reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Ja się odważyłam i kupiłam segregator ciążowy.
Jestem z tego śmiesznie dumna [emoji23]
Również dziś opaliłam się jakby już na to było.
Ale tego mi było trzeba.
Dziewczyny z cukrzycą ciążową dziś Pani diabetolog dzwoniła do mnie i powiedziała że mam wysokie prawdopodobieństwo że koło 17tc mi się pojawi.
Dodatkowo prosiła żeby mierzyć ketony w moczu. Chyba któraś z was k tym pytała.
Czy możecie mi coś o tym opowiedzieć?
IMG-20210325-WA0004~2.jpeg
 
reklama
Ja jestem całym sercem za szczepieniami, ale wiadomo - każdy robi jak uważa. Po pierwszej dawce też się czułam bardzo średnio, obolała itp. Co roku będzie trzeba dawać booster, tak jak na zwykla grype. Covid to wirus, więc nie da się na wirusa wynaleźć szczepionki jako takiej 🤷🏻‍♀️ poza tym tyle ludzi choruje po szczepieniu z racji wieku. Osoby 60 czy 70+ nie są szczepione w ogóle, wszystkie wakcynacje przyjmuje się w wieku młodzieńczym, do dwudziestki mniej więcej. Także ja w środę druga dawka i z głowy 💪🏻💪🏻
Trzeba też pamiętać że szczepienie chroni przed ciężkim przebiegiem covid. Większość pacjentów ma duszność oraz obniżona saturację, dla ciężarnej to zagrożenie życia, ale dla płodu też. Przecież wtedy przez łożysko przechodzi mniej tlenu i może dojść do niedotlenienia płodu. I chyba szczepione ciężarne nie muszą mieć testów na covid przy przyjęciu do szpitala, ale nie jestem pewna🤔
 
Ja się odważyłam i kupiłam segregator ciążowy.
Jestem z tego śmiesznie dumna [emoji23]
Również dziś opaliłam się jakby już na to było.
Ale tego mi było trzeba.
Dziewczyny z cukrzycą ciążową dziś Pani diabetolog dzwoniła do mnie i powiedziała że mam wysokie prawdopodobieństwo że koło 17tc mi się pojawi.
Dodatkowo prosiła żeby mierzyć ketony w moczu. Chyba któraś z was k tym pytała.
Czy możecie mi coś o tym opowiedzieć?Zobacz załącznik 1254773
Też zamówiłam, nawet tą samą okładkę 😁
 
W sumie niedługo. Najpierw dostałam list ze na 20 kwietnia mam umówione pierwsze spotkanie z położna. A jakieś 3 dni później dostałam list z terminem usg. Ale już wcześniej wiedziałam o terminach, bo jak się zgłaszałam do szpitala to zaznaczyłam, żeby na maila mi przychodziły wiadomości o terminach spotkan.

Tobie jeszcze list nie przyszedł?
Jeszcze nie, w poniedziałek widziałam się z położna, więc może w przyszłym tygodniu coś przyjdzie 🤷🏻‍♀️
 
Trzeba też pamiętać że szczepienie chroni przed ciężkim przebiegiem covid. Większość pacjentów ma duszność oraz obniżona saturację, dla ciężarnej to zagrożenie życia, ale dla płodu też. Przecież wtedy przez łożysko przechodzi mniej tlenu i może dojść do niedotlenienia płodu. I chyba szczepione ciężarne nie muszą mieć testów na covid przy przyjęciu do szpitala, ale nie jestem pewna🤔
To chyba zależy od szpitala. Moja przyjaciółka trafiła ostatnio w 8msc ciąży do szpitala i musiała mieć robiony test.
 
Za pierwszym razem nie było żadnej ankiety, tylko pielęgniarka pytała na moejscu, czy nie jestem w ciąży. Teraz chyba będzie tak samo, więc się nie zamierzam przyznawać 🙊
Wow....z tego co wiem te szczepienia nie są wskazane w ciąży. Ogólnie żadne chyba nie są a te szczególnie. Takie troche ryzyko na własną rękę no ale jeśli podjęłaś taka decyzję...
Ja ogolnie nie jestem zwolenniczką żadnych szczepień w ciemno. No ale każdy ma swój rozum :) trzymam kciuki żeby wszystko było okej :)
 
Wow....z tego co wiem te szczepienia nie są wskazane w ciąży. Ogólnie żadne chyba nie są a te szczególnie. Takie troche ryzyko na własną rękę no ale jeśli podjęłaś taka decyzję...
Ja ogolnie nie jestem zwolenniczką żadnych szczepień w ciemno. No ale każdy ma swój rozum :) trzymam kciuki żeby wszystko było okej :)
nie wiem jak z covidem ale szczepienie na grupę jak najbardziej może w ciąży natomiast szczepienie na krztuśca nawet jest zalecane🤗😄
 
Dzięki Bunia! Pani diabetolog coś mówiła ale ja już zapomniałam [emoji28][emoji1787]
Ketony w moczu trzeba też sprawdzać w cukrzycy, bo jeśli są obecne w moczu to oznacza ze organizm wchodzi w stan ketozy, czyli zaczyna trawić swój własny tłuszcz. To oczywiście niewskazane, i wtedy trzeba zwiększyć ilość węglowodanów w diecie, bo czym mniej węgli tym wyższa ketoza - tak na szybko tłumacząc [emoji5] w kontekście cukrzycy ciążowej w przypadku jeśli glukozy w moczu i ketonów jest dużo to trzeba reagować insuliną bo jest ryzyko śpiączki cukrzycowej. Kiedyś siedziałam właśnie w diecie keto, nie otrzymałam do końca pierwszego tygodnia, wejście w ketozę było koszmarne i na pewno bym go nie przeoczyła tym razem [emoji28] ale to są takie paseczki, prostsze niż testy owulacyjne, wkładasz pod strumień moczu albo do pojemnika z moczem i po odpowiednim czasie odczytujesz wynik, czy ten paseczek się odbarwił na konkretny kolor. Proste jak dupa węża [emoji28]
 
reklama
Witam się dzisiaj;) mieliśmy zakręcony dzień. Rano pobieranie krwi z młodym później dentysta męża więc my się krecilismy po mieście potem szybko dom i obiad i na 15,30 miałam lekarza.

Dziudziun słodki słyszałam serduszko 😍 z USG starszy o 2 dni ma prawie centymetr. Torbiel też urosla i ma juz 4cm... Doktor mówiła żeby się nie przejmować bo powinna się wchlonac. Dostałam duphaston na 20 dni żeby wszystko ładnie się rozwinęło. Mam już umówione prenatalne. A na następnej wizycie 24 kwietnia będę miała pobraną krew na ten test.
Jutro muszę jechać do szpitala gdzie przyjmuje moja Pani doktor bo porobi mi w szpitalu badania zebym nie musiała płacić więc ta "obca" Doktor na nfz sobie odpuszczę.


Cieszę się że wasze wizyty też były z dobrymi wiadomościami🌺😍🥰.

Aniu dziękuje że o mnie pamiętalas😘
 
Do góry