reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2022

No i super, po co cc jeśli nie ma konieczności i nie chcesz. Mnie moja gin pocieszała, że nawet jeśli indukcja skończy się cc, to nie koniec świata, że pierwsza ciąża zakończona w ten sposób nie wyklucza kolejnego porodu SN.

Co lekarz to opinia. Skoro macicę masz nienaruszoną, to czy ona widziała jakieś inne wskazania do cc? Bo tak to wiesz, każda kobieta bez wyrostka musiałaby rodzić przez cięcie.
[/QUOTE

Właśnie tak dziwnie uparła się na cc. Trzy tygodnie temu powiedziała, że "Bo mam niedoczynność tarczycy ".. mój mąż prawie spadł z krzesła 😅🤣 A położne, z którymi rozmawiałam, inna lekarka i lekarz z dziś- wszyscy mówią, że to akurat nie jest przeciwwskazanie. Masakra.. Ja chcę urodzić naturalnie, tylko w ostateczności cc :)
 
reklama
No ja ogólnie szybkie porody. Ale 9.5 to tez nie jest zły wynik. Jak slyszę i kobietki po 30 h rodzą. Ten na bank będzie u Ciebie szybszy :).
@kamilamhm no niestety taka jest końcówka ciąży. To czekanie dobija, do tego ciężki brzuchol no. Masz teoretycznie 2 tyg + 1 tydz.. wiec korzystaj z ostatnich dni. Książka, pogaduchy, serial :).
@Nat_Ra no zawsze może pójść coś nie tak. I ja zawsze tego sie boję przy porodzie komplikacji. Mimo, że każdy był podobny... a jeszcze rok temu u chrzesniaka mojego meża był smutny przypadek :( i teraz cały czas o tym myślę... także kolorowo nie jest.
Ale te 9,5 godz to była totalna masakra🙈 Też panicznie boje się komplikacji i ogólnie boje się tej kolejnej indukcji. Jedyne co mnie pociesza to to ze mój lekarz prowadzący będzie przy porodzie, wiem że mogę na nim polegać i będzie trzymał rękę na pulsie.
 
No i super, po co cc jeśli nie ma konieczności i nie chcesz. Mnie moja gin pocieszała, że nawet jeśli indukcja skończy się cc, to nie koniec świata, że pierwsza ciąża zakończona w ten sposób nie wyklucza kolejnego porodu SN.

Co lekarz to opinia. Skoro macicę masz nienaruszoną, to czy ona widziała jakieś inne wskazania do cc? Bo tak to wiesz, każda kobieta bez wyrostka musiałaby rodzić przez cięcie.
Właśnie tak dziwnie uparła się na cc. Trzy tygodnie temu powiedziała, że "Bo mam niedoczynność tarczycy ".. mój mąż prawie spadł z krzesła 😅🤣 A położne, z którymi rozmawiałam, inna lekarka i lekarz z dziś- wszyscy mówią, że to akurat nie jest przeciwwskazanie. Masakra.. Ja chcę urodzić naturalnie, tylko w ostateczności cc :)
 
Właśnie tak dziwnie uparła się na cc. Trzy tygodnie temu powiedziała, że "Bo mam niedoczynność tarczycy ".. mój mąż prawie spadł z krzesła 😅🤣 A położne, z którymi rozmawiałam, inna lekarka i lekarz z dziś- wszyscy mówią, że to akurat nie jest przeciwwskazanie. Masakra.. Ja chcę urodzić naturalnie, tylko w ostateczności cc :)
jeśli inny lekarz nie widzi przeciwwskazań, to przecież próbować możesz. właśnie też moja położna kiedyś mówiła, że pierwsze cc nie wyklucza, że drugi poród sn, a przeciwwskazania ku temu mogą być co prawda, ale raczej nie problemy z tarczycą tylko chyba jakieś poważniejsze. mam jedną znajomą, która chciała rodzić sn po cc, ale w trakcie okazało się, że jednak musi mieć cc drugi raz (nie chcę zagłębiać się w szczegóły, ale było zagrożenie dla życia jej oraz dziecka).
jedyne co, to należy to skonsultować z lekarzem. trochę słabe jest to, że trzeba to konsultować z innym, a nie można u jednego dojść do konsensusu.
 
@MamaZuzu i @Natkaa.kropka gratulacje jesteście💪 to i ja się pochwalę moja Alicja przyszła na świat 09.11 o 8.45 waży 3500 urodzona przez CC dwa tyg wcześniej z powodu ryzyka rozejscia blizny po 2 CC. I dziś podczas CC okazało się że była dziura w macicy miałyśmy dużo szczęścia a to wszystko dzięki lekarzowi prowadzącemu ciążę:)
IMG_20221109_175909.jpg
 
Ale te 9,5 godz to była totalna masakra🙈 Też panicznie boje się komplikacji i ogólnie boje się tej kolejnej indukcji. Jedyne co mnie pociesza to to ze mój lekarz prowadzący będzie przy porodzie, wiem że mogę na nim polegać i będzie trzymał rękę na pulsie.
Bo wiesz jak to jest jak tam nic nie jest gotowe... i nagle Ci wszystko dajaby sie maly czlowiek urodził. Wierzę, że się umeczyłaś. Ale drugi bedzie szybszy
@MamaZuzu i @Natkaa.kropka gratulacje jesteście💪 to i ja się pochwalę moja Alicja przyszła na świat 09.11 o 8.45 waży 3500 urodzona przez CC dwa tyg wcześniej z powodu ryzyka rozejscia blizny po 2 CC. I dziś podczas CC okazało się że była dziura w macicy miałyśmy dużo szczęścia a to wszystko dzięki lekarzowi prowadzącemu ciążę:)Zobacz załącznik 1462310
O jakie cudo. Gratulacje. O jej i co z tą dziurą? Domyślam sie, że ładnie zaszyli? Jak się czujesz?
 
@MamaZuzu i @Natkaa.kropka gratulacje jesteście💪 to i ja się pochwalę moja Alicja przyszła na świat 09.11 o 8.45 waży 3500 urodzona przez CC dwa tyg wcześniej z powodu ryzyka rozejscia blizny po 2 CC. I dziś podczas CC okazało się że była dziura w macicy miałyśmy dużo szczęścia a to wszystko dzięki lekarzowi prowadzącemu ciążę:)Zobacz załącznik 1462310
Gratulacje, pomimo że przed terminem to ładnie donoszona 😊
 
reklama
Bo wiesz jak to jest jak tam nic nie jest gotowe... i nagle Ci wszystko dajaby sie maly czlowiek urodził. Wierzę, że się umeczyłaś. Ale drugi bedzie szybszy
O jakie cudo. Gratulacje. O jej i co z tą dziurą? Domyślam sie, że ładnie zaszyli? Jak się czujesz?
No to zdecydowanie racja! Dodatkowo wtedy miałam do samego końca przed indukcją szyjkę długą i całkowicie zamknietą. Teraz niby mam już i rozwarcie i szyjkę miękką to łudzę się że będzie lepiej.
 
Do góry