reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Nie pisałam długo, bo po tym jak 3 tygodnie temu mój ginekolog powiedział mi, że najgorsze za nami, znów w zeszłym tygodniu dostałam plamienie żywą krwią. Bardzo się martwiłam. W każdym razie dziś byłam na usg genetycznym i wszystko jest dobrze. Ryzyko wad znikome. Znowu mogę odetchnąć, oby tylko te krwawienia nie powracały, bo do listopada będę siwa. Lekarz podczas dzisiejszego badania nawet zapytał czy interesuje mnie płeć, dziwne że w 14 tygodniu, a dokładnie 13+3 widać już płeć. Jeśli chodzi o to kto z mojego otoczenia wie o ciąży, to cała najbliższa rodzina z racji że od początku jest to ciąża zagrożona, no i pracodawca też, bo od 7tc jestem na L4. Szczepić się nie zamierzam a mąż tak.


Hej 💗 nie martw się Kochana będzie dobrze. Dużo leż i odpoczywaj. No można poznać płeć 🙂 ale wiadomo, że to jeszcze nie jest takie stu procentowe. Trzymam mocno kciuczki za ciebie i maluszka.
 
reklama
To teraz usiądźcie bo to gruby temat.
Temat dotyczy jedzenia w ciąży.
Byłam w sklepie mięsnym kupić mięso. Patrzę a tam surówki, bigos, młoda kapusta.. A mówię WEZMĘ SOBIE taką mam ochotę. Poprosiłam żeby Pani mi nałożyła kapusty i bigosu w małe pojemniczki - tak na spróbowanie. Mąż mial wrócić późno więc ugrzalam sobie obiad. Podgrzałam kapustę. Opierdzielam wszystko jak świnka peppa. Nagle coś mi nie pasuje. Patrzę na kapustę a tam wielki kawał folii. Gdybym ja ją dłużej przygrzewala to by się ta folia stopiła i bym jadła kapustę z folia.. Dobrze, że córka spała bo miałam ogromną ochotę pojechać i zrobić awanturę.
Taka o historia o jedzeniu zdrowych rzeczy w ciąży z foliowa kapusta w roli głównej
Przy okazji pójdź zrobić awanturę. Masakra😡
 
Witajcie. Znalazłam was 2 dni temu i dziś postanowiłam dołączyć. Przeczytałam już 400 stron waszych wpisów. Nie mam już dziś sił na więcej. Jestem Emilia mam 31 lat moja pierwsza ciąża. Jutro mam wizytę u lekarza. To mój 11 tydzień od zapłodnienia ale na usg pokazuje tydzień do przodu. Om 5.02 termin mam 8 i 11.11 więc nie wiem którym się sugerować.
 
Mam ciągłe bóle głowy, chwilowe omdlenia które utrudniają życie. Nie moge jest słodkiego ani kwasnego ale za mięso moge zabić :-) :) Mdłości czasem całodniowe nie smakują mi rzeczy które lubiłam a dziś zasnęłam za dnia i śniły mi się wielkie 3 puchary lodów :-( :( zadzwonił telefon i się obudziłam że łzami w oczach
 
Po 3 poronieniach badania genetyczne są bezpłatne.Natomiast b często jest tak ze wady zdarzają się na poziomie samego zarodka i wtedy nic na to nie poradzisz. Poronienia w 1 trymestrze są właśnie z tym związane, a ze 60 % zarodków ma nieprawidłowy materiał genetyczny dlatego są one dość częste.
Możecie się przebadać natomiast ja bym polecała udać się do jakiejś dobrej kliniki. W Poznaniu jest np Drews i tam jest Centrum Diagnostyki Poronień i zajmują się właśnie diagnostyka i leczeniem. Zwykły ginekolog jest średnio ogarnięty wiec nie szlabym ta droga, strata czasu i kasy.
Przede wszystkim należy zrobić kariotypy a potem różne mutacje. Natomiast ważna jest również immunologia. Można tez wybrać się do kliniki leczenia niepłodności i oni zleca odpowiednie działania 😌
Ja dalej w ciąży, nie potrzebuje badań 😊

Nie, wiesz co pytałam bo 4 straty ciąży u tamtej koleżanki to nie są zwykle wady genetyczne. I to na tak późnym etapie. Więc poważny problem 🙄
 
Ja dalej w ciąży, nie potrzebuje badań 😊

Nie, wiesz co pytałam bo 4 straty ciąży u tamtej koleżanki to nie są zwykle wady genetyczne. I to na tak późnym etapie. Więc poważny problem 🙄
Rozumiem, ja bym poszła w pełna diagnostykę w dobrej klinice. Oni maja dostęp do różnych badań, specjalistów itp. Naprostsza droga
 
Witajcie. Znalazłam was 2 dni temu i dziś postanowiłam dołączyć. Przeczytałam już 400 stron waszych wpisów. Nie mam już dziś sił na więcej. Jestem Emilia mam 31 lat moja pierwsza ciąża. Jutro mam wizytę u lekarza. To mój 11 tydzień od zapłodnienia ale na usg pokazuje tydzień do przodu. Om 5.02 termin mam 8 i 11.11 więc nie wiem którym się sugerować.
witamy :) chyba liczy się z usg tak mi lekarz przynajmniej mówił :)
 
reklama
Dziewczyny a ja ostatnio zauważyłam u siebie krwotoki z nosa nie jakieś mocne bo to kilka kropel a ostatnie dwa dni kocham z rana z krwią , jest się czym martwić? Jak sądzicie wizytę dopiero mam za tydzień :/
 
Do góry