reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2021

Ja nie narzekam, nie mam wymagającego dziecka. Ale to ja przy nim wszystko robię, ja się z nim bawię, więc siłą rzeczy jest do mnie przyzwyczajony. Zresztą, jeju, jestem jego matką, więc to oczywiste przecież 🥴 Ale nie dla wszystkich jak widać. To gadanie mnie najbardziej wkurza, nie to, że dziecko jest za mną. A przed nami jeszcze lęk separacyjny, wtedy to dopiero będzie, że dziecko wycackałam 🥴
U nas dziecko ładnie spało juz sie cieszyłam że jedna pobudka w nocy i od tygodnia jest dramat a to co 1h 2 3h się budzi a dziś doszły gazy od 2 miesięcy nie mieliśmy z tym problemów po fizjo. Pp usg brzuszka refluks zaprzeczony a dziecko zagazowane i ulewa jak ulewala i albo sie budzi bo chce odbić albo jej się cofa albo sie rzuca po łóżeczku bo gazy. Zwariować idzie. W piątek mamy alergologa bo podejrzenie bmk ale tylko na łokciach i szyji
 
reklama
Mój zasypia przy piosence Disco Polo 😊. Nie wiem dlaczego, ale spodobały mu sie takie dwie piosenki i tylko przy nich zasypia. A jak sie skończą, a on jeszcze nie śpi to się złości 😊. Włączałam mu kolysanki z YouTube, ale woli disco polo 😃
 
Mój zasypia przy piosence Disco Polo 😊. Nie wiem dlaczego, ale spodobały mu sie takie dwie piosenki i tylko przy nich zasypia. A jak sie skończą, a on jeszcze nie śpi to się złości 😊. Włączałam mu kolysanki z YouTube, ale woli disco polo 😃
Dzieci lubią rytmiczne melodie. Ale o zasypianiu przy disco polo nie słyszałam🤣
 
My tylko na lezaco bo jest mi za ciężko go trzymać przed sobą. Jak jedziemy autem a płacze to go przystawiam w pozycji klasycznej. Jak jesteśmy u kogoś to wszystko inne ciekawsze niż cycek rozglądanie i podziwianie świata za nic w świecie nie zje... A w domu musi być kompletna cisza bo inaczej się wyrywa i patrzy kto mowi 😅 dodatkowo ida mu chyba zeby wjechał dentinox i camilla
U mnie to samo , z tym ze ja tez nie moge nic powiedziec bo zaraz sie odrywa I smieje.
A karmie tez na lezaco bo byly cyrki , klocek sie z niej zrobil I niewygodnie jej.
 
U nas jest już piąty tydzień. Z tym, że na początkujących budził się co 50 minut i było około 6-7 pobudek z nocy. Teraz od paru dni zasypia o 23, śpi do 3, a potem drzemki po około godzinie. W sumie mamy 4 pobudki w nocy. Ta pobudka po 3 jest najgorszą pod względem ponownego usypiania, na ogół usypianie trwa wtedy ponad godzinę...
Wyczytałam na forum, że niektóre dzieci budzą się w nocy, bo chcą cyca. Wcale nie są głodne, tylko potrzebują bliskości mamy i cyca. Niektóre dziewczyny pisały, że ich dzieci mają już nawet po 1,5 roku i dalej nie mogą dzieci odstawić od piersi. Jedyne co im pomaga to właśnie cyc w buzi.
 
u nas druga noc i cyc co godzine 😑 ma koncowke kataru i z jednej strony wyrazniejszy slad na dziasle. Ogolnie jest pogodna, tylko te noce 😑
 
Wyczytałam na forum, że niektóre dzieci budzą się w nocy, bo chcą cyca. Wcale nie są głodne, tylko potrzebują bliskości mamy i cyca. Niektóre dziewczyny pisały, że ich dzieci mają już nawet po 1,5 roku i dalej nie mogą dzieci odstawić od piersi. Jedyne co im pomaga to właśnie cyc w buzi.

To mało pocieszające... Mam nadzieję, że to nie ten egzemplarz,.czasami wystarczy smoczek i noszenie na rękach, chociaż to też już ciężka alternatywa.
 
A jak u Was z telewizją? Oglądacie przy dziecku? Ja ostatnio nie oglądam, bo mój mały cały czas gapił by się w TV. Czy to rzeczywiście szkodliwe?
Czasem oglądam czasem przekręcam mloda w inna stronę bo strasznie ja ciągnie do ekranu ale wiadomo że całkowicie nie wyłączymy tv z życia dziecka. Ogólnie większość dnia tv u nas nie chodzi
 
reklama
Jak tam u was po weekendzie dziewczyny? U nas nienajgorzej, humor malej nawet dopisywal, jedynie wieczorne zasypianie znowu z placzem, ale liczę na to że to chwilowe pogorszenie przy skoku rozwojowym.
Noc dzisiaj już lepsza, znowu tylko jedna pobudka.
Weekend też u mojej mamy więc ja trochę odpoczęłam bo babcia uwielbia się bawić z małą :)
 
Do góry