reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

Jak to nie moge w zimowym kombinezonie i w foteliku przewiez malej ze szpitala?! [emoji33]

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Jak to nie moge w zimowym kombinezonie i w foteliku przewiez malej ze szpitala?! [emoji33]

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

Sloneczko87, nie wiem, czy jest to prawnie uregulowane, czy nie. Wydaje mi się, że kiedyś coś gdzieś czytałam o mandatach za przewożenie dzieci w kurtkach. Ale nie przypomnę sobie gdzie i czy źródło to było wiarygodne. Na pewno nie zaleca się przewożenia maluszków w kombinezonach czy kurtkach.
 
Sloneczko87, nie wiem, czy jest to prawnie uregulowane, czy nie. Wydaje mi się, że kiedyś coś gdzieś czytałam o mandatach za przewożenie dzieci w kurtkach. Ale nie przypomnę sobie gdzie i czy źródło to było wiarygodne. Na pewno nie zaleca się przewożenia maluszków w kombinezonach czy kurtkach.
To w czym najlepiej przewiez dziecko ze szpitala gdy bedzie zimno..deszczowo czy snieznie?

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Sloneczko87, nie wiem, czy jest to prawnie uregulowane, czy nie. Wydaje mi się, że kiedyś coś gdzieś czytałam o mandatach za przewożenie dzieci w kurtkach. Ale nie przypomnę sobie gdzie i czy źródło to było wiarygodne. Na pewno nie zaleca się przewożenia maluszków w kombinezonach czy kurtkach.

ja też o tym nie słyszałam, że nie wolno przewozić w kombinezonie. Tyle ludzi tak robi i nigdy nikt mandatu nie dostał ... może warto to jeszcze sprawdzić.
 
Właśnie do tego są stworzone śpiworki do fotelików. Powiem Wam, że oprócz tego, że są bezpieczne, to są mega wygodne. Przypinasz taki na stałe (przeplatasz pasami) i tylko odpinasz/zapinasz zamek. Córka korzysta z takiego teraz w spacerówce i również mogę go założyć w foteliku.
Mam nadzieję, że mnie dobrze zrozumiałyście :) Nie znam przepisów mówiących o takim zakazie (ale o mandatach słyszałam, ale to inna sprawa). Ale o tym, że nie powinno się (a nie prawnie nie można) tak przewozić dzieci, bo wtedy pasy nie chronią. Nie chciałam nikogo nastraszyć, czy namawiać do śpiworków.... :(
 
To w czym najlepiej przewiez dziecko ze szpitala gdy bedzie zimno..deszczowo czy snieznie?

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Faktycznie znalazłam artykuły dot bezpieczeństwa przy przewozeniu dziecka w foteliku zima. Radzą żeby było w spiworku kompatybilnym z pasami fotelika. Pomiędzy dzieckiem, a pasami jak najmniejszy luz jedni radzą na dwa palce inni na jeden. To akurat sprawa oczywista, że pasy nie moga byc luźne, bo wówczas przy kolizji dziecko łatwo się z nich wyslizgnie.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Właśnie do tego są stworzone śpiworki do fotelików. Powiem Wam, że oprócz tego, że są bezpieczne, to są mega wygodne. Przypinasz taki na stałe (przeplatasz pasami) i tylko odpinasz/zapinasz zamek. Córka korzysta z takiego teraz w spacerówce i również mogę go założyć w foteliku.
Mam nadzieję, że mnie dobrze zrozumiałyście :) Nie znam przepisów mówiących o takim zakazie (ale o mandatach słyszałam, ale to inna sprawa). Ale o tym, że nie powinno się (a nie prawnie nie można) tak przewozić dzieci, bo wtedy pasy nie chronią. Nie chciałam nikogo nastraszyć, czy namawiać do śpiworków.... :(
Mozesz mi wyslac zdj jak wygl ten spiworek i gdzie kupilas?

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mozesz mi wyslac zdj jak wygl ten spiworek i gdzie kupilas?

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

Dziewczyny kupowały (żeby nie sklamac) po 60zl. Na allegro :)

W aucie dziecko powinno być "rozebrane" z kombinezonu by pasy dobrze je trzymały. W aucie i tak (a przynajmniej powinno) jest ciepło. Można malucha rozebrać i ubrać.

Wszystko zależy od Ciebie :)
 
Do góry