reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2020

Dziewczyny ratunku. Mam jakiś koszmarny nawal. Mała się przystawka często a ja zamiast piersi mam dwa głazy. Do tego ból i gorąco. Co robić? Cała noc przed nami

Laktator to raz, pomoze na pewno ale możesz spróbować zrobić w ten sposób
1. Przed karmieniem cieply prysznic, tak żeby mleko samo wyplynelo z piersi
2. Karmienie
3. Zimne okłady np. Ja moczylam tetrowe pieluchy w zimnej wodzie i przykladalam do piersi
4. Kup kapuste, liscie rozgnieć tuczkie do mięsa, przełóż folią spozywczą i schlodz w zamrazalce. To idealne oklady, nie będzie gorczki
5. Jak karmisz to masuj te guzy
6. Jeśli wystąpi gorączka lub bardzo duży ból piersi zbijasz ibupromem

Dasz rade :) U mnie przeszlo po 2 dniach i teraz czasami piersi napecznieją ale nie ma tragedii.
 
reklama
Jest jakaś nadzieja. A ta kapusta to liście całe mam tak rozbijać?
Mała karmię na żądanie raz z jednak raz drugiej piersi ale dla niej tego też jest dużo za dużo. A jak często przystawialas dziecko bo u mnie jak śpi to nie ma szans nie weźmie.

Laktator to raz, pomoze na pewno ale możesz spróbować zrobić w ten sposób
1. Przed karmieniem cieply prysznic, tak żeby mleko samo wyplynelo z piersi
2. Karmienie
3. Zimne okłady np. Ja moczylam tetrowe pieluchy w zimnej wodzie i przykladalam do piersi
4. Kup kapuste, liscie rozgnieć tuczkie do mięsa, przełóż folią spozywczą i schlodz w zamrazalce. To idealne oklady, nie będzie gorczki
5. Jak karmisz to masuj te guzy
6. Jeśli wystąpi gorączka lub bardzo duży ból piersi zbijasz ibupromem

Dasz rade :) U mnie przeszlo po 2 dniach i teraz czasami piersi napecznieją ale nie ma tragedii.
 
Kejt, gohya... Do raporciku wywoluje 😁 jak tam się miewacie mamusie?? Jak ktg? Noc u mnie nie najlepsza, bola biodra, spojenie i plecy, budzę się już przy każdej zmianie pozycji i już chyba żadna nie jest,, dobra,, nawet węża sprzeklinałam, że już do niczego się nie nadaje 😉 ciężko się zrobiło jakoś... a Julijka fika w najlepsze 😁 odezwę się po 15:00 będę po badaniach... Miłego dzionka wszystkim, buziole
 
Jest jakaś nadzieja. A ta kapusta to liście całe mam tak rozbijać?
Mała karmię na żądanie raz z jednak raz drugiej piersi ale dla niej tego też jest dużo za dużo. A jak często przystawialas dziecko bo u mnie jak śpi to nie ma szans nie weźmie.
Całe liscie rozgnieć i do zamrażalki :D pizniej fajnie mpzna owinąć całą pierś.
Budzilam synka na karmienie, bo nie chcial w nocy ale potrafi spac 5h. Skutkowalo rozbieranie do pampersa i sciagniecie pierwszego mleka laktatorem bo mlody wkurzal się jak pierś go zalewała.
Wiem, długa i karkolomna procedura ale wszystko sie wyrównało w ciągu tygodnia.
Tez karmiłam z jednej piersi na początku bo tyle potrzebował, a teraz juz dwie i czasami co 2,5h budzi się sam na karmienie.

Ja mam za to innym problem, używamy pampersow 1 i często zdarza się, że coś wyplynie a to bokiem a to górą... kurde chyba coś źle je zakładamy... albo trzeba zmienić na rozmiar 2 :p
Dzisiaj wizyta u poloznej, ciekawe co powie na naszego bąbla :)
 
Kejt, gohya... Do raporciku wywoluje 😁 jak tam się miewacie mamusie?? Jak ktg? Noc u mnie nie najlepsza, bola biodra, spojenie i plecy, budzę się już przy każdej zmianie pozycji i już chyba żadna nie jest,, dobra,, nawet węża sprzeklinałam, że już do niczego się nie nadaje 😉 ciężko się zrobiło jakoś... a Julijka fika w najlepsze 😁 odezwę się po 15:00 będę po badaniach... Miłego dzionka wszystkim, buziole
Siedzi dalej. dziś 40 tydzień kończę, jutro zas ktg. w srode na ktg tylko 1 skurcz. tej nocy kiepsko spałam, ale nie boli mnie ani brzuch ani plecy, coś nie wyglada, zeby się coś kroiło.
 
IMG_20201126_070821_1.jpg
 
Kejt, gohya... Do raporciku wywoluje 😁 jak tam się miewacie mamusie?? Jak ktg? Noc u mnie nie najlepsza, bola biodra, spojenie i plecy, budzę się już przy każdej zmianie pozycji i już chyba żadna nie jest,, dobra,, nawet węża sprzeklinałam, że już do niczego się nie nadaje 😉 ciężko się zrobiło jakoś... a Julijka fika w najlepsze 😁 odezwę się po 15:00 będę po badaniach... Miłego dzionka wszystkim, buziole
U mnie podobnie z nocami - ból bioder i pobudki na siku albo żeby przerzucić się na drugi boczek :D A teraz jeszcze dosłownie z dnia na dzień zrobiło mi się ciężko, jakby mała nagle kilogram przybrała i przestała się mieścić. Plecy mnie bolą od rana, już leżeć nie mogłam, teraz w końcu udało mi się znaleźć jakąś pozycję do siedzenia i chyba tak już zostanę do końca dnia xD ja ktg nawet jeszcze nie miałam, w razie co w poniedziałek na wizycie będzie, ale mam cichą nadzieję, że mała już wyjdzie.
Trzymam kciuki za badania :)
 
reklama
U mnie podobnie z nocami - ból bioder i pobudki na siku albo żeby przerzucić się na drugi boczek :D A teraz jeszcze dosłownie z dnia na dzień zrobiło mi się ciężko, jakby mała nagle kilogram przybrała i przestała się mieścić. Plecy mnie bolą od rana, już leżeć nie mogłam, teraz w końcu udało mi się znaleźć jakąś pozycję do siedzenia i chyba tak już zostanę do końca dnia xD ja ktg nawet jeszcze nie miałam, w razie co w poniedziałek na wizycie będzie, ale mam cichą nadzieję, że mała już wyjdzie.
Trzymam kciuki za badania :)
Też już właśnie mam takie wrażenie, że ciężka jest już dzidzia, że ledwo się mieści i jak boksuje pęcherz to momentami aż boli więc siłę też ma konkretną. Zadomowiła się na dobre bo ktg najładniejsze z dotychczasowych 😀 u nas dzisiaj 40+4, nocka przyjemniejsza od poprzedniej, wąż poszedł w odstawkę, teraz poduszki w odpowiednich miejscach podkładam, a jak trzeba mezol masuje obolałe bioderko. W planach dłuuuuugi spacer, a na obiad kurczak z curry 😋 Jutro ostatnie ktg... Jak nie ruszy to w pon testowano na covida i szpital... Ale przecież ruszy 😄😄😄 czego i Wam kejt i gohya życzę
 
Do góry