reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Cześć Dziewczyny. Wczoraj po moim zywieniowym kryzysie powiem tyle. Zjadłam kinder bueno i zrobiło się ciut lepiej 🤣 dziś pol szklaneczki pepsi i żyje 😁 dziś jest naprawdę bosko, samopoczucie sto razy lepsze. Mdłości są, ale maleńkie. Wymiotow brak. W czwartek wybieram się do laboratorium zrobić badania 🙂i chyba skocze wtedy do KFC na jakąś kanapkę bo ona chodzi za mną już z miesiąc 🤣🤣
 
reklama
Nic się nie martw ale Koniecznie powiedz o tym lekarzowi, na pewno będziesz musiała przyjmować eutyrox na czczo, pewnie do końca ciąży.
Właśnie o tym dziś pisałam wcześniej.
Wysokie tsh niestety może powodować : poronienie, braki w rozwijającym się mózgu dziecka co skutkuje niskim ilorazem inteligencji, problemami z nauką.
W którym jesteś tygodniu i czy to twój pierwszy wynik tsh odkąd jesteś w ciąży?
Poza tym twoje tsh jest w normie - lecz nie dla kobiety w ciąży. W ciąży normy są trochę inne. Wobec tego wcale nie musi to świadczyć o tym, że masz problemy z tarczyca. Musiała byś zrobić cały pakiet badań.
Jestem w 10 tc i to było moje pierwsze badanie THS ☹️ Nie miałam nigdy z tym problemu a lekarz mnie nie uczulił na to
 
Cześć Dziewczyny. Wczoraj po moim zywieniowym kryzysie powiem tyle. Zjadłam kinder bueno i zrobiło się ciut lepiej 🤣 dziś pol szklaneczki pepsi i żyje 😁 dziś jest naprawdę bosko, samopoczucie sto razy lepsze. Mdłości są, ale maleńkie. Wymiotow brak. W czwartek wybieram się do laboratorium zrobić badania 🙂i chyba skocze wtedy do KFC na jakąś kanapkę bo ona chodzi za mną już z miesiąc 🤣🤣
O widzisz, super! Może już pomału ci przejdzie? Mi właśnie od piątku jest już dobrze i myślę że chyba po prostu dolegliwości już minęły. Też zaczęłam jeść, pączki, czekoladę 😂😂 od początku ciąży nic nie mogłam jeść to teraz nadrabiajmy
 
Odebrałam wyniki z krwi, wszystko okej ale moje TSH 3,83 ☹ Bardzo się zmartwiłam bo widzę, że norma 2,2 a ja nigdy nie miałam problemu z tarczyca. Jestem w 10 tc i w czwartek mam wizytę... myślicie, że mam się czy martwić? Ze coś z dzieckiem będzie nie tak?
W 6 tc. miałam TSH 3,3. Odwiedziłam endokrynologa i przez 4 tygodnie brałam eutyrox 25. W 10 tc. TSH spadło do 1,9. Lekarz podtrzymał tę samą dawkę. Ważne, by podwyższone TSH było leczone, pod kontrolą lekarza :)
Kolejną wizytę miałam telefoniczną, więc nawet nie musiałam odwiedzać endo :)
 
Jestem w 10 tc i to było moje pierwsze badanie THS ☹ Nie miałam nigdy z tym problemu a lekarz mnie nie uczulił na to
Ja mam bardzo fajna endokrynolog, która uświadomiła mi wiele rzeczy, niestety ginekolodzy często olewaja sprawę. Też nie miała bym pojęcia o tym, jak ważne jest tsh ale wykryli u mnie guzki tarczycy i się zaczęło.
Dostaniesz receptę na eutyrox, niedrogi lek, który należy przyjmować rano na czczo, popijając niewielką ilością wody. Ja biorę eutyrox o 6 rano a śniadanie i kawa u mnie są dopiero ok. 8.
Po jakimś czasie tsh spadnie
 
Odebrałam wyniki z krwi, wszystko okej ale moje TSH 3,83 ☹️ Bardzo się zmartwiłam bo widzę, że norma 2,2 a ja nigdy nie miałam problemu z tarczyca. Jestem w 10 tc i w czwartek mam wizytę... myślicie, że mam się czy martwić? Ze coś z dzieckiem będzie nie tak?
Musisz jak najszybciej zaczac brac lek. Ja tez nigdy nie mialam problemu z tarczyca a w 4tej ciazy sie zaczęło 😭
 
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi... nikt mnie na to nie uczulil i nawet lekarz nie mówił po pierwszej wizycie żeby to szybciej zrobić a ja głupia czekałam nie wiadomo na co... jest 10 tc mam nadzieje ze wszystko w porządku z moim maleństwem
 
Ha ha tacy niestety są faceci [emoji16] mój mąż jak przyjechał po nas do szpitala jak urodziłam młodszego syna to przywiózł mi taką kurtkę w która oczywiściesię jeszcze nie zamieściłam a on twierdził że przeciez juz po porodzie to powinna być dobra [emoji6][emoji3526]
Haha dobry ten mąż [emoji23][emoji23][emoji23]
 
reklama
U mnie z dnia na dzień coraz lepiej. Mdłości już nie męczą cały dzień, tylko wieczorem.
Ja na pobranie krwi na test Pappa idę w poniedziałek, tydzień później mam usg prenatalne. Chciałam test z krwi zrobić szybciej, żeby lekarz już podczas usg miał wynik.
Co do TSH to w ciąży trzeba pilnować. Mi wyszły problemy właśnie przy drugiej ciąży i już zostały do dziś.
 
Do góry