reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Ja dzisiaj miałam połówkowe usg i wszystko jest z małą super :) waży 402g :) tylko nie mam żadnego zdjęcia , a film z badania się nie otwiera :( ale wyklucilam się wieczorem przez telefon że spróbują sprawdzić plik a jak nie będzie działał to zrobia mi takie krótkie usg żebym miała pamiątkę.
I jeszcze zalecił badania przepływów za 2 tyg bo mówił że są na granicy i że tak się czasami zdarza i powinno być ok ale lepiej za 2 tyg sprawdzić żeby mieć 100% pewności.
 
reklama
A ja się zmartwiłam wynikami moczu
Leukocyty 10-20
Wizyte mam 22. 07 czy któraś miała takie o okazało się, że to nic poważnie go?
Bakterie liczne
W pierwszej ciąży miałam nawracające infekcje pochwy, i bakterie liczne wychodziły za każdym razem w moczu, leukocyty pojedyncze również. Miałam ze 3razy posiewy ale były jałowe 🤷 nic się nie działo. Miałam od połowy ciąży skrócona szyjkę, ale to nie miało związku. Gbs też mi wyszedł ujemny. Ale globulek miałam po dziurki w nosie, bo na zmianę z luteina - cała ciąża na wkładkach 😩
 
Ja chodzę na USG piersi raz na rok, czasami częściej jeśli coś mnie niepokoi. Niestety dwoch moich koleżanek (jedna w wieku 35 druga 50 lat) nie ma już z nami przez raka piersi wiec jestem na niego bardzo wyczulona… Ta co miała 35 lat zachorowała będąc w ciąży. Wtedy lekarze zwalali to na ciąże, ból piersi, jakies zmiany, osłabienie itp. 2 miesiące po porodzie dolegliwości utrzymywały się i dopiero wtedy skierowali ją na badania. Rak miał już przerzuty na wątrobę i płuca. Niestety mimo leczenia 9 miesięcy później zmarła zostawiając maleńkie dziecko i drugie 5 letnie.
Także uważam ze usg piersi w ciąży to taki sam obowiązek jak cytologia. U mnie w pakiecie LuxMed USG piersi jest w badaniach obowiązkowych ok. 10 tygodnia ciąży.
Też mam Luxmed pakiet rozszerzony i nie mam w badaniach ciążowych usg piersi... Dokupywałaś jakieś opcje?
 
A ja się zmartwiłam wynikami moczu
Leukocyty 10-20
Wizyte mam 22. 07 czy któraś miała takie o okazało się, że to nic poważnie go?
Bakterie liczne
Ja przy pierwszym badaniu moczu w ciąży miałam leukocyty, erytrocyty, szczawiany wapnia pasma śluzu, liczne bakterie i nawet nie wiem co tam jeszcze. Mój ginekolog powiedział że w ciąży może tak być. Ja za radą dziewczyn zaczęłam pić sok z żurawiny, kolejne badanie moczu i już nic takiego nie było i poza ciężarem wszystko w normie.
 
U mnie z zaparciami trochę lepiej, odpukać :) Ale codziennie wjeżdża zakwas z buraków, sok z ogórków kiszonych, a na śniadanie jogurt naturalny z suszonymi owocami i ekspandowaną gryką :) Mam nadzieję, że to był chwilowy zastój i teraz już wszystko wróci do normy :)

@AsiakS a konsultowałaś to z lekarzem? Bo jak biegunka trwa długo, to można się nieźle odwodnić.

Kurcze, tak piszecie o tych wyprawkach, rzeczach dla dzieciaczków, że chyba i ja powoli zacznę to kompletować.. W przyszłym tygodniu mam wizytę u lekarza - co prawda u nowego, bo zdecydowałam się jednak zmienić, ale już wtedy chcę poprosić o zwolnienie. Do tej pory starałam się pracować, ale sama widzę, że jestem dużo mniej efektywna. Czekałam na umowę z nowym klientem, która byłaby dla mnie bardzo opłacalna, ale klient się ociąga, a ja już chyba nie chcę czekać, bo i sił mam coraz mniej. Trochę jestem zła, bo przez to nie będę mieć w lipcu żadnego dochodu - ale takie są niestety ryzyka prowadzenia własnej firmy :( Na zwolnieniu zasiłek co prawda dużo niższy, ale przynajmniej jest to jakieś źródło dochodu - a w obecnej sytuacji, to bardzo ważne. No i samo to, że wkurzam się, że klient jest taki opieszały i że z tyłu głowy mam ciągle taką presję - to też nie robi dobrze w ciąży. Chcę już ze spokojną głową móc odpocząć sobie.

A wyprawkę chyba zacznę kompletować od tych rzeczy porodowych dla mnie do szpitala. Koszule porodowe, staniki do karmienia, majtki, podkłady, itp. W razie gdyby się okazało, że coś się zacznie wcześniej, to torbę szpitalną będę miała z głowy. W drugiej kolejności wjadą ubranka i rzeczy dla dziecka, a na samym końcu wózek, fotelik, łóżeczko i takie największe rzeczy, bo teraz i tak nie bardzo mielibyśmy gdzie je schować.

A jutro idę na usg piersi. Miałyście takie badanie w ciąży? Czytałam, że wielu lekarzy nie mówi nic o tym swoim pacjentkom, a podobno dużo nowotworów i innych chorób wykrywa się właśnie przy okazji ciąży.
Miałam robione usg na początku ciąży wszysfko oki
 
Też mam Luxmed pakiet rozszerzony i nie mam w badaniach ciążowych usg piersi... Dokupywałaś jakieś opcje?
Nic nie dokupywalam, lekarz wbił pakiet ciążowy - badania 10-12 tydzień i było tam usg piersi, nawet pytałam czy iść bo byłam 4 miesiące wczesniej to kazał iść koniecznie.
Pani która robiła usg mówiła ze usg piersi najlepiej zrobic właśnie tak do końca I trymestru bo później ciężko rozpoznać czy to zmiana czy po prostu gruczoły mleczne no ale jakby coś niepokoiło to w każdym etapie ciąży lepiej sprawdzać.
 
A ja się zmartwiłam wynikami moczu
Leukocyty 10-20
Wizyte mam 22. 07 czy któraś miała takie o okazało się, że to nic poważnie go?
Bakterie liczne
Ja tak miałam, nawet więcej. Do tego szczawiany wapnia czy jakoś tak. Nie miałam bakterii ani innych. Lekarz mówił, że musi być jakiś stan zapalny I miałam antybiotyk monural. Po jego zastosowaniu mocz był idealny.
 
Nic nie dokupywalam, lekarz wbił pakiet ciążowy - badania 10-12 tydzień i było tam usg piersi, nawet pytałam czy iść bo byłam 4 miesiące wczesniej to kazał iść koniecznie.
Pani która robiła usg mówiła ze usg piersi najlepiej zrobic właśnie tak do końca I trymestru bo później ciężko rozpoznać czy to zmiana czy po prostu gruczoły mleczne no ale jakby coś niepokoiło to w każdym etapie ciąży lepiej sprawdzać.
To takiej informacji nikt mi nie przekazał, szkoda bo teraz pod koniec drugiego trymestru to faktycznie za późno.
 
reklama
Hejka. Ja miałam wczoraj wizytę i całe szczęście wszystko w porządku. Niestety pozycja dziecka uniemożliwiała sprawdzenie wagi, ale i tak byłam w szoku ile urosla. Mój mocz nie był idealny, wskazywał na początki infekcji, choć przy badaniu wziernikiem nic nie było widać. Na wszelki wypadku do luteinki doszły globulki. No i teraz czeka mnie krzywa. Muszę też jednak przez moje przygody z ciąża syna umówić się na usg 3 trymestru do genetyka.
 
Do góry