reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

No z tym masz oczywiście rację. Ale chodzi mi o to, jak dziewczynom wychodzi większe ryzyko chorób a potem w większości przypadkach po amniopunkcji lub po Nifty/ sanco, dziecko okazuje się zdrowe. A przyszła mama ma już zszargane nerwy
Dlatego też potrzebny jest lekarz, który to dobrze zinterpretuje. Moja powiedziała, że mimo ryzyka pośredniego ZD, to z jej doświadczenia jest wszystko ok, bo resztę parametrów miałam w porządku. Mimo to, też miałam lekki stresik i poszłam na Nifty i nie żałuję. Mam takie przemyślenia, że jednak prowadzenie ciąży w tym kraju to finansowy dramat. Za wszystko trzeba płacić dodatkowo, żeby mieć dobrze zrobione badania, podejrzewam, że wiele dziewczyn nie stać nawet na zrobienie Pappy...

A jeśli chodzi o refundację badań NIPT - to chyba nie przy obecnej władzy - raczej nikomu nie zależy, aby kobiety były świadome wad genetycznych, bo jeszcze im się zachce szukać kliniki za granicą. Liczy się ilość 🤷
 
reklama
Ja miałam wysokie po prenatalnych, jednak nie da się do tego podejść na spokojnie, cały czas masz w głowie, może jednak na mnie trafia , potem czekanie na Nifty od niedzieli okropnie spałam . Bardzo się cieszę że wyszło dobrze ☺☺☺
Gratuluję, mam nadzieję, że dzisiejsza noc będzie przespana jak nigdy dotąd 🥰😊
 
Mam wynik teraz rozmawiałam z lekarzem zdrowa dziewczynka 🥰🥰
Gratulacje! Teraz już możesz odetchnac pełna piersią!

Fredka ja jestem też z tych szczęśliwców co żadnych objawów ciazowych nie mają. Na początku trochę bolał mnie brzuch okresowo. Ale to tylko to. Żadnych mdłości itp. (a tyle czekałam na te mdłości i przez lata staran jak okres się spozniał chociaż troszkę od razu je miałam 🤪)Teraz jak zaczynam czuć ruchy małego to znowu mam te bóle brzucha ale nie są one mocne ani dokuczliwe. Dzieć robi sobie miejsce ewidentnie 😁
Co do płci to u mnie na prenatalnych lekarz bardziej obstawiał dziewczynkę a później 2 kolejne wizyty już pokazały siusiaka 🙈
 
Cześć dziewczyny. Ja od dawna zawitałem na marcowych mamusiach ale termin z OM mam 28.02 a z USG już 21.02. Widzę ze tu przewija się temat kiepskiej pappy. Moja wyszła też nie bardzo chociaż mam dopiero 33 lata. Jestem kłębkiem nerwów. Dzisiaj byłam na pobraniu do nifty i mam nadzieje na dobre zakończenie.
 

Załączniki

  • 19CABC75-337D-4FE1-B7BD-44634236F01D.jpeg
    19CABC75-337D-4FE1-B7BD-44634236F01D.jpeg
    123,4 KB · Wyświetleń: 94
Cześć dziewczyny. Ja od dawna zawitałem na marcowych mamusiach ale termin z OM mam 28.02 a z USG już 21.02. Widzę ze tu przewija się temat kiepskiej pappy. Moja wyszła też nie bardzo chociaż mam dopiero 33 lata. Jestem kłębkiem nerwów. Dzisiaj byłam na pobraniu do nifty i mam nadzieje na dobre zakończenie.
Ja trochę poczytałam o wynikach Pappy i naprawdę w większości przypadków, zły wynik się nie potwierdza. Główa do góry, choć i tak będziesz się mocno stresować ❤️
 
Cześć dziewczyny. Ja od dawna zawitałem na marcowych mamusiach ale termin z OM mam 28.02 a z USG już 21.02. Widzę ze tu przewija się temat kiepskiej pappy. Moja wyszła też nie bardzo chociaż mam dopiero 33 lata. Jestem kłębkiem nerwów. Dzisiaj byłam na pobraniu do nifty i mam nadzieje na dobre zakończenie.
A markery z USG są w porządku czy tam też są jakieś odchylenia? Widzę, że masz też niskie białko Pappa (chociaż mi wyszło gorsze ok, 0,38 MoM). Lekarka mi powiedziała, że ZD jest bardzo prawdopodobny, kiedy wolne beta hcg jest powyżej 2,52 MoM, a białko Pappa poniżej 0,5 MoM. Także spokojnie!
 
reklama
A markery z USG są w porządku czy tam też są jakieś odchylenia? Widzę, że masz też niskie białko Pappa (chociaż mi wyszło gorsze ok, 0,38 MoM). Lekarka mi powiedziała, że ZD jest bardzo prawdopodobny, kiedy wolne beta hcg jest powyżej 2,52 MoM, a białko Pappa poniżej 0,5 MoM. Także spokojnie!
Poza skala mam tętno dziecka bo 178 ale lekarka która robiła usg powiedziała ze nie ma powodu do paniki ale jak widać rzuciło to mocno na wyniki.
 
Do góry