reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

U mnie z dnia na dzień coraz lepiej. Mdłości już nie męczą cały dzień, tylko wieczorem.
Ja na pobranie krwi na test Pappa idę w poniedziałek, tydzień później mam usg prenatalne. Chciałam test z krwi zrobić szybciej, żeby lekarz już podczas usg miał wynik.
Co do TSH to w ciąży trzeba pilnować. Mi wyszły problemy właśnie przy drugiej ciąży i już zostały do dziś.

Teraz bede mądrzejsza, mam nadzieje ze za ta lekcje nie bede musiała zapłacić zdrowiem mojego dziecka. Jeśli ktoś miał TSH tez podwyższone i później wykryte czy z dzieckiem wszystko dobrze było ?
 
reklama
Ja z córką zaszlam w ciążę przy tsh 4.7 cała ciążę nie sprawdzłam bo lekarz twierdził że ok a pewno w ciąży jeszcze urosło. Po porodzie tsh 24😱 i od tamtej pory euthrox 75. Teraz przed ciaza miałam 1.2 na początku maja muszę sprawdzić
 
Najnowsze badania , mówią , że nie duże odchylenia od normy TSH nie ma wpływu. Oczywiście nie mówimy tu o zakresach rzędu 10 krotnie wyższych. Moja pierwsza ciąże poroniłam jak miałam oko 11.
Ale jestem zestresowana jutrem , pierszy raz będę mieć robione prenatalne. Przy synie tak jakoś wyszło, że skapnelam się tak około 7mc , że chyba ja jednak w ciąży jestem ,,,😂🙃 podświadomość jednak odgrywa dużą rolę. W domu dowiedzieli się dopiero między 8-9 mc . A byłam straszna chudzinka. Na drugi dzień brzuch mi się dopiero pojawił i do porodu jechałam z wielkością brzucha ciut większa niż tu kiedyś pokazywałam.Na izbie mówili, że to max 20 tydzień...
 
Czy któraś z was była już z wynikami krwi na toxoplazme u lekarza? I jak interpretować takie wyniki? Może ktoś wie??
 

Załączniki

  • Screenshot_2020-04-21-17-12-11-689_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-04-21-17-12-11-689_com.android.chrome.jpg
    149,3 KB · Wyświetleń: 58
Cześć Dziewczyny. Wczoraj pisałam że pokaże Wam moją ciążę to pokazuje. Dziś waga 0.5kg więcej haha ale i tak nie czuje potrzeby innych spodni, bluzek czy majtek. Więc nie wiem czy jest sens bo latem to sukienki i tylko jesień muszę przetrzymać jakoś.
Gdzie ta ciąża ja się pytam [emoji16]
Mistrz kamuflazu[emoji23]

Ja dziś musiałam się wytoczyć z domu - jak się ubrałam nie w dres [emoji23] to już nie ma szans bym ukryła przed kimkolwiek ciążę. Brzuch spory mi wystaje [emoji848]
 
Ale mnie teraz tym tsh przestraszylyscie, przy dwóch poprzednich ciążach nie miałam tsh badane jakoś na NFZ nie było przymusu nie wiem o co chodziło że się nie badało teraz poszłam prywatnie i gin mi kazał zrobić, jutro wyniki odbieram skisne z nerwów co wyszło
 
Tak ja juz od jakiegoś czasu sie smaruje a ostatnio to balsam oliwkowy z ziaji łagodzi mi swedzenia i nawilża extra ale mam wysypane nogi i swedzace , czytalam o jakiejs cholestazie ciazowej I nie wiem czy to mnie nie dotyczy :/ ehh tragedia...
Ale ta cholestaza to nie gdzieś na późniejszym etapie?
Moze nie służy Ci akurat ten kosmetyk po prostu?
 
reklama
Do góry