reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Dziewczyny czy przyjmujecie magnez w ciąży i jakiej firmy? Miałam gdzieś karteczkę ale zaginęła a pamiętam że ma być to lek a nie suplement

Cos mi się kojarzy, że to był chyba aspargin.. I jak czytałam na forum to sporo dziewczyn w ciąży go bierze.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja pije tylko wodę mineralną. Taką butelkę 1.5 litra mam na cały dzień. Oprócz tego herbatę, ale jak mi mąż zrobi. I czasami kawę Inke, jak mnie najdzie. Czasami też soki typu Kubuś/witaminka, ale nie często, bo mam zgage po nich. Tych gazowanych i słodzonych napoi nie pije, bo są dla mnie za słodkie. Jeszcze parę lat temu nie lubiałam samej wody. Zawsze musiała być z jakimś sokiem, teraz jest ok. Czytałam kiedyś o tych piwach bezalkoholowych i one wcale takie bezalkoholowe to nie są, bo to jednak piwo a nie oranżada i jakieś tam ułamki procentów muszą być. Oczywiście pewnie to nie szkodzi maleństwu, ale mnie jednak do tego nie ciągnie. Bardziej wolę lody, 🤤🤤🤤choć staram się ograniczać, bo tam chyba dużo niezdrowych dodatków.


O mamo. Mi niegazowana wogole nie wchodzi a rolę biorąc pod uwagę ile wody powinnyśmy pić, ale też pije mineralna. Najczęściej cisowianke. Teraz pije Kingę pienińska.. A ty jaka 😂😁?
 
Dziewczyny czy przyjmujecie magnez w ciąży i jakiej firmy? Miałam gdzieś karteczkę ale zaginęła a pamiętam że ma być to lek a nie suplement

Cos mi się kojarzy, że to był chyba aspargin.. I jak czytałam na forum to sporo dziewczyn w ciąży go bierze.
Ja biorę Aspargin z zalecenia lekarza 2x2 i mowil ze 2 opakiwania mam wykorzystać. Po kilku dniach czuje spora poprawę skakało mi oko i nerwobóle mialam. Magb6 bralam tydzien i zere efektu nie było.
 
Ja pije Muszynianke, albo Muszyne. Kupiuje w Biedrze.
Hehe z ta woda to nie sądziłam ze takie bede miala jazdy. Najpierw piłam Pieninska która uwielbiam ale znudzila mi sie szybko, Muszynianka w ogole mi nie smakuje a kiedyś piłamt tylko ja, bez gazu to w ogole ble ostatnio smakuje mi tylko żywiec Zdrój lekko gazowany i cisowianka 🤣 i żywiec Zdrój arbuzowy bez cukru 😆 ale chleje jak smok 2 butle dziennie to lekko.
 
Wiele kobiet rezygnuje z testu pappa, bo jest niewiarygodny. Ja robiłam samo USG genetyczne i jeśli mój lekarz zauważyłby, że coś jest nie tak, to udałabym się na NIFTY, ale raczej nigdy na PAPPA. Średnio 8 na 10 ma złe wyniki z tego testu, a dzieci rodzą się zdrowe.
Mamaginekolog pisze o tym ze pappa działa tak, ze jak wyjdzie dobrze to nie ma szans na choróbsko natomiast często daje fałszywie negatywne wyniki i wtedy trzeba rozszerzać diagnostykę. Ja się bałam bo raz ze 37 lat skończone to jeszcze ciąża blizniacza a pappa wyszła super 😊
 
Mnie też pobolewa podbrzusze - i to chyba nie zmieni się już do końca ciąży, ale na szczęście nie są to takie bóle, że aż muszę brać tabletki. Zmęczenie i osłabienie jest dalej, ale trochę mniej, niż na początku - bo już nie śpię w dzień. A poza tym, to jakoś tak się wewnętrznie uspokoiłam i tak mi lepiej. Jedynie, z czym czuję się niekomfortowo, to mój brzuch.. Wyszła mi taka dziwna fałdka nad pępkiem, która dzieli mi brzuch na dwie części i wygląda, jakbym po prostu przytyła. Mam wrażenie, że to jakieś gazy, że tak mi wywaliło ten brzuch - ale z drugiej strony nie mam żadnych problemów żołądkowych. W każdym razie nie czuję się z tym dobrze i mam nadzieję, że jak macica się zacznie podnosić, to to wszystko się jakoś wyrówna i będzie brzuszek okrągły :)

@MiśZielinka powodzenia jutro na badaniu! trzymam mocno kciuki i mam nadzieję, że infekcja jednak nie wrociła :)
Mam taką samą fałdkę i pojęcia nie mam skąd się wzięła 🤣🙉🙊
 
O mamo. Mi niegazowana wogole nie wchodzi a rolę biorąc pod uwagę ile wody powinnyśmy pić, ale też pije mineralna. Najczęściej cisowianke. Teraz pije Kingę pienińska.. A ty jaka 😂😁?
Ja też Muszyniankę w ilościach ogromnych pochłaniam :) No i ona ma w sobie magnez i wapń. Ja np. nie suplementuję magnezu - w sumie lekarz mi o tym nawet nie mówił. Biorę Prenatal Uno - tu kazał mi brać do 16 tygodnia, a dopiero po 16 przejść na Duo, biorę dodatkowo witaminę D - Devikap w kropelkach (jest na receptę) i od początku ciąży biorę też probiotyki - ja akurat Dicoflor. Niektórzy lekarze mówią, że warto zmieniać co 3 miesiące probiotyki, żeby były różne bakterie, ale mój lekarz powiedział, że on jest raczej zwolennikiem brania jednego przez całą ciążę - bo przy zmianach, działanie tych szczepów może być jakoś osłabione. A teraz jeszcze planuję kupić sobie kolagen - ale tylko taki czysty (kolagen rybny + witC) i na to lekarz też pozwolił - a działa na skórę, stawy, więc to fajna opcja.
 
reklama
Do góry