reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

Mavika oj zadna tam niedowaga. Jeszcze mi sie cholerka przed ciaza przytylo z 3 kg. Rewelacja :-( chyba zaczne jesc dietetycznie, choc I tak diety nie mam zlej. Zaraz bede jak olbrzym. :-(
 
reklama
gosiunia:) zdrowe podejście...co do chrzestnego to przecież nie pieniądze są najważniejsze, a fakt czy ufasz temu człowiekowi na tyle, by w razie czego mógł zająć się Twoim największym Skarbem i będziesz wiedziała i pewna, ze będziesz mogła liczyć na Jego pomoc (u nas w wyborze chrzestnych decydował ten fakt, inne są i były drugoplanowe...)

@Leila.jm ja tak chciałam, dopiero niestety przy Emci, tak wiec jak pisałam wcześniej została ochrzczona bo Amelia była...tal czy inaczej opowiadam Jej o innych religiach, wierzeniach. Ostatnio Amelia zapytała mnie o reinkarnacje- opowiedziałam co o jak. Uważam, ze człowiek powinien decydować o tym sam jak dorośnie, niestety w naszym kraju jest to dość trudne...moi rodzice pozostawili mi wybór jeśli chodzi i bierzmowanie i slub- jestem im za to wdzięczna. Nie rozumiem natomiast, gdy ktoś średnio wierzący (załóżmy jak ja) bierze slub kościelny, bo tak trzeba, a później do kościoła nie uczęszcza, albo lepiej chodzą do kościoła co niedziela, a napierdzielaja się w domu co drugi dzień [emoji15]...ale jak to napisała @gosiunia:) do łóżka nikomu nie zaglądam, do tego co w kto wierzy i w jako sposób praktykuje tez mnie nie obchodzi- fajnie by było, gdyby działało to w obie strony


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ostatnio bylo 6kg. Teraz pewnie wiecej. Boje sie stanac. :-)
Pytam, bo też miałam w planach przytyć w pierwszym trymestrze ok.3kg. Niestety przytyłam 8kg. Rozmawiałam o tym z lekarzem ale, że on zaczął mnie ważyć dopiero od poprzedniej wizyty, czyli od sierpnia stwierdził, że napewno nie ważyłam tyle ile twierdzę. Wiem, że nie ma racji, bo akurat ważyłam sie regularnie zawsze na tej samej wadze i w tym samym miejscu, czyli na tej samej łazienkowej kafelce co zawsze[emoji4]zdaje sobie sprawe, że macica, że powiększył mi się znacząco biust, ze brzuch mam spory i to bardzo spory, zwiększona objętość krwi i ogólne zaokrąglenie ale bez przesady. Boję się co będzie pozniej. Dodam, że nie jem jak smok. Mam wrażenie, że normalnie. Zapewne zatrzymała mi się tez woda, bo mało pije.[emoji22]

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Gdzies czytalam wlasnie ze najlepszym sposob na unikniecie zatrzymania wody w organizmie jest wlasnie duże i regularne picie. Ktos tu pytal co na pecherz. Mnie pomaga picie soku z zurawiny ale tak na szybko zeby tylko jak najszybciej byla ulga to do mojej podreczne butelki bez ktorejsie teraz nigdzie nie ruszam a ma 0.7l wcisnelam cala cytryne. Nie wypilam duszkiem ale tak w ciagu godziny. Bardzo szybko bylo znac poprawe. A teraz to wlaczylam sobie Femisept uro bo to ziolowe i mozna brac nawet cala ciaze tylko zapobiegawczo i polecil mi to moj lekarz i dwa razy dziennie sok z zurawiny. I znow czuje sie super
 
My z mężem jesteśmy akurat bardzo wierzący,dzieci są ochszczone, co niedzielę chodzimy do kościoła,co wieczór całą rodziną klękamy do modlitwy. Dzieci tak wychowujemy żeby nie mówiły brzydkich słów,nikomu nie dokuczały,nikogo nie obrażały. W maju byliśmy na ślubie u znajomych w kościele to było w sobotę i a w niedzielę również poszliśmy do kościoła chociaż wiemy że msza sobotnia ślubna jest ważna na niedzielę.
 
Wiara i religia to są bardzo osobiste rzeczy i nie mnie nauczać innych, jak mają postępować. My z mężem postępujemy według naszego sumienia i innym pozostawiamy ich prywatne sprawy. Dopóki nikomu krzywda się nie dzieje (jak sekty, przemoc itp).
@Dotkass co do kościoła, kleru i tych co biegają co tydzień do kościoła, a w życiu nie bardzo stosują. No cóż, ja zawsze mówię, że wiara i religia to dwie różne rzeczy. Można, jak widać, być praktykującym niewierzącym. Wg mnie to jest okłamywanie samego siebie. Ja jestem wierząca, a i tak ważniejsze dla mnie jakim kto jest człowiekiem i jak postępuje od tego, jaką religię wyznaje.
 
Mnie rodzice wychowali w wierze chrzescijańskiej, jednak jako nastolatka buntowałam się, nie chciałam chodzić do kościoła. Rodzice co tydzień prawie mnie ciągnęli. Jednak wszystko się zmieniło po 18 urodzinach - pierwsza niedziela mojej pełnoletności, nikt mnie nie obudził, nikt nie powiedział "idź do kościoła". Dali mi wolną rękę. I powiem Wam że dla mnie to było dobre posunięcie. Byłam u bierzmowania, ślub kościelny - ale to był tylko mój świadomy wybór, nikt mnie do niczego nie zmuszał. I tak samo planuje zrobić z moimi dziećmi.
 
reklama
Zanim zdążyłam wszystko nadrobić to mnie już wylogowalo :oo:
Mavika drobniutka jesteś :tak:
Izabelaaa pokaźny brzuszek :)
AlexF ja też byłam przekonana ze u Chrząszczyka same chłopaki :rofl:
Chrząszczyk wybacz ;)
Kurcze nie pamiętam co i komu miałam odpowiedzieć. czy da się zrobić multicytat na telefonie?

U mnie rano brzuch malutki, wieczorem dużo większy a tu wielkość zależy też od tego co zjadłam..
Mimo że brzucha wielkiego nie mam, jednak siedząc w pracy 8h w spodniach mi już niezbyt wygodnie. kupiłam właśnie od koleżanki spodnie ciążowe i zamierzam nosić :)
Synek mi przygotował śniadanie żebym rano mogła zjeść w łóżku ;) gada ostatnio ciągle z brzuchem, całuje i się przytula, rozkoszny jest :tak: ciekawe jak będzie jak się już dziecko pojawi?
 
Do góry