reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

Z jednej strony może faktycznie w Polsce latamy za szybko na to pierwsze USG i potem są stresy, ale z drugiej 12 tydz. To już z kolei przesada w drugą stronę. Szczególnie jeśli komuś rozwijała by się ciąża w jajowodzie lub była jakaś inna patologia. No ale co kraj to obyczaj
Ja jednak wolę tak, jak jest u nas. Nie wyobrażam sobie iść na pierwsze USG w 12 tygodniu i nie mieć normalnie od początku wizyt z lekarzem tylko z położną (która jest napewno dobrze wykształcona, ale co lekarz to lekarz). 🙂
 
reklama
Ja jednak wolę tak, jak jest u nas. Nie wyobrażam sobie iść na pierwsze USG w 12 tygodniu i nie mieć normalnie od początku wizyt z lekarzem tylko z położną (która jest napewno dobrze wykształcona, ale co lekarz to lekarz). 🙂
Ja mieszkałam w UK 15 lat i generalnie tamtejszy system zdrowotny dla mnie to dramat. Dostać się do specjalisty graniczy z cudem. W Polsce, również na nfz jest ciężko, ale mamy komfort, że można prywatnie a tam, niestety, nie zawsze się znajdzie prywatnie możliwość. Mój mąż dostał ataku padaczki (nigdy nie chorował na epilepsję, nie bierze narkotyków, nie pije nałogowo, nie pali w ogóle. Eeg głowy zrobili mu po 6 miesiącach od ataku 🙈🤷 a powinno być wykonane w ciągu 72h po. Także ten... No ale absurdy można znaleźć wszędzie, zarówno tam, jak i w Uk czy jeszcze jakimś innym kraju
 
Fitmum, ja nie musiałam tak mówić, już miałam jedno usg, było widać pęcherzyk ale jeszcze nic w środku, był w macicy. Miałam mieć drugie usg dwa dni temu ale że miałam gorączkę i kaszel musiałam odwołać i zrobić test na covid. Mam negatywny więc muszę znów umówić usg. Dzwonilam do nich, ale tej babki co mi robiła usg nie ma jeszcze i oddzwoni jak przyjdzie. No niestety tutaj pierwsze usg w 12 tyg. I to jest ok, w pierwszej ciazy tak miałam i ok, tutaj i tak nic nie zrobią jak coś się dzieje źle do 12 tyg. Trzeba czekać _-_ aha widziałam pytania o szczepionki, ja i maz mieliśmy już po dwie dawki. Ja mam 32 lata, mąż 45. Mieszkamy blisko Brighton
 
Dziewczyny powiedzcie mi w którym tygodniu umawia się na pierwsze badania prenatalne 🤔
Ja jestem w 8/9 tydzień za tydzień mam wizytę u lekarza to będzie 9/10 tydzień nie wiem właśnie się zastanawiam jak to jest 🤔
Z tego co pamietam to od 11+4 do 13+6 . Dziewczyny czesto umawiają się właśnie na początek 13 bo wtedy maja większe szanse ze płeć się już ujawni 😜. Ja idę 12+5 😍
 
Z tego co pamietam to od 11+4 do 13+6 . Dziewczyny czesto umawiają się właśnie na początek 13 bo wtedy maja większe szanse ze płeć się już ujawni 😜. Ja idę 12+5 😍
Nie wiedziałam o tym nawet 🤣 ja idę 12+4 bo taki był jedynie wolny termin w miejscu, gdzie robią usg prenatalne (poleciła mi je moja ginekolog, bo ona takich nie robi) 🙂
 
Nie wiedziałam o tym nawet 🤣 ja idę 12+4 bo taki był jedynie wolny termin w miejscu, gdzie robią usg prenatalne (poleciła mi je moja ginekolog, bo ona takich nie robi) 🙂
Ej a pytałaś o badanie pappap i wolne Beta hcg ? . Ja byłam wczoraj u swojej gin (nie robi prenatalnych) i pytałam właśnie kiedy te badania robić a ona mi mówi żeby najlepiej skontaktować się z tym lekarzem który badanie będzie robił . Dzwonię dziś do niego i pytam czy na wizytę mam przyjść z wynikami czy w dniu wizyty zrobimy - a on mi ze już mam robić . Mówi w tym tygodniu albo początkiem następnego żebym sobie zrobiła i on sobie porówna ładnie z obrazem usg . Ufam mu bo jest najlepszym specjalistą w rejonie i zrobię tak jak mówi ale mam tak namieszane w głowie bo czytałam i słyszałam różne wersje 🤪😜
 
Ej a pytałaś o badanie pappap i wolne Beta hcg ? . Ja byłam wczoraj u swojej gin (nie robi prenatalnych) i pytałam właśnie kiedy te badania robić a ona mi mówi żeby najlepiej skontaktować się z tym lekarzem który badanie będzie robił . Dzwonię dziś do niego i pytam czy na wizytę mam przyjść z wynikami czy w dniu wizyty zrobimy - a on mi ze już mam robić . Mówi w tym tygodniu albo początkiem następnego żebym sobie zrobiła i on sobie porówna ładnie z obrazem usg . Ufam mu bo jest najlepszym specjalistą w rejonie i zrobię tak jak mówi ale mam tak namieszane w głowie bo czytałam i słyszałam różne wersje 🤪😜
Ja miałam zalecenia, żeby pappa robić w tym samym dniu co usg prenatalne.
 
reklama
Ej a pytałaś o badanie pappap i wolne Beta hcg ? . Ja byłam wczoraj u swojej gin (nie robi prenatalnych) i pytałam właśnie kiedy te badania robić a ona mi mówi żeby najlepiej skontaktować się z tym lekarzem który badanie będzie robił . Dzwonię dziś do niego i pytam czy na wizytę mam przyjść z wynikami czy w dniu wizyty zrobimy - a on mi ze już mam robić . Mówi w tym tygodniu albo początkiem następnego żebym sobie zrobiła i on sobie porówna ładnie z obrazem usg . Ufam mu bo jest najlepszym specjalistą w rejonie i zrobię tak jak mówi ale mam tak namieszane w głowie bo czytałam i słyszałam różne wersje 🤪😜
Zapytam jak będę na wizycie, mam w środę, a prenatalne 23 lipca 🙂
 
Do góry