reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2025

Masz fart. Ja przez dwa tygodnie (mniej więcej od planowanej miesiączki) myślałam że potwornie zatrułam się kebabem.
Później jak już wyszła przyczyna kompletnie straciłam apetyt. Nudności cały czas, ból żołądka i biegunki, ciągle ziewam. Bez budzika spałabym po 12 godzin.
Odkurzenie domu to dla mnie wejście na K2 😱
Czasami sobie mamroczę pod nosem "faktycznie błogosławiony stan" 😂
ja jak się doczołgam po pracy na moje 4 piętro to mam ochotę położyć się krzyżem w drzwiach 😂😂😂😂 gdzie wcześniej mogłam biegać po schodach z zakupami góra dół a teraz wyjście tylko ze sobą to wyczyn 😂😂😂
 
reklama
Hej.
Mi wg. obliczeń wychodzić 18 luty.
Bety nie robiłam, tylko test dwa tygodnie po terminie miesiączki, bo jakoś nie wpadłam na to 🙈
Byłam u lekarza potwierdzić i stwierdził 5 tydzień (teraz wychodzi 7)
Następną wizytę mam za dwa tygodnie a za trzy zaplanowany wyjazd urlopowy i tak się zastanawiam czy 10 tydzień to dobry czas na wielogodzinną tułaczkę samochodem...
Co sądzicie? Lekarza oczywiście zapytam, ale wizyta jest 4 dni przed terminem urlopu, więc jak już mam zepsuć to pozostałym to wypadałoby chyba jak najwcześniej poinformować.
Jest to pierwsza ciąża, mam 32 lata i jeszcze się w tym nie odnalazłam. Proszę więc o wyrozumiałość. Uczę się wszystkiego na szybko.
Jak będziesz miała szansę robić przystanki i będziesz się dobrze czuła, to myślę, że ok :)
 
Haha rozumiem wasze zmęczenie! Od paru dni do 14 mam już dwie drzemki 😆 mąż uważa, ze to slodkie, ale nie rozumie, ze ja czuje się kompletnie padnięta, jakby ktoś mnie wybudził o 3 nad ranem 😅 nic przyjemnego.
A dziś takie chmury nad cała Polska, mam nadzieje ze u każdej upał chociaż troszkę ustąpił :)
 
Powiedzcie mi dziewczyny które miały już ciążę za sobą - jeśli nie chcemy płci znać, tylko zapisanie na kartce - muszę sama ciągle przypominać czy lekarze się pytają, czy chcemy znać płeć?
Mnie zarówno mój lekarz prowadzący, jak i ten od genetycznych, zawsze pytali czy znam i czy chcę znać płeć.
 
Ja jestem tak wykończona, tak niedospana, wiecznie senna i zmęczona, że już mi się to w głowie nie mieści 😮‍💨 Mam toootalnie dość. Jako tako funkcjonuję, a o 17 robię się dętka totalna, do tego dochodzą mdłości. Ukrop mnie wykańcza. Dramacik jakiś. Dzisiaj mam pierwszą wizytę i totalnie się stresuję, aż mnie rozwolnienie od tego złapało 😬
 
Dziewczyny, ja nie badałam progesteronu i nie wiem czy robię dobrze. W sumie w poprzednich ciążach nie pamiętam, żebym badała i nie wiem czy to jest konieczne. Co uważacie?
 
Powiedzcie mi dziewczyny które miały już ciążę za sobą - jeśli nie chcemy płci znać, tylko zapisanie na kartce - muszę sama ciągle przypominać czy lekarze się pytają, czy chcemy znać płeć?
My też właśnie nie chcemy, będziemy robić taką imprezkę 😅 i zastanawiało mnie to jak rozegrać z ginekologiem ale wstydziłam się zapytać 🥹 u mnie dziś 10+4, mdłości wieczorne przeokropne!!! Tak już nasilone że wczoraj miałam kilka razy biec do toalety, ale póki co ani razu nie zwymiotowałam. Do tego mam problemy z nerkami, piasek i małe kamienie i dość dają mi w kość, w niedzielę o 2 w nocy myślałam że będziemy jechać na pogotowie… ale bylam przygotowana że w ciąży będzie kiepsko z nimi
 
Dziewczyny, ja nie badałam progesteronu i nie wiem czy robię dobrze. W sumie w poprzednich ciążach nie pamiętam, żebym badała i nie wiem czy to jest konieczne. Co uważacie?


Jak nie miałaś nigdy objawów niedoboru, problemów z ciążą itp., to na spokojnie, nie jest to rutynowe badanie. :)

Ja ten tydzień mialam wolny, poniedziałek powrót do pracy i coś czuję, że to będzie ciężko powrót :D Czekam na prenatalne w sierpniu i potem zacznę myśleć kiedy iść na L4.
 
reklama
Dziewczyny, ja nie badałam progesteronu i nie wiem czy robię dobrze. W sumie w poprzednich ciążach nie pamiętam, żebym badała i nie wiem czy to jest konieczne. Co uważacie?
Ja się zastanwialm w poprzedniej ciazy lekarz kazał mi zrobic na pocztku progesteron. W tej nic nie mówił o badaniu.
Teraz mam jeszcze przed 7dni brać duphaston. Zastwniam się czy nie zbadać gdy skończę brać 🤔
 
Do góry