reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutowe mamusie 2022

Ja miałam 177 i lekarz powiedział że w porządku. Chodziło tylko o ilość uderzeń na min. czy jeszcze coś go zaniepokoiło że dał skierowanie?
Tylko ilość uderzeń, powiedział, że za szybie tętno. Wszystko inne książkowe, dzidzius rośnie prawidłowo.
 
reklama
Wyszłam właśnie od lekarza... Niby ok, ale jednak.. Nieprawidłowa czynność płodu. 185 uderzeń na min. Dostałam skierowanie do poradni genetycznej. I już zaczęłam się martwić...
Ale że CO jest nieprawidlowe? Ta ilość uderzeń wlasnie? Ja słabo się znam, ale też obilo mi się o oczy że ta liczba to ma baaardzo szeroki zakres normy na wczesnym etapie. A wręcz nawet że w kilku wczesnych tygodniach w ogóle tego nie patrzą, bo tylko stresuje a mało stanowi. I tak się zmieni.
 
Tylko ilość uderzeń, powiedział, że za szybie tętno. Wszystko inne książkowe, dzidzius rośnie prawidłowo.
Na początku ciąży tetno plodu osiaga nawet 195 uderzeń na minutę. Potem stopniowo zwalnia i nie powinno przekraczac 160. Nie martw sie na zapas, moze lekarz dmucha na zimne. Według mnie nie jest najgorzej, poza tym nasze emocje tez wpływają na maluszka. Ze spokojem do następnej wizyty🙂
 
Ale że CO jest nieprawidlowe? Ta ilość uderzeń wlasnie? Ja słabo się znam, ale też obilo mi się o oczy że ta liczba to ma baaardzo szeroki zakres normy na wczesnym etapie. A wręcz nawet że w kilku wczesnych tygodniach w ogóle tego nie patrzą, bo tylko stresuje a mało stanowi. I tak się zmieni.
No kurcze tylko się zestresowałam. Jutro dzwonie do poradni genetycznej, mam nadzieję że będzie ok. Tak jak piszecie, że później spada itd.
 
Tetaz jak ci wygodnie. Ja spie na brzuchu. W 2 i 3 trymestrze juz tylko lewy badz prawy bok. I zawsze musoalam zmieniać bo ból bioder mnie do tego zmuszał 😄

A i w sumie preferowałam lewy bok ze względu na zgage. Mniejszy ucisk na żołądek

Ja w pierwszej ciąży na bokach wytrzymywałam tylko chwilę więc większość spałam na plecach 🙂
 
Ja byłam na wizytach 6+0, 9+2 i 10+3 i jeszcze ani razu nie słuchałam serduszka. A byłam u 2 różnych lekarzy. Potwierdzili, że serduszko bije a słuchać będę pierwszy raz za tydzień na prenatalnych.Na początku serduszko może bić szybciej i to sie później unormuje. @Magdalenamadzia będzie wszystko dobrze 🙂 mam nadzieję, że wizyta u genetyka Cię szybko uspokoi
 
Dziewczyny dziękuję! Tak mocno trzymałyście kciuki i pomogło. Jest dobrze :-)
 

Załączniki

  • 1626190827497932888658.jpg
    1626190827497932888658.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 104
reklama
Do góry