reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Ja też mam spora nadwagę, zawzięłam się od nowego roku i zaczęłam więcej maszerowac z psiakiem, zdrowe odżywianie i te sprawy. Nawet pierwsze zadowalające efekty zauważyłam na wadze i bum, ciąża 🤦‍♀️ teraz to już byle za dużo nie utyć
Ja tez mam troszkę nadwagi ale mam figurę gruszki i brzucha nawet nie mam tylko uda E jestem niska osoba w momencie gdy zaczęłam chudnąc zaszłam w ciąże . Boje się ze po ciąży już nie zrzucę .
 
reklama
moj tez gotuje, ale u nas pachnie :) u nas dzis kurczak maslany- butter chicken z chleb naan na zagryche [emoji7][emoji7][emoji7]

Wizyte mam pojutrze. Dowiem sie jak prywatnie zrobic test NIPT, bo bardzo mi zalezy zeby wykluczyc wszelkie komplikacje.
Nie wiem niestety na jakis testy sie kwalifikuje panstwowo, zobaczymy.
Dzisiaj jest cudowny dzien. Spokoj, cisza, kocyk i ksiazeczka. Po obiedzie ruszamy na spcer [emoji2956]
U mnie stary robi zrazy wołowe. Które mi strasznie śmierdzą, do tego kluski śląskie. Ale kebaba bym pochłonęła tak mi ślina cieknie na samą myśl.
 
Ja się teraz z fb przerzuciłam na babyboom [emoji16] i non stop zagladam
Mąż się na tym zna i już działa.
Ale generalnie teraz dopiero widzę że jestem uzależniona od sprawdzania fb, cały czas jak tylko sięgnę po telefon probuje wejść odruchowo a tu się nie da :d
U mnie niby apetyt jest. Ale zdecydowanie mniejsze porcje jem. W ubiegłym tygodniu miałam mniejszy apetyt. Póki co waga trochę mi spada. Dwa tygodnie 2.5kg w dół. Ale Pilnuje i jem regularnie.
Kochane jak z apetytem u Was bo ja moglabym praktycznie nie jesc czy to normalne
U mnie na obiad dziś łosoś i fasolka zielona. A dla mojego jeszcze frytki żeby z głodu przy mnie nie padł [emoji6]
 
O matko - kocham 😍. Mogłabym jeść non stop ale nie umiem sama zrobić. Albo wychodzi za mało maślany albo za mało kokosowy :/
Masz jakiś fajny przepis?
kokosowy? Hum, my bez kokosu. Mam, ale po finsku 😩 poza tym moj robi i tak zmodyfikowal przepis ze jest baaaardzo pikantny sos (czyli zwiekszyl ilosc przypaw 3x 😂 ). Myslalam ze mnie w ciazy bedzie krecic na kwasne, ale zdecydowanie kreci mnie na ostre.
 
O matko - kocham 😍. Mogłabym jeść non stop ale nie umiem sama zrobić. Albo wychodzi za mało maślany albo za mało kokosowy :/
Masz jakiś fajny przepis?
Butter chicken jest najlepszy na śmietance 😅 Ja smażę na maśle szalotki, czosnek, przyprawę tandoori masala, dodaję miód, przecier pomidorowy, wodę i na końcu śmietankę.

Przez długi czas robiłam na świeżych pomidorach żeby było „zdrowiej” ale właśnie na przecierze wychodzi tak jak z restauracji 😜

Zaczynam dziś 7 tydzień. To dla mnie duża ulga psychiczna, bo wcześniej miałam poronienia w 6 tyg. Czuję się... bardzo w ciąży, piersi bolą, mam nudności praktycznie cały czas i muszę robić sobie 1-2 drzemki w ciągu dnia. Odrzuca mnie od kawy, mięsa i ryb, za to chleb żytni z serkiem wiejskim i miodem wchodzi jak złoto 🙈 I wszystkie cytrusy, surowa marchewka, kalarepka i migdały.
 
reklama
Ja przez ostatnie dni kochane mam jakis fetysz do moich cycków 🤣non stop sie za nie łapie i sprawdzam czy bolą 🤭🙈🙉 mimo tego ze co jakiś czas czuje mrowienie w okolicy brodawek .
Powiedzcie proszę ze nie tylko mi odbija 😁🤣
Nie tylko Ty tak masz 😁 również sprawdzam, choć ostatnio bolą mnie non stop, że sprawdzać nie muszę 😋

Bierzesz jakiś progesteron?
Bo czasem plamienia są wynikiem niedomogi progesteronu
Nie biorę nic. Z położna pierwszą wizytę mam 20 kwietnia dopiero. Narazie plamienia ustały, jak wrócą to pojde prywatnie zrobić sb badania.

Niedawno wróciliśmy że spaceru, ale wiało tak, że głowę chciało urwać. Jednak mimo wsyzytsko dyobrze jest ruszyc się z kanapy. Jeśli chodzi o apetyt, to u mnie bywa różnie. Ogólnie to czuje się ostatnio jakbym była na kacu cały czas, gula w gardle i do tego bezsilność i zawroty głowy😉 zauważyłam że mdłości mnie dopadają jak jestem głodna, wtedy biorę jakąś przekąskę i przechodzi. Myślę, że przez to jem chyba trochę więcej niż zwykle, ale to dobrze, bo ja znowu w tą druga stronę, bardzo ciężko jest mi przytyć. Też staram się pilnować i jeść regularnie, żeby niczego nie brakowało. My mięso ograniczylismy bardzo, od jakiegos roku jemy mięso raz na tydzień albo rzadziej(najczęściej wtedy wchodzi rosol). Od mięsa też mnie odrzuca w ciąży bardzo.
 
Do góry