reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe 2020

Hej dziewczyny! Mam pytanie co do badań prenatalnych. Mam umówione USG na 21 sierpnia, to bedzie 13t3d według usg. Obawiam się, że może to trochę za późno? Jak myślicie?
Ja byłam w podobnej sytuacji i tak się martwiłam ze jednak okaże się za późno, ze przełożyłam na tydzień wcześniej. Zawsze lepiej jechać za wcześnie i przyjechać kolejny raz za tydzień czy dwa, niż za późno bo wtedy już nic nie zrobisz. Z tym ze różnica u nas polega na tym, ze mówisz ze u ciebue dzidzia jest młodsza niż z OM wiec masz większe szanse ze się jeszcze zmieści.. u mnie na 2 poprzednich wizytach mój lekarz zmierzył mi ze dzidzia jest starsza chy a o 3 czy 4 dni. I bałam się ze się nie zmieszczę. Ostatecznie myślałam ze pojechałam tam w 12+1 wg OM, a oni mi obliczyli wg om 11+6 a wg usg 12+3 wiec potwierdziło się ze dzidzia była większa ...
A wgl nie wiem czemu ale dziewczyny tu pisały, ze lepiej iść bliżej 11 niż 13. Ja myślałam ze na odwrót, ale myliłam się i lekarz ponoć lepiej zbafa mniejszego dzidziusia niż większego... ;)
 
reklama
@LittleStar lekarz nie widzi przeciwwskazań do lotu, jeśli ciąża jest książkowa, a bobas prawidłowo się rozwija. Będę leciała niecałe 4 godziny. A z Polski mam zamiar lecieć gdzieś, gdzie będzie ciepło we wrześniu. :) Czuję się dobrze, nie mam mdłości, więc szkoda kisić się w domu.

@AniaBrux będę miała prenatalne 12+6. Chciałam umówić się na 13+5, bo termin mi pasował. Lekarce nie bardzo to odpowiadało i mówiła, że może być trochę za późno; z mniejszym bobasem jest podobno łatwiej wszystko sprawdzić.
 
Ja byłam w podobnej sytuacji i tak się martwiłam ze jednak okaże się za późno, ze przełożyłam na tydzień wcześniej. Zawsze lepiej jechać za wcześnie i przyjechać kolejny raz za tydzień czy dwa, niż za późno bo wtedy już nic nie zrobisz. Z tym ze różnica u nas polega na tym, ze mówisz ze u ciebue dzidzia jest młodsza niż z OM wiec masz większe szanse ze się jeszcze zmieści.. u mnie na 2 poprzednich wizytach mój lekarz zmierzył mi ze dzidzia jest starsza chy a o 3 czy 4 dni. I bałam się ze się nie zmieszczę. Ostatecznie myślałam ze pojechałam tam w 12+1 wg OM, a oni mi obliczyli wg om 11+6 a wg usg 12+3 wiec potwierdziło się ze dzidzia była większa ...
A wgl nie wiem czemu ale dziewczyny tu pisały, ze lepiej iść bliżej 11 niż 13. Ja myślałam ze na odwrót, ale myliłam się i lekarz ponoć lepiej zbafa mniejszego dzidziusia niż większego... ;)
Nie wiem czy lepiej sie bada mniejszego niz większego fasolka - między 11+0 A 13+6 wyznaczają wizyty- tyle wiem. Lepiej na pewno przyjść za wcześnie i ewentualnie umówić się jeszcze raz niż za późno bo wtedy nic się już nie zrobi, jeśli dzidzia jest za duża.
Nie myślałam że dzidzia może się okazać starsza niż wyliczona z OM, ale chyba nie do końca to kumam ;)
 
Hej dziewczynki u mnie prenatalne było 11+4, lekarz zbadał wszystko nawet powiedział płeć, choć pod delikatnym znakiem zapytania.

Dziś jedziemy na wczasy do Chorwacji. Strasznie boję się tej długiej drogi. Zarezerwowane już było zanim dowiedzieliśmy się o ciąży zapłacona zaliczka. Teraz szkoda rezygnować. Obym jakoś to przetrwała.
Mdłości na szczęście już minęły, tylko ten głupi posmak w ustach został.
 
Hej dziewczynki u mnie prenatalne było 11+4, lekarz zbadał wszystko nawet powiedział płeć, choć pod delikatnym znakiem zapytania.

Dziś jedziemy na wczasy do Chorwacji. Strasznie boję się tej długiej drogi. Zarezerwowane już było zanim dowiedzieliśmy się o ciąży zapłacona zaliczka. Teraz szkoda rezygnować. Obym jakoś to przetrwała.
Mdłości na szczęście już minęły, tylko ten głupi posmak w ustach został.

Ja narazie nie będe przekładać, lekarz sam ustalał datę po ostatniej wizycie, więc chyba powinno być ok, to na pewno nie pierwsze jego badanie ;) A co do długiej jazdy autem, to moj ginekolog mówił, że można, tylko musicie robić regularne postojem tak co 2-3 godziny, żebys mogła sobie pochodzić. W ciązy jest większe ryzyko zakrzepicy, więc dlatego. Udanych wakacji :)
 
Hej, witam się i ja w nowym tygodniu.
W piątek miałam prenatalne. Wszystko jak najbardziej ok. Pani doktor nie chciała określać płci. Powiedziałam tylko że coś tam między nogami widać, ale nie chce żebyśmy się nastawiali bo może to się okazać pępowiną i nie chce żebyśmy byli potem zawiedzeni.
Wkurzyłam się tylko bo nie potrafią określić daty porodu.
Na wcześniejszej wizycie mówili 07.02, inny lekarz (prywatnie) powiedział że 05.02, położna wyliczyła mi 10.02, a usg pokazało 01.02. Także zgłupiałam już całkowicie...
 
Hej, witam się i ja w nowym tygodniu.
W piątek miałam prenatalne. Wszystko jak najbardziej ok. Pani doktor nie chciała określać płci. Powiedziałam tylko że coś tam między nogami widać, ale nie chce żebyśmy się nastawiali bo może to się okazać pępowiną i nie chce żebyśmy byli potem zawiedzeni.
Wkurzyłam się tylko bo nie potrafią określić daty porodu.
Na wcześniejszej wizycie mówili 07.02, inny lekarz (prywatnie) powiedział że 05.02, położna wyliczyła mi 10.02, a usg pokazało 01.02. Także zgłupiałam już całkowicie...
Te daty się zmieniają przy każdym usg. Wiadomo że to tylko przybliżone i w okolicy tych dat może się zacząć.
 
Te daty się zmieniają przy każdym usg. Wiadomo że to tylko przybliżone i w okolicy tych dat może się zacząć.
U mnie z pierwszego USG w 6+3 dwóch lekarzy ustalił na 07.02 z OM wychodzi mi na 02.02 u obu, a na prenatalnych u jednego z nich dzidzia przeskoczył na 05.02 i stwierdził, że narazie bedziemy się trzymać daty z OM, ale powoedział, że to tylko umowna data.
 
reklama
Nie wiem czy lepiej sie bada mniejszego niz większego fasolka - między 11+0 A 13+6 wyznaczają wizyty- tyle wiem. Lepiej na pewno przyjść za wcześnie i ewentualnie umówić się jeszcze raz niż za późno bo wtedy nic się już nie zrobi, jeśli dzidzia jest za duża.
Nie myślałam że dzidzia może się okazać starsza niż wyliczona z OM, ale chyba nie do końca to kumam ;)
Może, jakby się okazało ze owu miałaś wczesniej i tym samym doszło wcześniej do zapłodnienia ;) Ja tez nie przypuszczałam ze jest jakaś różnica w badaniu, ale dziewczyny pisały ze lekarzowi lepiej się sprawdza mniejszego dziecia;)
Hej, witam się i ja w nowym tygodniu.
W piątek miałam prenatalne. Wszystko jak najbardziej ok. Pani doktor nie chciała określać płci. Powiedziałam tylko że coś tam między nogami widać, ale nie chce żebyśmy się nastawiali bo może to się okazać pępowiną i nie chce żebyśmy byli potem zawiedzeni.
Wkurzyłam się tylko bo nie potrafią określić daty porodu.
Na wcześniejszej wizycie mówili 07.02, inny lekarz (prywatnie) powiedział że 05.02, położna wyliczyła mi 10.02, a usg pokazało 01.02. Także zgłupiałam już całkowicie...
Super, ze wszystko jest Ok ;) a co do terminu ja mam niestety tak samo... m kilka różnych terminów a dzień OM ten sam. A każdy liczy inaczej niestety, nie mam pojęcia skąd to się bierze..Ale gdzieś słyszałam ze ta data z pierwszego usg prenatalnego jest najbardziej wiarygodna i najlepiej jej się trzymać;)
 
Do góry