reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe 2020

Ja zawsze będę polecać mleczko z czosnkiem i z miodem :D Mnie to zawsze stawiało na nogi ... a jeśli katar, to tylko inhalacje z olejku z drzewa herbacianego:) ale to polecam tak na przyszłość, bo w ciąży podobno zakazany:oops:
 
reklama
Niedługo czekają nas prenatalne wiec może to tez się przyda by określić płeć :D pozwolę sobie zacytować post mamyginekolog z przed dwóch lat



5EA91700-568D-40BF-9E04-F9722F7EC046.png


Tajniki pracy ginekologa/ultrasonografisty Jak rozpoznać płęć dziecka w I trymestrze❓
Aby ocenić płeć musimy uzyskać dokładny przekrój przez sam środek dziecka - jest to przekrój który jest używany do pomiaru CRL (długości ciemieniowo siedzeniowej)- czyli większość z was powinna takie zdjęcie swojego dziecka dostać- co nie znaczy że na każdym zdjęciu będzie widać to co nas interesuje bo czasami obraz nie jest jednoznaczny...
Następnie patrzymy w okolice spojenia łonowego, tam jest takie coś co roboczo nazywam "wyrostkiem płciowym" u chłopców odstaje do góry pod mniej lub bardziej ostrym kątem, u dziewczynek wyrostek ten jest też dość gruby i widoczny ale przebieg równolegle do kręgosłupa. zdjęcie pokazujące wam na co patrzeć

udostępniajcie kobietom w ciąży ☺️może im się przyda „
 
Niedługo czekają nas prenatalne wiec może to tez się przyda by określić płeć :D pozwolę sobie zacytować post mamyginekolog z przed dwóch lat



Zobacz załącznik 1000374

Tajniki pracy ginekologa/ultrasonografisty Jak rozpoznać płęć dziecka w I trymestrze❓
Aby ocenić płeć musimy uzyskać dokładny przekrój przez sam środek dziecka - jest to przekrój który jest używany do pomiaru CRL (długości ciemieniowo siedzeniowej)- czyli większość z was powinna takie zdjęcie swojego dziecka dostać- co nie znaczy że na każdym zdjęciu będzie widać to co nas interesuje bo czasami obraz nie jest jednoznaczny...
Następnie patrzymy w okolice spojenia łonowego, tam jest takie coś co roboczo nazywam "wyrostkiem płciowym" u chłopców odstaje do góry pod mniej lub bardziej ostrym kątem, u dziewczynek wyrostek ten jest też dość gruby i widoczny ale przebieg równolegle do kręgosłupa. zdjęcie pokazujące wam na co patrzeć

udostępniajcie kobietom w ciąży ☺może im się przyda „

To zdjęcie lepiej pokazuje dziewczynkę. Masakra.. po przeczytaniu tego posta już się nie mogę doczekać poniedziałku :D jak mi lekarz nie powie co tam w trawie piszczy to sama spróbuje rozszyfrować.
3077511F-F294-470A-ADEA-0512D7DA57BB.png


PS nasza lutowka która zna już płeć tzn wie ze ma dziewuszke (przepraszam, nie pamietam nicku) mogłabyś wkleić zdjęcie z ostatniego usg?:D ciekawa jestem czy tez widać
 
No tak.. Chyba będę musiała babcine metody wykorzystać jeśli przeziębienie się rozkręci. W lipcu złapać choróbsko to już trzeba być zdolnym tak jak ja no ale też piękna jesień ostatnie dni była.
Kurde sama się zaczęłam nakręcać na tą płeć :p we wtorek prenatalne... Jestem ciekawa co powie i czy o płci cokolwiek da radę powiedzieć. Podobno ten lekarz do którego jadę ma dobry sprzęt i jest w stanie szybko ustalić płeć z dużym prawdopodobieństwem. Ahhh już cała chodzę :D
 
To zdjęcie lepiej pokazuje dziewczynkę. Masakra.. po przeczytaniu tego posta już się nie mogę doczekać poniedziałku :D jak mi lekarz nie powie co tam w trawie piszczy to sama spróbuje rozszyfrować.
Zobacz załącznik 1000383

PS nasza lutowka która zna już płeć tzn wie ze ma dziewuszke (przepraszam, nie pamietam nicku) mogłabyś wkleić zdjęcie z ostatniego usg?:D ciekawa jestem czy tez widać
Kochana, to ja :p Ale właśnie nie mam takiego dobrego zdjęcia na którym byłoby to widać bo siostra tez chciała zobaczyć ...wiem ze pokazywał podczas badania, ale które zdjęcie ma o tym mówić to nie mam pojęcia:D jak oficjalnie wstanę dziś z łóżka (bo teraz tylko wstałam siku i narazie mam pospane:p) to pójdę wyciągnąć te papiery i spróbuje coś tu jeszcze wrzucić ...
 
Pewnie jesteś po przejściach...? Napisz coś więcej o sobie :) ja w staraniach o 1 ciążę byłam stymulowana tak, że też myślałam, że będę świecić w nocy ;) Może różnica też jest we wchłanianiu, bo luteina jest podjęzykowa albo dopochwową, a duphaston doustny. Może inaczej się to wchłania.Super, gratuluję! [emoji7][emoji7][emoji7] Oby tak dalej [emoji4] morale trochę podbudowane??


Wy dziewczyny tak serio z tymi czarnymi gondolami na wiosnę/lato? [emoji16][emoji16]
Mam endometrioze 3 stopnia i niepekajace pęcherzyki. Jestem po laparoskopii, naturalnych staraniach, inseminacji, a pozniej prawie 2 latach staran przez invitro. To moj szosty transfer. Przy czwartym tez zaszlam w ciaze, ale skończyła sie pustym jajem plodowym i lyzeczkowaniem.
"Nas" ciezarowki po invitro lekarze w klinikach traktuja troche inaczej i wiele lekow jest "na wszelki wypadek".
W związku z czym jestem na dwóch rodzajach progesteronu (zastrzyki+Duphaston), heparynie w zastrzykach, estradiolu, acardzie, sterydzie.
Dodatkowo w 6 tygodniu mialam taki krwotok ze myslalam ze juz po wszystkim. Ale wszystko ok. Zadnego krwiaka. Musialo to byc z jakiegos naczynka, a ze mam rozrzedzona krew przez heparyne i acard to sie lalo i lalo.
 
reklama
Mam endometrioze 3 stopnia i niepekajace pęcherzyki. Jestem po laparoskopii, naturalnych staraniach, inseminacji, a pozniej prawie 2 latach staran przez invitro. To moj szosty transfer. Przy czwartym tez zaszlam w ciaze, ale skończyła sie pustym jajem plodowym i lyzeczkowaniem.
"Nas" ciezarowki po invitro lekarze w klinikach traktuja troche inaczej i wiele lekow jest "na wszelki wypadek".
W związku z czym jestem na dwóch rodzajach progesteronu (zastrzyki+Duphaston), heparynie w zastrzykach, estradiolu, acardzie, sterydzie.
Dodatkowo w 6 tygodniu mialam taki krwotok ze myslalam ze juz po wszystkim. Ale wszystko ok. Zadnego krwiaka. Musialo to byc z jakiegos naczynka, a ze mam rozrzedzona krew przez heparyne i acard to sie lalo i lalo.
To mamy podobny pakiet ja biorę 200mg luteiny heparynę steryd acard mam za sobą 3 poronienia.... Ogólnie wszystkie poprzednie starania miałam z lekami mam pco i wogole nie mam owukacji.. więc clo brałam i pregnyl i potem na podtrzymanie... A ta ciąża jest kompletnym szokiem bo to wpadka!!! Jakiś cud.... Ale luty będzie nasz [emoji110][emoji3526]


Witam wszystkich[emoji8]
Ja zaraz do pracy a o 16 mam imprezkę 45 rocznicę teściów [emoji4] i zamierzamy powiedzieć o naszej ciąży..( będzie najbliższa rodzina męża ) trochę się boje opinii ze to trzecie.... I ogólnie mówiłam jeszcze w maju na naszej rocznicy że nie planujemy... Więc pewnie trochę uwag na ten temat będzie....[emoji19]
 
Do góry