reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Dziewczyny, a czy któraś z Was boryka się z zaparciami? U mnie do tej pory wszystko było super, a od 3 dni jest męka. Fakt, że przed tym przez kilka dni gorzej się odżywiałam, ale już wróciłam na dobre tory. Piję duuużo wody, na noc zalewam sobie śliwki suszone wrzątkiem i rano to wypijam, piję szklankę zakwasu z buraków dziennie, wczoraj piłam też sok z kiszonych ogórków, dziś na śniadanie zjadłam takie kombo - jogurt naturalny, płatki gryczane, daktyle, suszone śliwki, suszona żurawina, suszone wiśnie i jabłko. Trochę pomogło, ale to jeszcze nie jest to. Boję się, że nabawię się hemoroidów, a baaaardzo chciałabym tego uniknąć :( Macie może jakieś swoje sposoby?

Zastanawiam się też, czy to nie wina Prenatal Duo, które biorę. Teraz w aptece była tylko "nowa formuła" z laktoferyną. We wcześniejszej wersji było więcej czystego żelaza, a tutaj jest trochę mniej żelaza i do tego właśnie laktoferyna. Bierze któraś z Was te suple?
Odkąd suplementuje dodatkowo magnez bo miałam niedobór, chodzę do wc codziennie, regularnie, bez problemów jak w zegarku niemalże [emoji23]
 
reklama
@hikari_ona u mnie to samo.. Do tej pory wszystko było jak w zegraku.. A teraz mimo, że diety nie zmieniłam mam zatwardzenie.. Najgorsze jest to, że jednak od wszystkiego pobolewa mnie brzuch, bo wiadomo że wszystko się zbiera łącznie z gazami.. 😑

@EmiD super 🙂 powiem Wam, że wogole w tym Pepco to coraz ładniejsze te ciuchy dla maluchów za rozsądną cenę.. Czasem też mnie kusi, ale się powstrzymuje żeby nic nie kupić 😂

Zastanawiam się też nad jednym :
Rozłożyć zakupy i zacząć ciut wcześniej czy zostawić wszystko na ten 30 tydzień (?).. Obawiam się, że wyjdzie duża kwota i niewiem jak to wyjdzie wydolnościowo 😂🙈 A wy jak planujecie?
 
@hikari_ona u mnie to samo.. Do tej pory wszystko było jak w zegraku.. A teraz mimo, że diety nie zmieniłam mam zatwardzenie.. Najgorsze jest to, że jednak od wszystkiego pobolewa mnie brzuch, bo wiadomo że wszystko się zbiera łącznie z gazami.. 😑

@EmiD super 🙂 powiem Wam, że wogole w tym Pepco to coraz ładniejsze te ciuchy dla maluchów za rozsądną cenę.. Czasem też mnie kusi, ale się powstrzymuje żeby nic nie kupić 😂

Zastanawiam się też nad jednym :
Rozłożyć zakupy i zacząć ciut wcześniej czy zostawić wszystko na ten 30 tydzień (?).. Obawiam się, że wyjdzie duża kwota i niewiem jak to wyjdzie wydolnościowo 😂🙈 A wy jak planujecie?
Może zbarzmi to dziwnie ale mi fizjoterapeuta uroginekologiczny mówiła że jakby się pojawiły zaparcia to ważna jest pozycja na toalecie. Powinnyśmy używać takiego stołka żeby siadając na toalecie stawiać na nim nogi żeby kolana były wyżej niż biodra + wyprostowane plecy. To podobno pomaga że wzgledu na budowę naszego układu wydalniczego.
 
Dziewczyny, a czy któraś z Was boryka się z zaparciami? U mnie do tej pory wszystko było super, a od 3 dni jest męka. Fakt, że przed tym przez kilka dni gorzej się odżywiałam, ale już wróciłam na dobre tory. Piję duuużo wody, na noc zalewam sobie śliwki suszone wrzątkiem i rano to wypijam, piję szklankę zakwasu z buraków dziennie, wczoraj piłam też sok z kiszonych ogórków, dziś na śniadanie zjadłam takie kombo - jogurt naturalny, płatki gryczane, daktyle, suszone śliwki, suszona żurawina, suszone wiśnie i jabłko. Trochę pomogło, ale to jeszcze nie jest to. Boję się, że nabawię się hemoroidów, a baaaardzo chciałabym tego uniknąć :( Macie może jakieś swoje sposoby?

Zastanawiam się też, czy to nie wina Prenatal Duo, które biorę. Teraz w aptece była tylko "nowa formuła" z laktoferyną. We wcześniejszej wersji było więcej czystego żelaza, a tutaj jest trochę mniej żelaza i do tego właśnie laktoferyna. Bierze któraś z Was te suple?
Niestety zaparcia są okropne w ciąży. Chociaż nie tak okrutne jak zgaga🤔🙈
Ja niestety mam problemy z wypróżnianiem od samego początku. Jedyna dobra rada to wysiłek fizyczny. Przysiady, skłony, szybki marsz. Nawet już czarna kawa na czczo nie działa 😩 jak był sezon na arbuzy było najlepiej, bo one bardzo nawadniają. Przy zaparciach trzeba jeść bardzo małe porcje i dużo pić. Wtedy jelita niby lepiej sobie radzą 🤷
 
Może zbarzmi to dziwnie ale mi fizjoterapeuta uroginekologiczny mówiła że jakby się pojawiły zaparcia to ważna jest pozycja na toalecie. Powinnyśmy używać takiego stołka żeby siadając na toalecie stawiać na nim nogi żeby kolana były wyżej niż biodra + wyprostowane plecy. To podobno pomaga że wzgledu na budowę naszego układu wydalniczego.
W Japonii dużo osób praktykuje "wydalanie" w pozycji na kucaka, coś musi w tym być, że wtedy uzyskujemy naturalniejszą pozycje.
 
@hikari_ona

Zastanawiam się też nad jednym :
Rozłożyć zakupy i zacząć ciut wcześniej czy zostawić wszystko na ten 30 tydzień (?).. Obawiam się, że wyjdzie duża kwota i niewiem jak to wyjdzie wydolnościowo [emoji23][emoji85] A wy jak planujecie?

Wychodzę z założenia, że i tak będę musiała wydać na wszystko x zł więc właściwie bez znaczenia czy kupię wszystko na raz czy rozłoże w czasie. Póki co nie mam nic, myślę jednak, że też poczekam do tego 30 tc z większymi zakupami [emoji3526]
 
@hikari_ona u mnie to samo.. Do tej pory wszystko było jak w zegraku.. A teraz mimo, że diety nie zmieniłam mam zatwardzenie.. Najgorsze jest to, że jednak od wszystkiego pobolewa mnie brzuch, bo wiadomo że wszystko się zbiera łącznie z gazami.. 😑

@EmiD super 🙂 powiem Wam, że wogole w tym Pepco to coraz ładniejsze te ciuchy dla maluchów za rozsądną cenę.. Czasem też mnie kusi, ale się powstrzymuje żeby nic nie kupić 😂

Zastanawiam się też nad jednym :
Rozłożyć zakupy i zacząć ciut wcześniej czy zostawić wszystko na ten 30 tydzień (?).. Obawiam się, że wyjdzie duża kwota i niewiem jak to wyjdzie wydolnościowo 😂🙈 A wy jak planujecie?
Jezeli chodzi o zakupy to staram się na bieżąco coś kupować, najpierw staram się poczytać o danym produkcie i jak już dojdę do jakichś wniosków to zamawiam, boje się ze później wszystkiego naraz mogła bym nie ogarnąć 🤣
 
u mnie to samo.. Do tej pory wszystko było jak w zegraku.. A teraz mimo, że diety nie zmieniłam mam zatwardzenie.. Najgorsze jest to, że jednak od wszystkiego pobolewa mnie brzuch, bo wiadomo że wszystko się zbiera łącznie z gazami.. 😑
Mnie też niestety pobolewa brzuch, chociaż dziś i tak jest trochę lepiej, bo faktycznie ten jogurt naturalny na śniadanie mi pomógł. Mam tylko nadzieję, że nie będziemy się tak męczyły do końca ciąży...
 
Może zbarzmi to dziwnie ale mi fizjoterapeuta uroginekologiczny mówiła że jakby się pojawiły zaparcia to ważna jest pozycja na toalecie. Powinnyśmy używać takiego stołka żeby siadając na toalecie stawiać na nim nogi żeby kolana były wyżej niż biodra + wyprostowane plecy. To podobno pomaga że wzgledu na budowę naszego układu wydalniczego.
Mam w domu taki niski stołeczek, podstawiałam go sobie wczoraj, ale dużej różnicy niestety nie zauważyłam. Ale też czytałam, że jest to bardziej fizjologiczna pozycja, dlatego stołeczek już stoi w wc :)
 
reklama
U mnie, jeśli chodzi o obawy przed porodem to troszkę mnie to przeraża a z drugiej strony wiem że jakoś dam radę. Wkońcu tyle kobiet rodzi, a wśród nich na pewno są i takie które miały pewne lęki. Ogólnie to chyba bardziej boję się pierwszych dni z noworodkiem. Z zakupów to nabyłam wanienkę i kosz mojżesza (przyda mi się na dole, u góry będzie łóżeczko) była okazja kupić za naprawdę małe pieniądze więc się skusiłam. W tym miesiącu planuje jeszcze kupować reczniczki, prześcieradła i takie tam drobne ale potrzebne rzeczy. Z ciuszków to dużo mam od siostry po jej synku, muszę tylko zrobić przegląd i zobaczyć czego brakuje. Na początku przyszłego miesiąca planuję kupić łóżeczko. Po prostu muszę rozkładać koszty.
 
Do góry