reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

dziekuje za mile przywitanie pierwszy trymestr mega mdlosci, bralam leki, ale jakos specjalnie nie pomagaly jedynie imbir dawal rade, ale patrzec nie moge teraz na niego , a od dwoch dni pomimo wejscia w drugi trymestr czuje bol podbrzusza, a do tego kregoslup sie odzywa, przez te biochemiczna ciaze, oblecial mnie strach, ze moze zagrajace poronienie, wzielam nospe bardziej ze strachu jak z bolu, nie mam plamien, ani stawiania macicy, ale czytam ze u was tez sie zdarzaja, bole kregoslupa to ciut jestem spokojniejsza, bylam w sobote na badaniu usg i wszystko bylo ok przyziernosci w normie plci nie znam, termin porodu 18 luty.
@ana. spokojnie, wszystko będzie dobrze, bądź dobrej myśli. Tak to już jest, że jak coś złego przejdziemy, to potem myślimy o tym i się tego boimy. Ale badania wychodzą dobrze i tego się trzymaj, bo martwienie się nic nie pomoże.
Co do magnezu, że niby truje.. chyba oszalała Pani :) Magnez pomaga też mamusiom na skurcze, bóle, kołatania itd. Teraz w ciąży mamy większe zapotrzebowanie. Ok, kiedyś można powiedzieć, że się tyle tabletek nie brało, ale kiedyś też żywność była zdrowsza i bardziej bogata w witaminy. A teraz większość warzyw i owoców przerabiane, sztucznie pompowane i jeszcze inny tryb życia ludzi sprawia, że czasem trzeba się wspomagać dodatkowo.
Zmieniając temat, to ciekawa jestem czy wasi lekarze zlecają test na HIV. Wiem że w Polsce nie jest to powszechna praktyka, ale w innych krajach jak np. Niemcy jest to standard. Mój lekarz zaleca, chociaż ja zrobiłam dawno przed ciąża, bo dla byłego nie byłam pierwsza tak sobie uświadomiłam, a we wcześniejszych ciążach mój lekarz nie zalecal, dopiero teraz w tej.
Też miałam zlecone badania na HIV od razu na początku.
A miałyście badania w kierunku Cytomegalii? Bo to nie jest takie powszechne, a podobno ważne i właśnie mam skierowanie, ale to płatne jest.
 
reklama
@Syla88 miałam, ja mam dość szeroki pakiet medyczny z firmy, tego typu badania mam w pakiecie na szczęście, to było jedno z pierwszych badań wraz z antygenami, HIV, toksoplazmoza i innyni


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Witam,

co do testów na hiv to moja gin mówi, że w ciąży to standard wymagany, robi się to dwa razy.

Tak samo miałam już za 1 razem krew badaną pod kątem innych chorób przenoszonych drogą płciową.

Moja gin zawsze zerka - "co tam jest wymagane odgórnie"

Zachcianki. . . Ktoś mi tu na te pierogi z kapustą i grzybami zachcianek zrobił. No ale... dziś ryba, mizeria i ziemniaczki.
 
U mnie na śniadanie ostatnio królują kanapki z kiełbasą Żywiecka z indyka (ja wieprzowiny nie jem), kupuje w biedronce jest pycha i na to pomidorek malinowy mniam mniam. Zaraz sobie zrobię :D chce mi się ciągle rosołu, potrawki z kurczaka i ogólnie sosów [emoji16]
 
U mnie na śniadanie ostatnio królują kanapki z kiełbasą Żywiecka z indyka (ja wieprzowiny nie jem), kupuje w biedronce jest pycha i na to pomidorek malinowy mniam mniam. Zaraz sobie zrobię :D chce mi się ciągle rosołu, potrawki z kurczaka i ogólnie sosów [emoji16]

Tez lubię żywiecka z biedry. Moje dziewczynki tez się zajadają [emoji16]


16ud3e3kpztre1wh.png
 
reklama
Do góry