reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

A czemu jeśli nie planuje juz dzieci?
Podobno wkladka jest na max 5 lat gdzie można wyjac wcześniej i normalnie podjąć starania
Ja również karmie piersia przy karmieniu nie można się zabezpieczyć ani wkładka ani plastarmi ani tabletkami?
Przeciez kobiety które biorą antykoncepcje zachodzą w ciaze
Wydaje mi się, że co do zasady, antykoncepcja jest po to, żeby nie zajść w ciążę😅
Ale oczywiście można wkładkę wyjąć, a tabletki odstawić. Tylko w takim razie nie wiem czy koszt tej wkładki na np. 2-3lata się opłaci🤔 poza tym po odstawieniu antykoncepcji organizm też potrzebuje czasu na uregulowanie się. Ja akurat nie należę do tych które zachodzą jakiś bardzo szybko. Parę cykli zawsze to zajmuje. No i rocznikowo 35lat już.
Ja tylko wyraziłam swoją opinię. Warto sprawę antykoncepcji omówić z partnerem, a potem z ginekologiem.
Karmiąc, z tego co wiem, można przyjmować tabletki antykoncepcyjne.
 
reklama
Butelka z mm jest tylko raz dziennie na noc 120ml (10 tydzień), pozostałe karmienia w dzień i w nocy to wyłącznie pierś. Wieczorem przed butelką też daje najpierw pierś, gdy opróżni dwie to dostaje mm. Czasami zostawi w butelce z 20ml, ale na ogół wypije całą...
U mnie to samo, ten sam tydzień nawet 🙂
 
Wydaje mi się, że co do zasady, antykoncepcja jest po to, żeby nie zajść w ciążę😅
Ale oczywiście można wkładkę wyjąć, a tabletki odstawić. Tylko w takim razie nie wiem czy koszt tej wkładki na np. 2-3lata się opłaci🤔 poza tym po odstawieniu antykoncepcji organizm też potrzebuje czasu na uregulowanie się. Ja akurat nie należę do tych które zachodzą jakiś bardzo szybko. Parę cykli zawsze to zajmuje. No i rocznikowo 35lat już.
Ja tylko wyraziłam swoją opinię. Warto sprawę antykoncepcji omówić z partnerem, a potem z ginekologiem.
Karmiąc, z tego co wiem, można przyjmować tabletki antykoncepcyjne.
Tak tak antykoncepcja jest żeby w ciaze nie zajść 😅chodziło mi o to ze jak odstawia to tez zachodzą bo napisałaś ze jak nie planuje juz dzieci to wkładka ok a ja planuje ale za jakiś czas a słyszałam że wkładka ma mniej skutków ubocznych niż plastry i tabletki 😄 zle się rozumiałyśmy
 
Moja ginekolog przepisała mi tabletki jednoskładnikowe, takie można brać przy KP. Co prawda nie wiem czy planujemy jeszcze dzieci, po ostatnich tabletkach zaszłam w ciążę w trzecim cyklu po odstawieniu. Póki co i tak jeszcze nie wróciłam do współżycia, ale tabletki już mam 😁. U Was jak w tej kwestii? Macie już siłę, czas i ochotę?😉
Ja też już wzięłam od ginekologa tabletki, po wrazeniach z połogu na ten moment zakładam że moja iga będzie jedynaczką 🤣 ale wszyscy mi mówią że człowiek po jakimś czasie zapomina więc na razie tabletki :) później bardziej radykalnie 🤣

Ochota powoli wraca, a na pewno wróciła już partnerowi :) szczególnie jak mała daje pospać a dzisiaj spala od 22 do 8 z karmieniem o 2:30 i 6.
 
Dziewczyny czy wasze maluchy też są takie czule?
No nie idzie go odłożyć. Na rękach śpi jak susel, na mnie jak go sobie położę też, wystarczy, że odłożę i odrazu jest pobudka.. A nawet jak usnie chwilę w łóżeczku to wybudza się nawet jak się przekręcam na bok, a łóżko nie skrzypi 😂 ja niewiem..

Z krótkiego kp przeszłam na mm. Mleko, które obecnie stosujemy to Hipp comfort z ar bo mały ma refluks. Ogólnie polecam hippa jest to jedno z lepszych mlek pod względem składu z tych dostępnych na rynku i najczęściej podawanym w szpitalu po porodzie.

Z antykoncepcji po cc lekarz przepisał mi tabletki, których nie biorę bo jednak boję się, że przytyje (kiedyś miałam już taka nie fajną sytuację i przytyłam sporo z czym walczę do dziś.) stosujemy prezerwatywy.
Mi lekarz zakazał zachodzić w ciąże przez przynajmniej 10 miesięcy.
 
Dziewczyny czy wasze maluchy też są takie czule?
No nie idzie go odłożyć. Na rękach śpi jak susel, na mnie jak go sobie położę też, wystarczy, że odłożę i odrazu jest pobudka.. A nawet jak usnie chwilę w łóżeczku to wybudza się nawet jak się przekręcam na bok, a łóżko nie skrzypi 😂 ja niewiem..

Z krótkiego kp przeszłam na mm. Mleko, które obecnie stosujemy to Hipp comfort z ar bo mały ma refluks. Ogólnie polecam hippa jest to jedno z lepszych mlek pod względem składu z tych dostępnych na rynku i najczęściej podawanym w szpitalu po porodzie.

Z antykoncepcji po cc lekarz przepisał mi tabletki, których nie biorę bo jednak boję się, że przytyje (kiedyś miałam już taka nie fajną sytuację i przytyłam sporo z czym walczę do dziś.) stosujemy prezerwatywy.
Mi lekarz zakazał zachodzić w ciąże przez przynajmniej 10 miesięcy.
My to nazywamy alergia na łóżeczko :) z każdym tygodniem większą :)
Mój partner mówi że czuje się jak saper odkładając ją do lozeczka :D
Z tego co czytałam dzieci zapadając w sen, zawsze pierwsza mają fazę rem kiedy sen jest bardzo lekki i trwa to ok. 20min i dopiero później wchodzą w głęboki sen. Ale u nas nawet po tych 20min jak odkładamy to w łóżeczku potrafi się wybudzić, ale ja budzi ulewanie. Dzisiaj dostaliśmy syrop na refluks i zobaczę cze będzie lepiej.
 
reklama
Moja ginekolog mi powiedziała że dla mnie nadaje się tylko wkładka i nic więcej. Wie że karmie piersią i nie mówiła że nie można. Zapisała mi na kartce nazwę, a ja gdzieś zapodziałam. Ja bardzo źle reaguje na hormony, ale ponoć wkładka hormonalna oddziaływuje na sam narząd nie na cały organizm jak inne metody. Nie polecala mi tych wkładek nie hormonalnych, a szczególnie tych koralikowych, które już musiała operacyjnie usuwać z macicy. Szczerze kompletnie w tematach antykoncepcji jestem zielona. U nas kalendarzyk 8 lat leci bo jak na razie jesteśmy w razie wpadki otwarci na dziecko, ale nie chciałabym by to się zadziało w przeciągu najbliższych 2 lat. 🙈
 
Do góry