reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

U nas od tygodnia jest pobudka koło 2 w nocy i usypianie trwa około 3h, nic innego się nie zmieniło, ilość drzemek, długość itp. jakieś pomysły jaki jest powód? Jak trzymam na rękach to wydaję mi się, że śpi, jak staram się odłożyć to wielkie oczy...
 
reklama
Czy wasze dzieci siedzą już samodzielnie? Mój ma 7 miesiąc i jeszcze nie.
Dopiero opatentował obroty plecy brzuch , brzuch plecy i to dzien przed skończeniem 7 miesiąca:) wiec obstawiam ze jak przyjdzie czas to siadzie :) chciałam zamówić krzeselko do karmienia kinderkraft fini ale narazie dopóki nie siedzi zamowilam mu mamas&papas baby snug napewno zajmie mniej miejsca niż standardowe krzeselko a i tak dopóki nie siedzi to tylko mozna sądzać do posiłku
 
U nas od tygodnia jest pobudka koło 2 w nocy i usypianie trwa około 3h, nic innego się nie zmieniło, ilość drzemek, długość itp. jakieś pomysły jaki jest powód? Jak trzymam na rękach to wydaję mi się, że śpi, jak staram się odłożyć to wielkie oczy...
Może mu za gorąco? Albo próbowałaś go położyć z wami czy by spał?
 
Mój synek ma prawie 7 miesięcy ale też jeszcze nie siedzi. Fizjoterapeuta powiedziała że ma czas do 9 miesiąca. Pokazała jedynie co robić aby mu podpowiedzieć pokazać jak ma to zrobić poprawnie. I zakazala sadzania dziecka. Też niedawno opanował dopiero obroty. Ale ponoć chłopcy wolniej wszystko robią. Ładnie już się umie podeprzeć na rączkach na brzuszku więc to kwestia czasu. Czasem się słyszy ze dziecko 7 miesięcy i już siedzi ale rozmawiałam z wieloma mamami i siadały ok 8/9 miesiąc więc spokojnie 😊
 
1) Będęmama:Wiola 25l ok.Siedlec
syn Igor 02.11.2021
2. Unficzka: Ania 32l, ok. Malborka, syn Wiktor 03.11.2021
3. Truskawka_1990: Marzena 32l, ok. Radomska, syn Kacper 28.11.2021
4. margola29 - Martyna 27l Łódź córka Alicja 2.11.21
5.olka_1987: Ola 35l, Poznań, córka Iga 26.11.21
 
Dawno mnie nie było. Mała walczyła z katarem, partner w delegacji więc było co robić.
U nas jest jeden ząb, wyszedl tydzień temu, drugi zaraz będzie bo już go widać :) ale znosi to całkiem dobrze, jakoś nie marudzi specjalnie.
Rozszerzanie diety u nas bez problemu (obym nie zapeszyla:)). Iga rano je kaszkę z owocami, potem na obiad warzywa z miesem/soczewica/ryba zmiksowane. Czasem jakąś przekąska - owoc najczęściej. Powoli zaczynam wprowadzam bardziej w kawałkach. Dietę rozszerzamy od miesiąca. Wodę pije super z bidonu bbox. Do posiłku kubeczek doido - pije chętnie chociaż więcej wylewa :)
Ostatnio pogorszyły się noce bo częściej chce w nocy jeść.
Ptytanie do mam karmiacych mm, ja w tym miesiącu planuje odstawić kp i stąd moje pytanie. Jak dziecko je butelke o 19:30, potem w nocy budzi się o 24 i 3 to dostawała pierś, ale chyba dawanie jeszcze raz dwa razy w nocy butelki to za duzo.. Bo nawet patrząc na zalecane ilości na opakowanku to będziemy je wtedy przekraczać.
Ile razy wasze dziekco dostaję butelke w nocy?
 
reklama
Do góry