reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe 2020

Ja się zastanawiam co moja doktorka powie o prenatalnych. Wizytę mam w 11+3 to trochę wcześnie i pewnie będę musiała iść drugi raz. Jak sądzicie?
 
reklama
@godzbal z naszej "wenecji" prywatnie chodzę właśnie do Tw Med do dr Jabłońskiego. Mega wylewamy nie jest, ale za to konkretny i nie owija w bawełnę, ale terminy też ma dosyć długie, bo przyjmuje raz w tygodniu. Pracuje też w naszym szpitalu.
 
U mnie też jest mniej niż 20 pracowników więc mam taką samą sytuację jak Ty. Ja nawet nie wiem czy pracodawca już wysłał ten druk z3 ale na koncie moim w zusie nie widzę żebym miała przyznany jakiś zasilek więc wątpię że do końca miesiąca dostanę od nich cokolwiek. Ale chociaż mnie pocieszylas że pracodawca wypłaca za te pół miesiaca. Zawsze dobre i pół wypłaty [emoji12]
Ja jestem już po i krew miałam pobierana zaraz po usg ;) Później oni na tej podstawie robią korektę ryzyka i wysyłają mi na maila już poprawione .. ja chyba o nic doktorka nie pytałam, bo wszystko sam ładnie pokazywał i tłumaczył;) a zawsze możesz spytać tez swojego gina na wizycie ...

@anchela Z tym zusem czasem jest mega skomplikowane .. to chyba tez zależy od tego ile u ciebie w firmie jest osób. U mnie jest mniej niż 20, piersze 33 dni w roku płaci szefowa, czyli u mnie to wychodzi mniej więcej do połowy lipca i to wypłaci mi pracodawca ostatniego lipca. Później w drugiej połowie lipca przeszlam pod ZUS, wczoraj tam dzwoniłam na kiedy jest zaplanowana wypłata świadczenia dla mnie to kobitka powiedziała ze nie wpłynął do nich jeszcze druk z3 który wysyła pracodawca. U mnie księgowa twierdzi ze wysłała w środę tydzień temu :confused: i niby nadal tego w zusie nie maja. Także to tez od tego zależy. I rzeczywiście możemy dostać dopiero w sierpniu pierwsza „wypłatę” z ZUS. Później nie wiem jak bedzue bo w tamtej ciąży już wyedy wróciłam do pracy, po poronieniu. Dostałam chyba jeden czy 2 przelewy z zusu. I pamietam ze były one z mega opóźnieniem:oo2:

Do mnie ani nikt nie dzwonił, ani nikt nie chciał oglądać mojej karty ciąży. Przed badaniem wypełniłam tylko taka mini ankietę, były tam jakieś pytania typu o papierosy ale zabijcie mnie nie pamietam więcej, chyba w takim stresie byłam :D
 
@Mamasita2019 Mozesz się załapać, ale może być tez tak ze przełoży ci na za tydzień lub dwa tak jak @Julika.s ona tez chyba miała 11+3 ... zawsze lepiej przyjść za wcześnie niż za późno ;)

@Jotka_Szczotka Tez nad tym myślałam i jest duża przewaga dziewczynek ;) moze tez coś w tym jest ze później ewentualnie połowa dziewczynek, okaże się być jednak chłopcami?:D
@Agnessa91 A ty kiedy podzielisz się z nami wiadomościami? ☺ Kiedy spotykacie się z siostra?

No to co dziewczyny, przechodzimy na zamknięty czy jedziemy na dwa wątki czy jak? ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny dostałam jakas wiadomość z linkiem do działu zamkniętego tutaj ale on nie działa nawet jak wklejam w przeglądarkę
 
Do góry