reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2021

A mnie chyba dopadła ta "mityczna amnezja" i też już zaczynam myśleć o drugim 😜 a czasem z jednym ledwo sobie daje rade 🙈🙊 ale też już mam 32 lata i chciałabym takie maks 3 lata różnicy ale jak będzie to czas pokaże.. Tyle że też jestem po CC to ponoć trzeba długo odczekać, tym bardziej że jestem bardzo stresowym i przewrażliwionym człowiekiem to chyba bym zawału dostała jeśli okazałoby się ze szybko zaszłam w ciążę ale póki co też nie wróciliśmy do współżycia.. Jakoś z jednej strony bym chciała z drugiej się boję a z trzeciej chyba będę się czuć jak dziewica bo w ciąży też zero seksu.. 🙊🙈

Wiem że mnie tu na ogół nie było od samego początku, ale bacznie was podczytywałam i fajne babki jesteście 😊😍
 
reklama
Ja nie wracam do pracy. Zostaje z dziećmi napewno te niecałe 3 lata. Igi w następnym roku we wrześniu idzie do zerówki. Nie chcę już wracać do korpo. Pracowałam w telekomunikacji i bankowości i pomimo że pieniądze duże, fajni ludzie to porównuję ta prace do kąpieli w szambie. Czas pokaże co będę robić. Najchętniej to bym w górach wypasala owce 😂
 
Ja nie wracam do pracy. Zostaje z dziećmi napewno te niecałe 3 lata. Igi w następnym roku we wrześniu idzie do zerówki. Nie chcę już wracać do korpo. Pracowałam w telekomunikacji i bankowości i pomimo że pieniądze duże, fajni ludzie to porównuję ta prace do kąpieli w szambie. Czas pokaże co będę robić. Najchętniej to bym w górach wypasala owce 😂
Kocham góry, możemy wypasać je razem 😋
 
Ty mi nawet nic nie mów.. Drugi okres od porodu mi się spóźniał a też stisujemy prezerwatywy. Myślałam, że zawału dostanę.. Nie dość, że myśl o następnym maluchu w zasadzie niemal rok po roku to dla mnie nie do pomyślenia to jeszcze przecież po cc i to drugim trzeba sporo odczekać.. Na szczęście okres przyszedł a ja zastanawiam się jeszcze nad innymi zabezpieczeniami tyle, że ja nie chcę przyjmować hormonów, bo źle na mnie oddziałowują..

Trzymam kciukasy, że napiszesz o okresie 😂
Jest okres!!!! Jeszcze chyba nigdy się tak nie cieszyłam. Ja tez jestem po nieplanowanej cc, a na wizycie po porodowej moja ginekolog mi mówiła,ze trzeba poczekać z następna ciąża żeby się organizm zregenerował. Ja się zastanwiam nad wkładka hormonalna lub miedziana
 
do dziewczyn myslacych o kolejnych maluchach, u nas roznica miedzy starszym synkiem, chwile temu skonczyl dwa latka, a corcia, na dniach skonczy 3 miesiace, to 22 miesiace. I teraz moj dwulatek jest okropnie zazdrosny o nasza uwage, licze, ze jak Ala usiadzie to bedziemy sie razem bawic, ale teraz jest ciezko. Jakbym miala podjac ta decyzje jeszcze raz, bo ciaza byla planowana, to albo szybciej staralibysmy sie o dziecko albo chwile odczekali. Chcielismy zeby roznica wieku byla mala, a teraz pomimo, ze syn duzo rozumie to nie moze pogodzic sie z tym, ze Ala potrzebuje nas bardziej niz on. U mojej siostry roznica to 15 miesiecy i lagodniej przyszlo pogodzenie sie z tym, ze jest dzidzius. Ja optymistycznie podchodzilam do opieki nad dwojka dzieci, nie myslalam o zazdrosci synka
 
A mnie chyba dopadła ta "mityczna amnezja" i też już zaczynam myśleć o drugim 😜 a czasem z jednym ledwo sobie daje rade 🙈🙊 ale też już mam 32 lata i chciałabym takie maks 3 lata różnicy ale jak będzie to czas pokaże.. Tyle że też jestem po CC to ponoć trzeba długo odczekać, tym bardziej że jestem bardzo stresowym i przewrażliwionym człowiekiem to chyba bym zawału dostała jeśli okazałoby się ze szybko zaszłam w ciążę ale póki co też nie wróciliśmy do współżycia.. Jakoś z jednej strony bym chciała z drugiej się boję a z trzeciej chyba będę się czuć jak dziewica bo w ciąży też zero seksu.. 🙊🙈

Wiem że mnie tu na ogół nie było od samego początku, ale bacznie was podczytywałam i fajne babki jesteście 😊😍
Ja tez bardzo lubię nasze forum. Ciężko uwierzyć ale już niedługo stuknie tej grupie roczek (!) pamietam ze dołączyłam na urlopie na początku marca chyba w 6 lub 7 tygodniu 🥰

Spokojnej nocy dziewczyny 😘
Ja też bardzo lubię tą grupę i mimo, że jestem wrześniowa, to Listopadowe mamy to dla mnie nr 1 temat na tym forum, bo wszystkie jesteście fajne babki 👍😊
 
Jest okres!!!! Jeszcze chyba nigdy się tak nie cieszyłam. Ja tez jestem po nieplanowanej cc, a na wizycie po porodowej moja ginekolog mi mówiła,ze trzeba poczekać z następna ciąża żeby się organizm zregenerował. Ja się zastanwiam nad wkładka hormonalna lub miedziana
U mnie gin powiedział, że rok musi być przerwy.
 
reklama
do dziewczyn myslacych o kolejnych maluchach, u nas roznica miedzy starszym synkiem, chwile temu skonczyl dwa latka, a corcia, na dniach skonczy 3 miesiace, to 22 miesiace. I teraz moj dwulatek jest okropnie zazdrosny o nasza uwage, licze, ze jak Ala usiadzie to bedziemy sie razem bawic, ale teraz jest ciezko. Jakbym miala podjac ta decyzje jeszcze raz, bo ciaza byla planowana, to albo szybciej staralibysmy sie o dziecko albo chwile odczekali. Chcielismy zeby roznica wieku byla mala, a teraz pomimo, ze syn duzo rozumie to nie moze pogodzic sie z tym, ze Ala potrzebuje nas bardziej niz on. U mojej siostry roznica to 15 miesiecy i lagodniej przyszlo pogodzenie sie z tym, ze jest dzidzius. Ja optymistycznie podchodzilam do opieki nad dwojka dzieci, nie myslalam o zazdrosci synka
A to różnie bywa. Taki kilkulatek też może być mocno zazdrosny. Czasami nawet bardziej niż 2latek.
U mnie różnica prawie 4 lata. I zazdrości jako takiej nie ma. Ale angażuje starsza córkę bardzo do malej, razem chodzimy na spacery, razem przebieramy pieluchę. Jak karmie mała to np. czytam bajki. Często kładę młodsza córkę na matę, a ze starszą gram w gry albo układamy puzzle. Kiedy młodsza śpi wtedy mslujemy farbami, bawimy się lego albo razem tańczymy. Wieczorem najpierw kładę młodsza, a potem starszą. Często powtarzam, że bardzo ją kocham. Przytulam. Dużo opowiadam jej, że ona też byla taka malutka, że tak samo jeździła w wózeczku i piła mleczko itp.
Dzieci wbrew pozorom szybko przyzwyczajają się do nowej sytuacji. Myślę, że i u Ciebie sytuacja w końcu sama się załagodzi. Starszak przywyknie że ma siostrę. Może zadbaj o czas tylko z nim. Niech ktoś zostanie z malutką, a Ty wyjdź z synkiem na spacer, albo na zakupy. Może kup mu prezent i powiedz, że to od siostry?
 
Do góry