbata juz tylko z jedną płaska łyżeczka co jest wyczynem bo lubię herbatę i dwie to standard a ta mi teraz słabiej smakuje:( ale robie to dla lily wiec mam cel:)
Póki co jestem po 3 posiłkach wiec staram się jeść po 2.5-3 godziny a mniej :( ale będąc w Szczawnicy nie odmówiłam sobie takiego cuda.. nie wzięłam jedynie posypać ani cukru. Same ciasto.. wiem jestem okropna walczę sama ze sobą :( najgorsze są zapachy :(
 
Tzn takie cudo ;)
 

Załączniki

  • 1443967301262.jpg
    1443967301262.jpg
    20 KB · Wyświetleń: 32
Bozienko jak jest gorączka, to i dobrze. Znacz,że organizm porządnie walczy z infekcją. Zdrówka raz jeszcze dla Was!


Kropeczko polecam Ci zacząć używać xylitol. Ten rodzaj słodzika jest zdrowy i całkiem naturalny. Ja używam go już kilka lat. Jego indeks glikemiczny, to tylko 8. Piekę na nim, dodaję do konfitur, galaretek itd. Polecam bardzo dla dzieci. Chroni zeby i pomaga walczyć z próchnicą. Oj dużo bym mogła pisać :-) Na prawdę jest super. Tak samo syrop z agawy. Może nie jest tak super jak xylitol, ale sto razy lepszy od cukru krystalicznego ;-) No a inna sprawa, to mierz te cukry, bo może wcale nie musisz tak uważać i katować się dietą ;-)
 
Hej dziewczyny,
Kr0pek cudo takie ciastko. Okropnie mnie nosi na słodycze i właściwie codziennie jem czekoladę :(
Żyjemy sobie na pudłach, nie jest źle.
Jutro połówkowe usg, oczywiście cały czas myślę tylko o tym, żeby wszystko było ok.
Dziś odebraliśmy łóżeczko od takich dobrych, fajnych ludzi. Oddali za darmo, stan idealny. Po prostu serce rośnie. :)))
 
Madziu znam właściwości ksylitolu moja mama go ma codzień używa zamiast cukru białego to jest chyba cukier brzozowy tak?
Właśnie myślałam o nim ale jeszcze ni3 dotarłam do informacji czy można w ciąży ale ty go normalnie używasz tak?
 
reklama
Do góry