reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

Jakbym czytała o sobie! Też u mnie jest 4+5 i też planowana ale totalne zaskoczenie. Tylko u mnie ten problem że piłam alkohol wtedy kiedy nie powinnam więc zamiast radości załamka. Co do suplementów to dalej bierz kwas foliowy i dokup suplement dla kobiet w początkach ciąży. Ja biorę peregna plus, przegra dha i cynk.
a w pregna plus nie ma już kwasu foliowego? za dużo też nie można

Też piłam alkohol, nawet w niedzielę a wieczorem wzięłam leki przeciwbólowe bo brzuch bolał jak na okres. Mama nadzieję że będzie wszystko ok. U mnie totalne zaskoczenie bo przez organizacje ślubu nie było czasu na regularne igraszki itp. po nocy poślubnej wyszedł cudowny prezent 😊 czekam tylko na wizytę u gina i potwierdzenie, że wszystko jest ok 😊
dopóki nie ma wykształconego łożyska alkohol nie przenika do dzidziusia, wiec spokojnie, napewno nie zaszkodził mu ten wypity alkohol
Dziewczyny, naprawdę musicie uspokoić emocje bo takim podejściem szkodzicie i sobie i kropkom w brzuszkach. Nie można porównywać pęcherzyków, bety, tygodni, wielkości zarodków itd. Czy któraś z Was miała miesiączkę 11maja, tak jak ja? Wyjaśnię to w bardzo prosty sposób. Jeśli tak a ma cykle powiedzmy 28 dniowe to jest o tydzień do przodu przede mną bo ja mam cykle 35dniowe więc u mnie owulacja występuje miedzy 21-23 dniem cyklu. Zakładając, że nic się nie przesunie. Po owulacji następuje zagnieżdżenie między 6 a 10 a nawet i 12 dniem po. Kobietki, u jednej to będzie 6dni po a u drugiej 10 dni po. Więc pomimo tego samego etapu ciąży, wszystko będzie inne! Każda z nas ma też inny przyrost bety. Jedna będzie mieć przyrosty 150% a druga polowe z tego czyli 75% i oba przyrosty są prawidłowe. Trzeba trochę wrzucić na luz bo nie zapominajcie, że na tym etapie jest wszystko albo nic a my nie mamy na nic wpływu!!! Bo prawda taka, że co ma być to będzie. Jeśli ciąża jest zdrowa to się obroni. Dlatego musimy myślę pozytywnie, odsunąć stres na bok!
wyjełaś mi to ust, brawo!!
Czuje się jak 💩 dzisiaj... Ból gardła w nocy nie pozwalał spać. Nos zatkany... A dzisiaj idziemy na 30stke kolegi, ma być dj, tańce a ja ledwo siedzę 🤨 tak się cieszyłam że się dzisiaj odstresuje a tu dupa. Chorowanie w ciąży jest ciężkie... Tak to piłam te herbatki typu gripex itd a teraz sama herbatka i *spam* ale to nie przynosi ulgi 😔
zdrówka życzę, dużo wypoczywaj bo to chyba najbardziej pomaga. Spróbuj inhalacji i czosnku to naturalny antybiotyk, tylko trzeba go dobrze pogryźć a najlepiej smakuje z serem białym, nie capi później z ust. mój mąż się tylko tym zawsze leczy, nie da sobie podać żadnych tabsów.

Jej dziewczyny tez jesteście takie słabe? rozkładaliśmy wczoraj duży basen i myślałam że nie wydolę, dzisiaj przeszłam paręset metrów i się zzipałam jak lokomotywa, do tego kręci mi wie w głowie. Chyba profilaktycznie znów zacznę brać żelazo, bo miałam tak jak wykryli mi anemie ale wtedy w ciąży nie byłam, a teraz to sama nie wiem, czy ciąża czy żelazo spadło, morfologię robiłam w marcu i żelazo było ok. Nie moge nic zrobić bo zaraz sapie i dyszę i dmucham i żar z rozżanego brzucha bucha :) :)
 
reklama
Mnie również męczy alergia. Jak sobie z tym radzisz? Ja po teście od razu przestudiowałem ulotkę i odstawiłam leki. Po rozmowie telefonicznej z lekarzem okazało się że dobrze że odstawiłam leki bo w pierwszym trymestrze nie są zalecane
Kicham na okrągło 🙈🤷🏼‍♀️ a jak jest bardzo zle to zamykam się w domu 😒 muszę przeczekać, dla mnie czerwiec najgorszy, później samo minie 😉
 
Łączę się w bólu, tylko mnie alergia meczy 🤧

Spróbuj ciepłe mleko z miodem, czosnkiem i łyżką masła, może mało smaczne, ale pomaga

Na bol gardła chyba można tantum verde w sprayu, a na zatkany nos olejki eteryczne polecam
Nie mogę mleka krowiego 😕 kiedyś też się tak leczyłam ale mam nietolerancję i wolę nie eksperymentować 😁 wyleże to chyba jakoś 😋
Jej dziewczyny tez jesteście takie słabe? rozkładaliśmy wczoraj duży basen i myślałam że nie wydolę, dzisiaj przeszłam paręset metrów i się zzipałam jak lokomotywa, do tego kręci mi wie w głowie. Chyba profilaktycznie znów zacznę brać żelazo, bo miałam tak jak wykryli mi anemie ale wtedy w ciąży nie byłam, a teraz to sama nie wiem, czy ciąża czy żelazo spadło, morfologię robiłam w marcu i żelazo było ok. Nie moge nic zrobić bo zaraz sapie i dyszę i dmucham i żar z rozżanego brzucha bucha :) :)
Tez się szybko męczę 🙈 a myślę że te upały w tym nie pomagają 🤷‍♀️ ja wczoraj wnosilam zakupy na pierwsze piętro i myślałam że umrę 😁 a to była jedną nie za ciężka reklamówka 😂
 
Nie mogę mleka krowiego 😕 kiedyś też się tak leczyłam ale mam nietolerancję i wolę nie eksperymentować 😁 wyleże to chyba jakoś 😋

Tez się szybko męczę 🙈 a myślę że te upały w tym nie pomagają 🤷‍♀️ ja wczoraj wnosilam zakupy na pierwsze piętro i myślałam że umrę 😁 a to była jedną nie za ciężka reklamówka 😂
A bez laktozy?
 
Hej kochane
Jedna zasada: nie mamy wplywu na lewne rzeczy. Dajcie sobie luz bo wpadacie w machinę samo napędzająca sie.
Mam za sobia poronienia, synka z in vitro. Zawsze jedna zasada do pewnego tyg to natura decyduje, nie my. To ciężkie wiem, wydałam majatek w tym miesiącu by sie upewnic ze jest ale tylko dlatego ze udalo sie naturalnie.
Dzis mam wizytę i jak ok to karta ciąży juz będzie.
Luz, woda z cytrynka i relaks.
Milego dnia
 
Hej kochane
Jedna zasada: nie mamy wplywu na lewne rzeczy. Dajcie sobie luz bo wpadacie w machinę samo napędzająca sie.
Mam za sobia poronienia, synka z in vitro. Zawsze jedna zasada do pewnego tyg to natura decyduje, nie my. To ciężkie wiem, wydałam majatek w tym miesiącu by sie upewnic ze jest ale tylko dlatego ze udalo sie naturalnie.
Dzis mam wizytę i jak ok to karta ciąży juz będzie.
Luz, woda z cytrynka i relaks.
Milego dnia
Trzymam kciuki!!!
 
Hej kochane
Jedna zasada: nie mamy wplywu na lewne rzeczy. Dajcie sobie luz bo wpadacie w machinę samo napędzająca sie.
Mam za sobia poronienia, synka z in vitro. Zawsze jedna zasada do pewnego tyg to natura decyduje, nie my. To ciężkie wiem, wydałam majatek w tym miesiącu by sie upewnic ze jest ale tylko dlatego ze udalo sie naturalnie.
Dzis mam wizytę i jak ok to karta ciąży juz będzie.
Luz, woda z cytrynka i relaks.
Milego dnia
Daj znać po wizycie! ✊dobrze napisane!
Ja wyjątkowo dobrze przyjęłam słowa lekarza, ze na tym etapie moze byc jeszcze pewnych rzeczy nie widac 🤪 wiec spokojnie sobie czekam do czwartku. Wole ten czas poświecić na zabawę i wygłupy z synkiem, niż sie zamartwiać - bo to w niczym nie pomoże choćbyśmy bardzo chciały 😉
Ps. Nie jestem w stanie swojemu wytłumaczyć co to znaczy ze pęcherzyk jest bez zarodka 😆 No trudne to, co 2 dni pyta „ to jesteś w tej ciąży czy nie” - po czym stwierdza, ze ja mu to źle tłumacze stad jego niepewność. No cyrk na kołkach
 
reklama
Daj znać po wizycie! ✊dobrze napisane!
Ja wyjątkowo dobrze przyjęłam słowa lekarza, ze na tym etapie moze byc jeszcze pewnych rzeczy nie widac 🤪 wiec spokojnie sobie czekam do czwartku. Wole ten czas poświecić na zabawę i wygłupy z synkiem, niż sie zamartwiać - bo to w niczym nie pomoże choćbyśmy bardzo chciały 😉
Ps. Nie jestem w stanie swojemu wytłumaczyć co to znaczy ze pęcherzyk jest bez zarodka 😆 No trudne to, co 2 dni pyta „ to jesteś w tej ciąży czy nie” - po czym stwierdza, ze ja mu to źle tłumacze stad jego niepewność. No cyrk na kołkach
😂😂😂 myślałam że tylko mój jest taki ciemny w tych sprawach 😅😅 ja pokazałam mu zdjęcie pęcherzyka i powiedziałam że to domek dla naszego lokatora a on się dalej łudzi że z tego bliźniaki będą 😁 ale ja to w ogóle mam wrażenie że mój małż omijał lekcje biologii szerokim łukiem. On do teraz jest przekonany że kobieta jest plodna cały miesiąc 🤦‍♀️ dorosły facet 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
 
Do góry