reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

A ja zaczęłam od dzisiaj odciagac pokarm i próbuję podawać butelką. Mała też skończyła 3mce, a 5kwietnia wracam do pracy, więc butelka to mus. Na razie bardzo płacze ale ostatecznie wypiła na noc. Serce mi pękało, ale nie ma innego wyjscia😔 tak szybko ten czas leci🥺
U nas butelka daje rade, przydaje się żebym mogła czasem wyjść, bo na codzień jest na piersi.
Ja jeszcze nie jestem gotowa na powrót do pracy, dobrze mi się odpoczywa bo jednak miałam stanowisko dość wymagające i po 10latach przerwa dobrze mi zrobi :)
 
reklama
Moja Ala ma 3.5 miesiaca i ida zeby, czuc pod palcem, widac biale kreseczki na dolnych dziaslach ale jeszcze nie przebily sie. Strasznie pociera buzia, pcha raczke, slini sie. Pieknie sie obraca i duzo gaworzy. Gazy ja strasznie mecza szczegolnie w nocy
A to moja jeszcze się nie obraca ale trenujemy w ramach zabawy:) dwa razy raczej przez przypadek odwróciła się z brzucha na plecy.
A to szybko idą ząbki :)
 
Hej dziewczyny :) nadrobiłam rozmowy. Widzę ze hot topic to problemy skórne :) u nas tez na tapecie. Idę nawet do dermatologa w piątek. Zobaczymy co powie

Poza tym tez totalny regres snu wiec na rzęsach chodzę. Czasem dni są do bani bo płacze non stop a czasem do opanowania. Gdyby nie nocne zmęczenie to te bez płaczu byłyby idealne.

U nas tez chyba zęby na horyzoncie. Ale pewnie do przebicia jeszcze trochę zostało.

W powietrzu czuć wiosnę i jakos to pozytywnie nastraja. Zaczęłyśmy chodzić na na basen. Już trzy razy i planuje przynajmniej raz w tygodniu.

Za trzy tygodnie pierwszy lot samolotem. Lecę odwiedzić moja przyjaciółkę w stanach. Szczerze to codziennie jestem bliska wycofania się z wyjazdu z wielu powodów ale póki co odhaczam kroki przygotowawcze.

W czwartek szczepienie. Zgodnie z tradycja liczę tym samym na ładnie przespana noc :)

Pozdrawiam ciepło :)
 
U nas jutro kończymy 4 miesiące dzis bylismy u alergologa po tym jak pediatra stwierdziła bmk i żyłam na vege produktach bo we wszystkim jest mleko. Stwiedzila ze to żadne bmk tylko podrażnienie mowila ze mały nie może tak długo mieć cycka w buzi bo podraznia mu się skóra ale jak to możliwe jak robię tez za smoczek 🤦‍♀️ powiedziała że mały wazy za duzo bo 7600 mowi ze o 1.5kg za duzo żeby go trochę ograniczać bo przez to może mieć problem z brzuszkiem i kupami i dala tez debridat
Mały jest maruda lubi jak ktoś jest obok niego jak tylko zostanie sam to krzyk na caly dom o to nie taki wolajacy tylko az się zanosi. Ostatnio moj antybujakowy syn przekonał się bo zakupiłam babybjorna drogie to ale z 10 minut się pobuja 😅😆 śmiejemy się ze od małego wie ze jak coś kosztuje drogi hajs to inaczej niż w jakim tańszym bujaku 😅 zastanawiam się czy nie ma żadnego skoku bo jak uwielbial spacery spal sobie tak teraz nie zaśnie i awantura i tylko max 1h wytrzymuje ale myślę że swedzi go tez bardziej na dworze te podrażnienie bo drapie się rękawkiem od kombinezonu
Wyliczanie wagi niemowlakowi to jakieś nieporozumienie. Moja córka waży 7200g i urodzona tego samego dnia. Jest równo 75 centylu czyli w normie. Wzrost też na 75 centyl Przecież nie każde dziecko ma przeciętna wagę i nie każde ma tyle samo wzrostu. 🤷
 
To może być regres snu który się pojawia w czwartym miesiącu. Z tego co czytalam to zmienia się coś z cyklem/fazami snu i dziecko się częściej wybudza.

A jest jakiś sposób żeby nauczyć go samemu przejść do kolejnej fazy snu? Bo nie dość, że co chwilę się budzi, to usypianie trwa w środku nocy często prawie godzinę za każdym razem..
 
U nas butelka daje rade, przydaje się żebym mogła czasem wyjść, bo na codzień jest na piersi.
Ja jeszcze nie jestem gotowa na powrót do pracy, dobrze mi się odpoczywa bo jednak miałam stanowisko dość wymagające i po 10latach przerwa dobrze mi zrobi :)

Co prawda przy moim maluszku ciężko powiedzieć, że odpoczywam, ale też nie jestem gotowa na powrót do pracy i ne szczęście do listopada zostało mi jeszcze trochę czasu. Tak samo jak Ty mam wymagające stanowisko i będąc w pracy muszę się na niej w 100% skoncentrować...
 
Wyliczanie wagi niemowlakowi to jakieś nieporozumienie. Moja córka waży 7200g i urodzona tego samego dnia. Jest równo 75 centylu czyli w normie. Wzrost też na 75 centyl Przecież nie każde dziecko ma przeciętna wagę i nie każde ma tyle samo wzrostu. 🤷
My jesteśmy 15 tydzień - skończone 3 miesiące dzisiaj ważenie było i jest 6150g nasza Helena rośnie na piersi ... ale nawet nie wiem czy to dużo czy nie ...wygląda normalnie taka akurat
 
A jest jakiś sposób żeby nauczyć go samemu przejść do kolejnej fazy snu? Bo nie dość, że co chwilę się budzi, to usypianie trwa w środku nocy często prawie godzinę za każdym razem..
Podobno dziecko jeśli umie samo zasypiać to wtedy też samo potrafi zasnąć jak się wybudzi przy zmianie fazy snu. I powinno się zacząć od nauki wieczornego zasypiania.
Ale wiem tyle ile poczytalam więc nie mam pewności czy to będzie skuteczne. Obecnie próbujemy :) Ja się trochę kieruję profilem cieńwiatru na insta, chociaż ze wszystkim się tam nie zgadzam. Ale nam się okna aktywności o których mówi na tym profilu bardzo sprawdzają więc powoli uczymy się samodzielnego zasypiania.
 
Co prawda przy moim maluszku ciężko powiedzieć, że odpoczywam, ale też nie jestem gotowa na powrót do pracy i ne szczęście do listopada zostało mi jeszcze trochę czasu. Tak samo jak Ty mam wymagające stanowisko i będąc w pracy muszę się na niej w 100% skoncentrować...
Ja wracam do pracy w sierpniu. Obecnie jak myśle o tym ze miałabym wrócić a ona dalej spałaby tak złe to jestem załamana. Po takim nocnym rodeo mój mozg kompletnie nie funkcjonuje. A prace mam wymagająca i zdecydowanie mój mozg musi być w formie cały dzień. Liczę ze do sierpnia sytuacja się unormuje. Moi chłopcy jak w zegarku zaczęli przesypiać noce od 11 miesiąca a do pracy wracałam od 8ego i na początku był dramat ze zmęczeniem ale w pracy zapominałam jakos o tym. Zobaczymy :)

powodzenia wszystkim niewyspanym mamom i tatom :) w końcu nastąpi Ta Noc Przespana!
 
reklama
Wyliczanie wagi niemowlakowi to jakieś nieporozumienie. Moja córka waży 7200g i urodzona tego samego dnia. Jest równo 75 centylu czyli w normie. Wzrost też na 75 centyl Przecież nie każde dziecko ma przeciętna wagę i nie każde ma tyle samo wzrostu. 🤷
Zgadzam się. Jak niby można niemowlaka przekonać ze ma mniej jeść. Na piersi to już kompletnie niemożliwe ale pewnie na butelce tez. W każda stronę złe. Moja jest drobniutka (15 centyl) wiec już raz pediatra powiedziała ze trzeba będzie coś dodać. Potem jakos nie skomentowała a w czwartek kolejne ważenie. Liczę ze zbliżymy sie do 6 kilo bo to już cztery miesiące i poltora tygodnia będzie. Ostatnio było 5400 4 tygodnie temu. Nawet jeśli miałabym ja dokarmiać to chyba sonda bo o butelce nie ma mowy. Została raz z mężem i już był dramat wiec musiał podać ale nie było opcji żeby ja przekonać do tego. Dławiła się płakała no kompletna porażka butelkowa.
 
Do góry