reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Ja mam wizytę jutro. Zapewne wtedy dostanę zalecenie krzywej. Już raz miałam i było okej [emoji108] W sumie to mi to smakuje. [emoji23]
Haha [emoji23]. Lubię słodycze, więc mi w sumie smak też nie przeszkadzał, taki rozpuszczony cukier puder, później mnie trochę potelepało, ale bez większych szkód[emoji3526]. Mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie [emoji3526].
 
reklama
Ja na fajsie jestem na grupie mam listopadowych/grudniowych [emoji16] Ale jak tam czasami czytam co dziewczyny piszą że ktoś to rodził w 24 tyg i komentarze do wpisu że polowa z tych dziewczyn potracili maluszki, np jedna urodziła normalnie w 39 tyg a bobas żył tylko kilka godzin i niewiadomo czemu [emoji22]kurcze aż coraz bardziej źle myślę i zastanawiam sie czy aby mi sie nic takiego nie przytrafiło [emoji45] Chyba wolałabym nie czytać takich wpisów bo jeszcze intensywniej myślę gorzej [emoji51]
Ja byłam w grupie na fejsie swojego czasu ale jak dla mnie było tam za dużo jadu i przemądrzałych osób, ale takich nie w sposób, że dyskutujemy i wymieniamy się argumentami tylko takich głupio mądrych. Strasznie mnie to denerwowało i odeszłam mimo, że byłam powołana i zostałam moderatorem czy tam adminem jak zwał tak zwał 😂👍
Coz.. Ciąża to pasmo niewiadomej.. Piękne ale i stresujące miesiące.. I czasem wydaje mi się, że takie grupy nie są dobre, a czasem że potrzebne...
Mysle, że właśnie dlatego takie posty warto omijać... Nie jest to nikomu potrzebne na tym etapie bo wprowadza niepotrzebny niepokój.. Każdy kto będzie chciał poczytać o komplikacjach, sam znajdzie taki artykuł..

Nie nastawiaj się. Niema co. Na to się niema wpływu ale ja wychodzę z wnioski, że złe myśli przyciągają złe sytuację.
Przypuśćmy ze wychodzisz z domu na spacer. Myślisz o psach ile ich biega i że wdepniesz pewnie znowu w jakieś go..no.. Myślisz o tym tak intensywnie, że w końcu to g.. Się znajdzie i w nie wdepniesz..
A gdy wyjdziesz z domu i nie myślisz o tym tylko o pięknej pogodzie, o spacerze to na żadne g.. Na drodze nie trafisz 😂😉 głupie ale puenta jest tego taka, że kiedy nie myślimy źle nie przydarzają się nam złe rzeczy a kiedy się stresujemy wzmagamy podświadomie przyciąganie złych sytuacji.

Będzie dobrze. Mam nadzieję, że z Nami czujesz się swobodnie. Jesteśmy razem 🙂 i proszę zero stresu. Lepiej pochwal się imieniem, czy coś już upatrzyłaś.. A nasze wsparcie będziesz miała w każdej sytuacji tak jak każda inna dziewczyna 💙
 
A jak się czujesz? Mnie przeraża robienie krzywej w te upały...
Dziś odpukac ciut chłodniej było więc nie ma tragedii ale pod koniec picia to już mi stało w gardle. Myślałam, że nie dokończę.
Czuję się całkiem spoko, myślałam, że będzie gorzej. Teraz już jestem w domu, zjadłam i odpoczywam.
A odnosnie ogólnie samopoczucia to jest chu.nia... Puchnę jak balon, słabo mi, non stop mokra jak szczur, nawet przekręcać mi się trudno po łóżku.
Mam do dupy materac, musimy wymienić bo jeszcze trochę to w ogóle nie wstanę w z łóżka. Swoją drogą, może macie jakieś materace do polecenia?
 
Ja byłam w grupie na fejsie swojego czasu ale jak dla mnie było tam za dużo jadu i przemądrzałych osób, ale takich nie w sposób, że dyskutujemy i wymieniamy się argumentami tylko takich głupio mądrych. Strasznie mnie to denerwowało i odeszłam mimo, że byłam powołana i zostałam moderatorem czy tam adminem jak zwał tak zwał [emoji23][emoji106]
Coz.. Ciąża to pasmo niewiadomej.. Piękne ale i stresujące miesiące.. I czasem wydaje mi się, że takie grupy nie są dobre, a czasem że potrzebne...
Mysle, że właśnie dlatego takie posty warto omijać... Nie jest to nikomu potrzebne na tym etapie bo wprowadza niepotrzebny niepokój.. Każdy kto będzie chciał poczytać o komplikacjach, sam znajdzie taki artykuł..

Nie nastawiaj się. Niema co. Na to się niema wpływu ale ja wychodzę z wnioski, że złe myśli przyciągają złe sytuację.
Przypuśćmy ze wychodzisz z domu na spacer. Myślisz o psach ile ich biega i że wdepniesz pewnie znowu w jakieś go..no.. Myślisz o tym tak intensywnie, że w końcu to g.. Się znajdzie i w nie wdepniesz..
A gdy wyjdziesz z domu i nie myślisz o tym tylko o pięknej pogodzie, o spacerze to na żadne g.. Na drodze nie trafisz [emoji23][emoji6] głupie ale puenta jest tego taka, że kiedy nie myślimy źle nie przydarzają się nam złe rzeczy a kiedy się stresujemy wzmagamy podświadomie przyciąganie złych sytuacji.

Będzie dobrze. Mam nadzieję, że z Nami czujesz się swobodnie. Jesteśmy razem [emoji846] i proszę zero stresu. Lepiej pochwal się imieniem, czy coś już upatrzyłaś.. A nasze wsparcie będziesz miała w każdej sytuacji tak jak każda inna dziewczyna [emoji170]
Racja racja ja jestem z tych co raczej 10% wpuszczają do glowy a resztę wypędzą. Staram sie nie stresować bo to nic nie da [emoji2368] Na tym fejsie to sie nie udzielam tylko czytam co akurat mnie interesuję także nie dyskutuje z dziewczynami co są wszechwiedzące [emoji1787] Co do imienia to tak w 80% mamy wybrane i bedzie chyba Pola [emoji87] Już mówię do brzuszka po imieniu [emoji1787] Gorzej jak 10 sierpnia okaże sie chłopczykiem [emoji16] Umówiłam sie na 4D+3D+wzrost+waga+płeć [emoji16] to już będzie 25tydzien skończony to mam nadzieję ze na sto procent powiedzą [emoji16]
 
Dżemdobry 😂👍

Jeśli chodzi o poród to ja się nie nastawiam, nie myślę, nie stresuje się. Najważniejsze to spokojna głowa, bo zdarzyć się COŚ może zawsze bez względu na rodzaj porodu. Mamy jeszcze trochę czasu i myślę, że kiedy każda z Nas będzie już bardziej pewna metody to będziemy się tu na tyle wzajemnie wspierać, że nie będzie stresu 😉💙



Dziewczyny co stosujecie na rozstępy? Ja mam mustela i serum i krem i średnio działa. Teraz kupiłam masło z hipp. Przymierzałam się do palmers ale niestety przeczytałam o słabym składzie i odpuściłam.. To samo z bio Oil, który stosowałam w 1 ciąży..



Z dobrych wiadomości : mamy typy wózka, którw chcemy kupić i w sumie już nie mogę się doczekać aż pojeździmy potwstowac w sklepie 😂

Wiem, że niektórych to nie rajcuje ale ja to lubię bo wtedy czuje, że jest to już takie bliższe (ba! Dla mnie za kupy dla maluszka to sama przyjemność 🙂)

Plan jest taki żeby w połowie sierpnia obejrzeć wszystko w sklepach, tak żeby spisac sobie ceny i marki, które nam odpowiadają, a po usg 3 trymestru jak już będę spokojniejsza zacząć zamawiać tak żebym do porodu dostawała tylko paczki z prezentami i przez te ostatnie 2 miesiące nie musiała nigdzie jeździć 🙈🙂

Już się nie mogę doczekać i powoli dochodzi do mnie ekscytacja 💙
Do tej pory staram się tak bardzo nie podniecać, mieć chłodna głowę, bo stres o dziecko i ciąże u mnie góruje.. Dlatego nie mogę się doczekać tych tygodni gdzie będę mogła już tylko odbierać paczuszki i się cieszyć..
Sierpniu zlec szybko 😂 bo chce przywitać wrzesień!
Ja mam Mustele i Palmersa i wlasnie mam odmienne zdanie. Wg mnie Palmers jest duzo lepszy. Mustela jest zbyt wodnista i slabo natluszcza a po Palmersie czuje od razu ulge i faktycznie czuje to natluszczenie póżniej. Używam basamu i czasem na noc masła. Rozstępów narazie nie mam.
 
Ja mam Mustele i Palmersa i wlasnie mam odmienne zdanie. Wg mnie Palmers jest duzo lepszy. Mustela jest zbyt wodnista i slabo natluszcza a po Palmersie czuje od razu ulge i faktycznie czuje to natluszczenie póżniej. Używam basamu i czasem na noc masła. Rozstępów narazie nie mam.
Też myślałam o tym Palmersie ale ostatecznie zniechęcił mnie ten artykuł Link do: Analiza: Palmers dla mam

Kupiłam narazie masło hipp o zobaczymy
 
Dżemdobry 😂👍

Jeśli chodzi o poród to ja się nie nastawiam, nie myślę, nie stresuje się. Najważniejsze to spokojna głowa, bo zdarzyć się COŚ może zawsze bez względu na rodzaj porodu. Mamy jeszcze trochę czasu i myślę, że kiedy każda z Nas będzie już bardziej pewna metody to będziemy się tu na tyle wzajemnie wspierać, że nie będzie stresu 😉💙



Dziewczyny co stosujecie na rozstępy? Ja mam mustela i serum i krem i średnio działa. Teraz kupiłam masło z hipp. Przymierzałam się do palmers ale niestety przeczytałam o słabym składzie i odpuściłam.. To samo z bio Oil, który stosowałam w 1 ciąży..



Z dobrych wiadomości : mamy typy wózka, którw chcemy kupić i w sumie już nie mogę się doczekać aż pojeździmy potwstowac w sklepie 😂

Wiem, że niektórych to nie rajcuje ale ja to lubię bo wtedy czuje, że jest to już takie bliższe (ba! Dla mnie za kupy dla maluszka to sama przyjemność 🙂)

Plan jest taki żeby w połowie sierpnia obejrzeć wszystko w sklepach, tak żeby spisac sobie ceny i marki, które nam odpowiadają, a po usg 3 trymestru jak już będę spokojniejsza zacząć zamawiać tak żebym do porodu dostawała tylko paczki z prezentami i przez te ostatnie 2 miesiące nie musiała nigdzie jeździć 🙈🙂

Już się nie mogę doczekać i powoli dochodzi do mnie ekscytacja 💙
Do tej pory staram się tak bardzo nie podniecać, mieć chłodna głowę, bo stres o dziecko i ciąże u mnie góruje.. Dlatego nie mogę się doczekać tych tygodni gdzie będę mogła już tylko odbierać paczuszki i się cieszyć..
Sierpniu zlec szybko 😂 bo chce przywitać wrzesień!
Ja stosuję GelTrap ze Swederm i uważam, że jest super... świetnie nawilża i koi swędzącą skórę, tylko jak tzw dużo się nałoży, to potem się trochę lepi.

Jeśli macie ociężałe lub puchnące nogi, to baaaardzo polecam z Bielendy Mama Vege na nogi. Bardzo pomagają mi tez chłodzone termofory z pestkami wiśni.
 
Zauważyłam wogole, że od początku sporo nas ubyło i to nie tylko ze względu na jakąś dramę ( swoją drogą zastanawiam się gdzie jest @Ces 🙈 która jak przejrzałam dramę o której nie miałam pojęcia - była bardzo aktywna).. Czy Wy też jesteście na grupach np na fejsie?
Czy już wogole np na innych grupach listopadowych Mamusie robią wyprawki! Albo coś polecają?
Ja niemam kont społecznościowych 🙈 bo musiałam od tego odpocząć i czuję się teraz zacofana 😂
Ja w zeszłym tygodniu wpisałam się na grupe na FB i tam już dziewczyny szaleją z wyprawkami :)
Ale było tyle negatywnych opowieści i „straszenia”, że wypisałam się stamtąd, bo stwierdziłam że takie emocje nie są mi do niczego potrzebne w tym momencie, tym bardziej że mona ciąża wcale nie przebiega jakoś idealnie i zaraz po opowieściach zaczynam się tylko nakręcać i myśleć ...
 
Ja w zeszłym tygodniu wpisałam się na grupe na FB i tam już dziewczyny szaleją z wyprawkami :)
Ale było tyle negatywnych opowieści i „straszenia”, że wypisałam się stamtąd, bo stwierdziłam że takie emocje nie są mi do niczego potrzebne w tym momencie, tym bardziej że mona ciąża wcale nie przebiega jakoś idealnie i zaraz po opowieściach zaczynam się tylko nakręcać i myśleć ...
Ja już nigdzie poza forum babyboom się nie zapisuje bo czasowo nie dalabym rady. Do września jeszcze w pracy na pełnych obrotach więc czasu nie za dużo :)
 
reklama
Ja byłam w grupie na fejsie swojego czasu ale jak dla mnie było tam za dużo jadu i przemądrzałych osób, ale takich nie w sposób, że dyskutujemy i wymieniamy się argumentami tylko takich głupio mądrych. Strasznie mnie to denerwowało i odeszłam mimo, że byłam powołana i zostałam moderatorem czy tam adminem jak zwał tak zwał 😂👍
Coz.. Ciąża to pasmo niewiadomej.. Piękne ale i stresujące miesiące.. I czasem wydaje mi się, że takie grupy nie są dobre, a czasem że potrzebne...
Mysle, że właśnie dlatego takie posty warto omijać... Nie jest to nikomu potrzebne na tym etapie bo wprowadza niepotrzebny niepokój.. Każdy kto będzie chciał poczytać o komplikacjach, sam znajdzie taki artykuł..

Nie nastawiaj się. Niema co. Na to się niema wpływu ale ja wychodzę z wnioski, że złe myśli przyciągają złe sytuację.
Przypuśćmy ze wychodzisz z domu na spacer. Myślisz o psach ile ich biega i że wdepniesz pewnie znowu w jakieś go..no.. Myślisz o tym tak intensywnie, że w końcu to g.. Się znajdzie i w nie wdepniesz..
A gdy wyjdziesz z domu i nie myślisz o tym tylko o pięknej pogodzie, o spacerze to na żadne g.. Na drodze nie trafisz 😂😉 głupie ale puenta jest tego taka, że kiedy nie myślimy źle nie przydarzają się nam złe rzeczy a kiedy się stresujemy wzmagamy podświadomie przyciąganie złych sytuacji.

Będzie dobrze. Mam nadzieję, że z Nami czujesz się swobodnie. Jesteśmy razem 🙂 i proszę zero stresu. Lepiej pochwal się imieniem, czy coś już upatrzyłaś.. A nasze wsparcie będziesz miała w każdej sytuacji tak jak każda inna dziewczyna 💙
ja jestem na FB na listopadowe mamy 2021 co prawda kilka dni ale na razie jest dobrze nie zauważyłam jakiegoś jadu , dziewczyny fajnie odpowiadają , znowu jak byłam na grupie ciąża pytania i odpowiedzi to tam co drugi post z zapytaniem a tam pod postem pełno jadu ...
 
Do góry