reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutowe mamusie 2022

Co do prenatalnych to tygodnie tygodniami ale wazna jest tez wielkosc dziecka. Moze byc i tak ze beda w 15tc i bedzie to calkiem normalne. Test pappa powinien byc wykonany w dniu usg.
Mlody u dziadków, ja ostatnio mam straszna fazę na zanartwianie co jesli... Ciezko mi z tym. Ciężko ze siedzę w domy, nie pracuje... Najpierw pandemia, teraz to. Nie znaczy ze jestem nie szczesliwa bo jestem, to nasz maly cud. Synek ciagle dopytuje o dzidzue i to mnie syrasznie rozczula, jest taki uczuciowy. No nic trzeba myśleć pozytywnie.
 
reklama
najczęściej tak mam właśnie, do czasu wymiotów mam okropne nudności, po wymiotowaniu przechodzą i mogę w miarę jeść
Dziewczyny jak wymiotujecie to dłuższy czas utrzymują wam się mdłości ? Mi od rana było niedoborze, potem raz zwymiotowałam i potem czułam się już ok. Normalnie zjadłam, bez mdłości. Czy też tak macie czy może się czymś zatrułam?
 
Dziewczyny kiedy powoli zaczynacie kompletować po trochu wyprawkę ? Jestem chyba jakaś nienormalna ale znalazłam upatrzony wózek w super cenie i zastanawiam się czy właśnie teraz go już nie kupić 🙆
Jeny na spokojnie 😂
Ja to myśle gdzieś dopiero ok 5 miesiąca coś pomału kupować . Wiesz różne sytuacje się jeszcze mogą wydarzyć na które nie mamy wpływu 🤷🏼‍♀️. Oglądać sobie rzeczy na internecie oglądam ale na zakupy jakiekolwiek jak dla mnie za wczesnie 🤪
 
Co do prenatalnych to tygodnie tygodniami ale wazna jest tez wielkosc dziecka. Moze byc i tak ze beda w 15tc i bedzie to calkiem normalne. Test pappa powinien byc wykonany w dniu usg.
Mlody u dziadków, ja ostatnio mam straszna fazę na zanartwianie co jesli... Ciezko mi z tym. Ciężko ze siedzę w domy, nie pracuje... Najpierw pandemia, teraz to. Nie znaczy ze jestem nie szczesliwa bo jestem, to nasz maly cud. Synek ciagle dopytuje o dzidzue i to mnie syrasznie rozczula, jest taki uczuciowy. No nic trzeba myśleć pozytywnie.
Urzęduje z dziewczynami na styczniowkach prywatnych mój termin z om jest na styczeń z usg na 2.02 i tam większość dziewczyn tez właśnie szła na usg już z wynikami także różnie to jest i zależy pewnie od lekarza 💪
 
Dziewczyny kiedy powoli zaczynacie kompletować po trochu wyprawkę ? Jestem chyba jakaś nienormalna ale znalazłam upatrzony wózek w super cenie i zastanawiam się czy właśnie teraz go już nie kupić 🙆
W pierwszej ciąży zaczęłam powolutku kupować dopiero po połówkowym USG. Większość rzeczy mam po córce. Jak będę musiała coś dokupić to też dopiero po połowie ciąży
 
Urzęduje z dziewczynami na styczniowkach prywatnych mój termin z om jest na styczeń z usg na 2.02 i tam większość dziewczyn tez właśnie szła na usg już z wynikami także różnie to jest i zależy pewnie od lekarza 💪
Pewnie, choć tak na chłopski rozum by miec spójny obraz lepiej zrobić to w jak najbardziej zblizonym czasie.
 
Urzęduje z dziewczynami na styczniowkach prywatnych mój termin z om jest na styczeń z usg na 2.02 i tam większość dziewczyn tez właśnie szła na usg już z wynikami także różnie to jest i zależy pewnie od lekarza 💪
Ja będę miała wszystko w jednym dniu ale ja idę na NFZ w szpitalu. Po tygodniu wyniki i rozmowa z genetykiem w celu omówienia i skorelowania USG z krwią
 
Pewnie, choć tak na chłopski rozum by miec spójny obraz lepiej zrobić to w jak najbardziej zblizonym czasie.
Właśnie ja soe zdziwiłam bo mama ginekolog na artykuł na ten temat i napisane jest tam, że pappa można wykonać już od 8tc i nie ma żadnego znaczenia czy zostanie wykonane wcześniej czy w ten sam dzień 🤷🤷🤷
 
Dziewczyny jestem po pierwszej wizycie lekarz kazał mi wziąść większą dawkę letroxu z 50 na 75 , widziałam 3mm szczęścia i już widziałam bijące serduszko ❤ nie sądziłam że będzie to tak szybko, lekarz dla mojego spokoju przepisał mi duphaston 2x1 , już się uspokoiłam ale od rana nic nie dałam rady przełknąć 🙈 wg @ 6+5 a USG 5+6 jakim terminem bardziej sie sugerować? 😊 jestem dobrej myśli 🥰
 

Załączniki

  • 1a638f6e-3820-4bb5-ae51-2c2c643bc3a7.jpg
    1a638f6e-3820-4bb5-ae51-2c2c643bc3a7.jpg
    39,6 KB · Wyświetleń: 63
  • b6620a2b-4d49-4a11-9706-98f1ce53c256.jpg
    b6620a2b-4d49-4a11-9706-98f1ce53c256.jpg
    47,3 KB · Wyświetleń: 55
reklama
Fitmum, ja nie musiałam tak mówić, już miałam jedno usg, było widać pęcherzyk ale jeszcze nic w środku, był w macicy. Miałam mieć drugie usg dwa dni temu ale że miałam gorączkę i kaszel musiałam odwołać i zrobić test na covid. Mam negatywny więc muszę znów umówić usg. Dzwonilam do nich, ale tej babki co mi robiła usg nie ma jeszcze i oddzwoni jak przyjdzie. No niestety tutaj pierwsze usg w 12 tyg. I to jest ok, w pierwszej ciazy tak miałam i ok, tutaj i tak nic nie zrobią jak coś się dzieje źle do 12 tyg. Trzeba czekać _-_ aha widziałam pytania o szczepionki, ja i maz mieliśmy już po dwie dawki. Ja mam 32 lata, mąż 45. Mieszkamy blisko Brighton
Aha no to tym bardziej nie powinno byc problemu. W sumie mogłoby byc to Dodatkowe usg w ramach NHS darmowe ale w 7/8 tyg. No cóż jest jak jest ze jak sie nic doslownie nie dzieje, Nie ma sie przykrych historii, problemow zdrowotnych to pierwsze usg w 12tyg. Tez czekalam w dwoch ciazach tutaj do tego pierwszego usg. I mi to że ciaze prowadzi położna na kase akurat sie podoba. Jak byla potrzeba to mialam konsultacje z lekarzem. A w ostatniej ciazy 7usg ale lepiej jak jest wszystko ok. Teraz mysle bo kolo mnie moge isc na usg placac 70f i mowilam mężowi i sie zastanawiam . Długość szyjki za ta cene tez moge sobie sprawdzic ale to juz jest np osobne usg w tej sprawie i nie robiłam tego ani razu w sumie . Jest też prywatny szpital. Sa prywatne wizyty tylko ze ceny adekwatne w stosunku do naszych zarobków😄. Jak sie zarabia tu i jedzie do pl to fakt. Drogo nie wychodzi 😄 ale jak sie zarabia w zlotkowkach i placi za wizyte od 200 do 500zl to chyba na to samo wychodzi😳 rozbój 😄
Co do tej sluzby zdrowia na Szczęście nie mialam przykrych doświadczeń. Uwielbiam ze wchodze na czas i nie musze brac calego dnia wolnego jako ten najmniejszy plus ale fakt wiem ze wiele osob zadowolonych z tutejszego Nhs nie jest. Ile ludzi i przypadkow tyle opinii w sumie. Nhs tez zapewne obciążony jak to wszędzie😪


Dziewczyny kiedy powoli zaczynacie kompletować po trochu wyprawkę ? Jestem chyba jakaś nienormalna ale znalazłam upatrzony wózek w super cenie i zastanawiam się czy właśnie teraz go już nie kupić 🙆
Dla mnie zdecydowanie za wcześnie. Zaczynalam ok 20tyg. W miedzyczasie tez rozgladajac sie za wózkiem bo fakt.. Na olazje czasem trzeba czekać
ja myślę żeby w 5 miesiącu zacząć tak pomalutku coś kupować [emoji4]

.

powiem wam, że przez dwa dni zero wymiotów (nudności miałam, ale nie jakieś mocne), a dziś już znowu od rana wymioty [emoji28]
potrzebuję świeżego powietrza, ale mieszkam w środku miasta i po otwarciu okna 8 tak tego powietrza nie ma [emoji19]
rozglądam się za mieszkaniem z dala od centrum, żeby więcej zieleni było, bo nie dam rady z dzieckiem tu gdzie mieszkamy mieszkać

Powodzenia w szukanku nowego mieszkania:)


Co do mdlosci.. Tez takie dziwne. Łapią mnie odruchy wymiotne a za chwile juz lepiejn.. Jade autem i zle mi jak cholera.. Potem mdli na widok czekolady.. Jakos ochota na slodkie mi odchodzi 😄
 
Do góry