reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

reklama
Dziewczyny otworzyłam dziś pieluchy które kupiłam podczas ciąży. Mocno promowane na IG - bambusowe Bamboolove. Masakra okropne! Przebierałam ja trzy razy. Nie kupujcie bo może faktycznie są naturalne i bez chemii ale projektował je ktoś kto dziecka nie widział a już na pewno tego jak takie dziecko się załatwia 🤦🏻‍♀️ Zużyje je jakos w ciągu dnia jak będę pewna ze nie będzie dwójeczki :) złe wydane pieniądze. Przetestowalam wszystkie poza dada jeszcze (na liście przy wizycie w biedrze). Wygrywa bezapelacyjnie pampers
 
A jak dziewczyny sobie radzicie z tym macierzyństwem? Bo powiem wam szczerze że ja jakoś sobie je radzę.. Mały ma miesiąc z czego najpierw była u mnie teściowa do pomocy, potem my u teściów, teraz przyjechala moja mama ... po prostu boje się zostać sam na sam z moim synem ... pies tez pojechał na wakacje do dziadków bo juz z nim bym sobie nie poradziła... bardzo energiczny pies .. nie wiem czy ze mną coś jest nie tak czy ktoś jeszcze tak ma .... dodam że porod przez cc bo zielone wody płodowe I mocne owinięcie pepowiną.. I nie karmie piersią Bo mały od początku nie chcial ssać...
My pierwszy tydzień z partnerem byliśmy sami z małą ale po tygodniu jak miałam kryzys z karmieniem ze wzgledu na poranione sutki i naprawdę ciężko znosiłam hormony (naprawdę rozważałam już psychologa bo nic mnie nie cieszyło, płakałam kilka razy dziennie) to przenieśliśmy się na trochę do moich rodziców i mama nas wsparła w opiece. Także jeśli masz możliwość to korzystaj z pomocy. Jak ty będziesz spokojniejsza to dziecko też będzie spokojne.
 
Dziewczyny otworzyłam dziś pieluchy które kupiłam podczas ciąży. Mocno promowane na IG - bambusowe Bamboolove. Masakra okropne! Przebierałam ja trzy razy. Nie kupujcie bo może faktycznie są naturalne i bez chemii ale projektował je ktoś kto dziecka nie widział a już na pewno tego jak takie dziecko się załatwia 🤦🏻‍♀️ Zużyje je jakos w ciągu dnia jak będę pewna ze nie będzie dwójeczki :) złe wydane pieniądze. Przetestowalam wszystkie poza dada jeszcze (na liście przy wizycie w biedrze). Wygrywa bezapelacyjnie pampers
U nas też się nie sprawdziły. Po bambusowych okazało się, że w okolicy pępka pojawiły się zaczerwienienia i to prawdopodobnie od tych pieluszek, bo po zmianie na inne od razu zniknęło :)
 
Dziewczyny otworzyłam dziś pieluchy które kupiłam podczas ciąży. Mocno promowane na IG - bambusowe Bamboolove. Masakra okropne! Przebierałam ja trzy razy. Nie kupujcie bo może faktycznie są naturalne i bez chemii ale projektował je ktoś kto dziecka nie widział a już na pewno tego jak takie dziecko się załatwia 🤦🏻‍♀️ Zużyje je jakos w ciągu dnia jak będę pewna ze nie będzie dwójeczki :) złe wydane pieniądze. Przetestowalam wszystkie poza dada jeszcze (na liście przy wizycie w biedrze). Wygrywa bezapelacyjnie pampers
My używamy Bambo Nature i są super - polecam.
 
Mnie martwi to oczko ropiejące u Dawidka. Już tydzień kropimy kroplami, przecieram solą fizjologiczna i masuje kanalik i dalej się robi ta ropka co chwilę :( Chyba znowu trzeba będzie iść do lekarza
U mojego synka też ropieje oczko. Dostał kropelki z antybiotykiem i na chwilę pomogło, a od dzisiaj znów ropa. Za tydzień szczepienie i nie wiem czy można. Jak coś pomoże u Twojego synka to daj znać.
 
Dziewczyny moja Alutka jutro konczy miesiac 😊 dzis byla polozna i nie podobaja sie jej kupy (robilam zdjecia, gdy byla jakas "inna", pisalam Wam, ze kupy sluzowate a teraz pojawil sie zielony kolor 😑) do tego wysypka wokol uszu i na szyi - myslalam, ze to od ulewania, ale polozna od razu powiedziala, ze wyglada to na uczulenie 😑 dostalysmy debridat i ja mam ograniczyc nabial, w czwartek teleporada z pediatra
Zielone ze sluzem to moga być problemy pokarmowe
 
U mojego synka też ropieje oczko. Dostał kropelki z antybiotykiem i na chwilę pomogło, a od dzisiaj znów ropa. Za tydzień szczepienie i nie wiem czy można. Jak coś pomoże u Twojego synka to daj znać.
Dobrze. Właśnie mąż poszedł z nim do pediatry. Też mieliśmy antybiotyk w tych kroplach. Zaczęły nam się też kolki dodatkowo.
 
@MarlenaP a ja właśnie zgrywałam herosa i siadł mi kręgosłup. Jestem po cc i chciałam wszystko robić sama. Mamę odmówiłam, mąż się bał małego wziąć więc byłam zdana na siebie, zostawałam od rana do nocy sama z małym i córka. Robiłam pranie zmywanie i gotowanie aż mnie połamało. Właśnie skończyliśmy niedawno miesiąc i siadł mi kręgosłup.

Każda z Nas jest inna. To ze jedna będzie latać z dwójką na rękach jedna stopa ugotuje obiad a druga zmyje podłogę to nie znaczy, że druga to zrobi ALE nie znaczy też, że ta druga jest gorsza. Wszystkie jesteśmy inne. Mamy inne psychiki i możliwości fizyczne, dlatego jeśli mamy możliwość to korzystajmy z pomocy i tyle.. Niema co się też bać własnego dziecka bo to jest wbudowane w ciebie, że krzywdy mu nie zrobisz ba! Będziesz jeszcze bardziej delikatna. Korzystaj z pomocy jeśli możesz a jak co to przy tej pomocy też staraj się robić coś sama i szukaj rozwiązania. Gotujesz a małym się zajmuje mama? Pomysł co byś zrobiła jakby jej nie było. Może Bujaczek, huśtawka, może wózek? Jak już będziesz miała rozwiązania sytuacji to latwirj będzie Ci zostać samej z małym bąbelkiemALE nic za wszelką cenę. Dasz radę ale daj sobie czas u pamiętaj bez względu na strach czy brak jakichś umiejętności dla swojego dziecka jesteś najlepsza mama na swiecie.
 
reklama
Co do braku kupek
1. Masaż brzuszka od klatki piersiowej do narządów
2. Masaż brzuszka okrężnymi ruchami w tj wskazówki zegara
3. Ciepłe termofor ki na brzuszek ale przez pieluszkę albo ubranko - nigdy bezpośrednio na brzuszek zeby nie poparzyć malucha
4. Delikatny napar z rumianku
5. Czopek glicerynowy dla dzieci
6. Wiaterek
7. Podawanie wody
8. OSTATNIE PO KONSULTACJI Z LEKARZEM - wlewka proteinowa (coś jak lewatywa działa przeczyszczająco)

My za to walczymy z kołkami po nutritonie który odstawiłam. Kupy zrobiły się zbite "plastelina) i zauważyłam bóle brzuszka. Zmieniamy też mleko z COMBIOTIK na comfort. I będę obserwować. Szczepienie 28. Jestem po wiz położnej ostatniej 😭😂😂 i po gineksie. Wszystko ok ale po 1 miesiączce mam zacząć brać tabsy anty których brać nie chce. Czy któraś która była już u ginekologa dostała takie same zalecenia?
 
Do góry