reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Mam przepis ale trzeba postawić część składników na noc do lodówki [emoji6]
Przepis na ciasto:
5dkg droższy rozkruszyc na dno miski na to wsypać 1 szklankę cukru, cukier waniliowy, wbić 2 jajka, zalać 1 szklankę mleka i 1 szklanka oleju- nie mieszać! Dac do lodówki na całą noc. Rano mikserem wymieszać, fax szczyptę soli, 1/2 kg mąki i wymieszać mikserem. Wylać do blaszki i odstawić do wyrośnięcia na 1 godzinę. Dac owoce i kruszonkę: 3/4 szklanki mąki, 3/4 szklanki cukru, 10 dkg margaryny. Piekłam w 175 stopniach przez 50 minut
Wyjdzie z drożdży instant? Jak myślisz?
 
reklama
Mi włosy wreszcie przestały wypadać. Przed ciążą miałam wrażenie, że zaraz będę łysa. Teraz na szczęście to się zatrzymało, ale już widzę co będzie 3-4 miesiące po porodzie :( Wszystko poleci jak zawsze.
Wy będziecie ciasta piec a ja będę półki montować w sklepie :D Wczoraj przywiozłam materiały, dziś narzędzia i po pracy będę majsterkować.
 
Cześć dziewczyny.
U nas pobudka późno bo córka wczoraj też mega późno poszła spać więc korzystam jako na śpi to ja też.
I zazyczyla sobie wczoraj z okazji Dnia dziecka tort więc też będę musiał się spiąć. Jak dla mnie to wyczyn bo ja biszkoptu upiec nie umiem więc dziś wyrusze na poszukiwania gotowych spodow.[emoji3][emoji3][emoji3]
 
Cześć dziewczyny.
U nas pobudka późno bo córka wczoraj też mega późno poszła spać więc korzystam jako na śpi to ja też.
I zazyczyla sobie wczoraj z okazji Dnia dziecka tort więc też będę musiał się spiąć. Jak dla mnie to wyczyn bo ja biszkoptu upiec nie umiem więc dziś wyrusze na poszukiwania gotowych spodow.[emoji3][emoji3][emoji3]
Na pewno wyjdzie pyszny[emoji7] ja często piekę ze strony Moje Wypieki. Jakoś taka się u mnie zrobiła tradycja, że zawsze w niedzielę jest ciasto. A zapomniałam Wam powiedzieć co dzisiaj kupiłam- pampersy[emoji23] jedynki i dwójki. No nie mogłam się powstrzymać i wyszłam z czterema paczkami[emoji86]
 
A kurczę to serio szybkie tempo jak już pampersy będą czekać.
Ja się boję jeszcze cokolwiek kupować na razie spokojnie czekam
A stronę Moje Wypieki znam ja największy problem zawsze mialam z biszkoptem kiedyś zmarnowalam chyba z 15 jajek bo była próba za próba niestety wszystkie nieudane.
Na pewno wyjdzie pyszny[emoji7] ja często piekę ze strony Moje Wypieki. Jakoś taka się u mnie zrobiła tradycja, że zawsze w niedzielę jest ciasto. A zapomniałam Wam powiedzieć co dzisiaj kupiłam- pampersy[emoji23] jedynki i dwójki. No nie mogłam się powstrzymać i wyszłam z czterema paczkami[emoji86]
 
Na pewno wyjdzie pyszny[emoji7] ja często piekę ze strony Moje Wypieki. Jakoś taka się u mnie zrobiła tradycja, że zawsze w niedzielę jest ciasto. A zapomniałam Wam powiedzieć co dzisiaj kupiłam- pampersy[emoji23] jedynki i dwójki. No nie mogłam się powstrzymać i wyszłam z czterema paczkami[emoji86]
Ja uwielbiam stronę moje wypieki i kwestia smaku 👌
Matko, pampersy już 😱😂😁
 
Ja biszkoptem rzucam o podłogę i od tego czasu nie opada i wychodzi. Co do pampersów to przynajmniej data ważności się nie skończy[emoji23] czytałam wczoraj, że orginalny Pampers się zepsuł przecieka i odparza więc dzisiaj kupiłam dady a dokupię jeszcze lidlowskie i zobaczę które przypasują. O Kwestia Smaku, Margarytka i kiedyś jeszcze była Babeczka Zuzka.
 
reklama
Ja wczoraj robiłam rozeznanie w kosmetykach dla maluchów: składy, jakość itd. Powrzucałam trochę produktów w koszyk w aplikacji rossmana ale wydaje mi się, że na kosmetyki jeszcze czas. Przecież to jeszcze pół roku i niby daty ważności długie to jakoś tak...

Może macie jakieś aktualne rozeznanie wśród wkładek laktacyjnych? Do tej pory najlepiej sprawdzały mi się wkładki Penaten. Nie zostawiały kłaczków i były bardzo chłonne, a że ja miałam mleka jak dla armii zawsze to pewnie wkładki będą niezbędne.

No i planuję tym razem oddawać nadmiar mleka do banku mleka kobiecego. Poprzednio nie było w Krakowie. Otworzyli jak ja odstawiłam najmłodszego od piersi po 2 latach karmienia.
 
Do góry