reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Z doświadczenia, wszystko można kupić od ręki jak coś się okaże potrzebne. Mi mąż po porodzie kupował kapturki do karmienia w 1dobie po porodzie w aptece, i zamawialiśmy laktator ręczny z aventu, który przyszedł na drugi dzień. Malutkie ciuszki też mama dokupiła mi w jeden dzień w Tesco. Więc nie ma stresu. Po cesarce nie miałam wielkich majtów które nie urażałyby brzucha, to siostra mi ma ryneczku kupiła. Ale takich rzeczy się nie przewidzi, a dokupi w chwilę.
Nie wiem co jest na liście, ale warto sobie sprezentować ładne i wygodne stanik do karmienia, przydadzą się na długo 😁
Z drugiej strony powiem wam że np u Nas przy 1 dziecku był chaos 😂 taki, że okazało się, że przyda się pierdyliard rzeczy i było właśnie lecenie dk apteki czy zamawianie przez sklep, doradzanie mężowi przez fachowe sklepowe. Niewiadomo też czy jak przyjdzie kolejna fala to czas oczekiwania na przesyłkę się nie przedłuży dlatwgo ja chyba wolę wszystko sobie kupić i oszczędzić stresu wszystkim dookoła i sobie po porodzie.. Nigdy niewiadomo jak się będziemy czuć i czy będziemy mieli do tego głowę..
 
reklama
Któraś z Was jakiś czas temu napisała tutaj listę zakupów, skopiowałam sobie do schowka [emoji3526]. Będzie jakaś aktualizacja czy wystarczy, że kupię rzeczy z tej listy (pytam bo się nie znam...)? [emoji3]
Ja później jeszcze napewno sonie spisze na spokojnie jeszcze raz to tu wstawię swoją listę.
Zawsze jak okaże się że czegoś braknie to można dokupić, ale widzę że inne wieloródki nic nie dopisują więc chyba to jest maksimum 😂👍
 
Ja też mam sporo rzeczy po synku, chociaz teraz będzie dziewczynka. Ale takie uniwersalne ubranka też mam, więc na pewno sporo z tego wykorzystam. Dodatkowo będę miala ubranka po siostrzenicy i już dostałam ogromny karton ubrań po obecnie rocznej córce kuzynki. Więc tak naprawdę nie musiałabym kupować nic z ubranek. Ale... same wiecie jak kusi. Już kupiłam parę perełek, tak bardziej do wystrojenia księżniczki 😍 staram się kupować jak najmniej, bo wiem po synku jak dzieci szybko wyrastają z ubranek. Pod koniec wakacji obiecałam synkowi, że pozwolę mu samemu coś wybrać i kupić dla siostry, bo on teraz jak jest w sklepie to zaraz chce coś dla niej kupować.
Dzisiaj mnie zaskoczył. Miał urodziny i poszliśmy do sklepu. Zamiast kupić coś sobie wybrał pięknego misia dla siostry. Także wpadł pierwszy pluszak.
 

Załączniki

  • Screenshot_20210719-222518_Gallery.jpg
    Screenshot_20210719-222518_Gallery.jpg
    234,9 KB · Wyświetleń: 63
Ostatnia edycja:
Oj powiem wam mam tyle energii jak te upały w końcu odpuściły. Nigdy tego ciepła tak źle nie znosiłam jak w tej ciąży, choć w poprzedniej całe lato byłam w 3 trymestrze. Dzisiaj mam wizytę u lekarza, także żeby wybrać się do lekarza musiałam wstać o 4:30 by zdążyć do lekarza na 17:30. Dość zabawne, ale mój mąż ma teraz zlecenie w kompletnie inna stronę niż Łódź, więc dziś rano musiał przed pracą zrobić ogromne koło by mnie dowieść do mieszkania. 🙈 Dzięki temu pierwszy raz od 3 tygodni zważyłam się i przybyło mi 1,5 kg. Czyli jestem tak jakoś 5,5 - 6 kg do przodu.
 
Ja też mam sporo rzeczy po synku, chociaz teraz będzie dziewczynka. Ale takie uniwersalne ubranka też mam, więc na pewno sporo z tego wykorzystam. Dodatkowo będę miala ubranka po siostrzenicy i już dostałam ogromny karton ubrań po obecnie rocznej córce kuzynki. Więc tak naprawdę nie musiałabym kupować nic z ubranek. Ale... same wiecie jak kusi. Już kupiłam parę perełek, tak bardziej do wystrojenia księżniczki [emoji7] staram się kupować jak najmniej, bo wiem po synku jak dzieci szybko wyrastają z ubranek. Pod koniec wakacji obiecałam synkowi, że pozwolę mu samemu coś wybrać i kupić dla siostry, bo on teraz jak jest w sklepie to zaraz chce coś dla niej kupować.
Dzisiaj mnie zaskoczył. Miał urodziny i poszliśmy do sklepu. Zamiast kupić coś sobie wybrał pięknego misia dla siostry. Także wpadł pierwszy pluszak.
Jaki słodki ten twój synek [emoji7] ile Lat że taki uczuciowy? Prezent śliczny
 
7 lat. On odkąd wie o ciąży ciągle mówi o siostrze i nie może się doczekać kiedy się urodzi.
To mój prawie 4 latek pyta się kiedy w końcu ją wypuszczę i czy w tym szpitalu zamontują mi drzwi by sobie wyszła 😂 Wczoraj przeżywał przed snem, że jego Alusia nie ma łóżka w moim brzuszku. Albo pytał się czy można do tej wody w brzuszku gdzieś pływa Alicja wpuścić rybki, bo ona jest za pewne głodna. 😁
 
To mój prawie 4 latek pyta się kiedy w końcu ją wypuszczę i czy w tym szpitalu zamontują mi drzwi by sobie wyszła 😂 Wczoraj przeżywał przed snem, że jego Alusia nie ma łóżka w moim brzuszku. Albo pytał się czy można do tej wody w brzuszku gdzieś pływa Alicja wpuścić rybki, bo ona jest za pewne głodna. 😁
Jaki słodziak <3
 
Hej dziewczyny . Miałyście problemy z nerkami ? Wydaje mi się, że to nerki a nie plecy bo od wczoraj rana ból , przez cały dzień i cała następna noc ból i dzisiaj rano nadal boli. Przeszło na chwilkę jak przylozylam do tego miejsca słuchawkę z gorąca woda ale jak ją zabrałam bolało znowu.
 
reklama
Ja się właśnie obawiam pod każdym względem, że nie ogarnę wszystkiego 😂
Po 1 to wydatki - czy rozłożyć czy jednak przygotować się na to, że w jeden miesiąc trzeba będzie poświęcić trochę więcej gotówki.
Po 2 żebym o niczym nie zapomniała 🙈
Po 3 żebym nie przepłaciła bo czasem właśnie kilka tygodni wcześniej są promocje i inne cuda a później kiedy już się chce kupić to jednak cena się znacznie różni..

No i takie rozmyślania żeby głowę zająć 😂🙈
Ja rozkładałam na części, i powiem, że dosyć spoko bo nie odczuliśmy tego strasznie. Na necie są listy w których jest wszystko rozpisane co Potrzeba na pierwsze miesiące.
A teraz jak popatrzysz na ceny, to są fajne wyprzedaże na zimę 😊
To moja pierwsza ciąża, i jakby nie siostry ( które nie mają swoich dzieci, i w dodatku są młodsze ode mnie) to bym zginęła w tych ubraniach
 
Do góry