reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

reklama
Dziewczyny Sudocrem się stosuje dopiero jak już jest odparzenie i wtedy naprawdę pomaga, a nie do codziennej pielęgnacji. Do codziennej pielęgnacji Linomag zielony jest super.
No ja nigdy nie używałam na co dzień, dopiero właśnie na odparzenia, ale często ratowałam pupę zwykłą mąką ziemniaczaną i super pomagała
 
Hej dziewczyny jestem w 29 tyg ciazy i dzis rano obudziłam się z plamami na kolanie, plecach ,brzuchu po jakimś czasie znikły ale wyszły kolejne np na pośladkach i znów na plecach mlze któraś z Was miala taki przypadek???i orientuje się co to może być?
 

Załączniki

  • 20220821_201946.jpg
    20220821_201946.jpg
    573,6 KB · Wyświetleń: 68
  • 20220821_090702.jpg
    20220821_090702.jpg
    922,3 KB · Wyświetleń: 80
  • 20220821_090702.jpg
    20220821_090702.jpg
    922,3 KB · Wyświetleń: 68
Hej dziewczyny jestem w 29 tyg ciazy i dzis rano obudziłam się z plamami na kolanie, plecach ,brzuchu po jakimś czasie znikły ale wyszły kolejne np na pośladkach i znów na plecach mlze któraś z Was miala taki przypadek???i orientuje się co to może być?

Dziwnie to wyglada... Ja bym to skonsultowala z lekarzem.
 
Cześć, ja też jestem tu nowa, termin na 25 listopada, ma to być córeczka :) Moje pierwsze dziecko, wszystko wydaje się nowe, straszne, a wybory dotyczące wyprawki mnie trochę przerastają - ja mam tylko dostawkę, a tak to kompletnie nic 😂 ale obiecuje sobie, że pod koniec sierpnia zaczynam pierwsze zakupy. Pytanie do Was - macie do polecenia takie "must have" artykuły? Co koniecznie powinnam kupić, na co zwrócić uwagę? :) A co sobie odpuścić i nie dać się naciągnąć tym atakującym mnie z każdej strony reklamom? 😀
Hej. To masz termin po mnie ;).
Z wyprawką to różnie bywa. Ja też się doradzałam i np pogrzewacza do zupek nie miałam.
Jeśli będziesz karmic piersią to laktator (elektryczny) waga się przydaje. Szumiś(z białym szumem,, choć ja przy pierwszych dziaciach użwałam poprostu szuraki, a potem na yutubie. Teraz mam sowę skip hop i to jest lampka plus ma inne funkcje biały szum szuraki, fale i bicie serca. Rożek, kokon, pieluszki muślinowe lub tetrowe. Body kopertowe(ja np bardzo je lubię i mam z krórkim i długim, pajace. Kaftaników i śpiochów nie używałam, niedrapek też. Ręcznik, płyn do kapania, linomag różowy po kąpieli, linomag zielony po zmianie pieluszki. Szczotka(bo moje maluchy kudłate ;)), obcinaczka do paznokci, aspirator do nosa, sól fizjologiczna, waciki. Smoczek(nie zawsze zdał test, ale dla dziecka z mocnym odruchem ssania -ratował rodziców). Termofor ja mam z pestkami wiśni.
 
Zgadzam się całkowicie, sama idę w minimalizm, jeśli chodzi o wyprawkę, choć pewne rzeczy są konieczne, inne rzeczywiście mogą się nie sprawdzić. Np jeśli chodzi o kosmetyki to u mnie będzie żel do kąpania z Babydream, sudocrem w razie odparzeń, choć polecam także zwykłą mąkę ziemniaczaną - czasem nawet szybciej pomagała niż sudocrem. A i krem na każdą pogodę bez dodatku wody. Gdyby pojawiła się ciemieniucha to wtedy jakaś oliwka, ale tak to chyba tyle 🙂
Otóz to... jak zdarzyły się przy córkach odparzenia to zasypywałam ziemniaczaną. A tak tylko zielony linomag. I też u mnie minimalizm będzie. Choć pieluszek, kołderek i kocyków będę mieć duźo ;).
 
Hej dziewczyny jestem w 29 tyg ciazy i dzis rano obudziłam się z plamami na kolanie, plecach ,brzuchu po jakimś czasie znikły ale wyszły kolejne np na pośladkach i znów na plecach mlze któraś z Was miala taki przypadek???i orientuje się co to może być?
Nie mam pojęcia.. wygląda to na jakiś rumień. Ja w poprzedniwj miałam wysypkę, ale krostki na brzuchu i dostałam robiony krem i pomogło .
 
Ja na pewno chce miec rozek bawelniany. Z kosmetykow sudocrem, linomag zielony, zasypka moze jakas, krem na zime bez wody w skladzie i do kapania zel z hippa lub olejek ze slodkich migdalow. Na pewno potrzeba kilka pieluszek, raczej muslinowych, bo sa mieciutkie. Pieluch biore jedna paczke rozmiaru 1 z biedronki, bo oryginalne Pampers poprzednim razem mi corke odparzyly. Recznik jakis do kapieli.
Ja pampersy przy pierwszej używałam, i były prawie ok... gdyby nie to, że jak dziecko juz chodzi to tak strasznie wiszą w kroku... i zdarzały się odparzenia. Potem ktoś polecił dady i jestem im wierna :)(choć my juz bez pieluchy). Dla małej dady 1 premium tez kupuje 1 paczkę, potem już 2. Ja rozek bawełna i z drugiej velvet, a ręcznik będę miała z wafelka naprawdę fajnie chłoną :).
 
Otóz to... jak zdarzyły się przy córkach odparzenia to zasypywałam ziemniaczaną. A tak tylko zielony linomag. I też u mnie minimalizm będzie. Choć pieluszek, kołderek i kocyków będę mieć duźo ;).
Jakbym takie cuda szyła jak ty to też bym miała pewnie sporo 😉 ale ja z maszyną na bakier, niezbyt lubię szycie, wolę zdecydowanie w kuchni działać 🙂
 
reklama
Ja pampersy przy pierwszej używałam, i były prawie ok... gdyby nie to, że jak dziecko juz chodzi to tak strasznie wiszą w kroku... i zdarzały się odparzenia. Potem ktoś polecił dady i jestem im wierna :)(choć my juz bez pieluchy). Dla małej dady 1 premium tez kupuje 1 paczkę, potem już 2. Ja rozek bawełna i z drugiej velvet, a ręcznik będę miała z wafelka naprawdę fajnie chłoną :).
U mnie obie dziewczyny na dadach obyły ok, teraz też je zakupię, mam nadzieję, że i najmłodszemu podpasują 🙂
 
Do góry