reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Dziewczyny a jak sie zorientowalyscie w ogole , ze macie te problemy z cianieniem?? Na Wizycie u ginekologa Czy same mierzylyscie, Czy mialyscie jakies symptomy? Od czego to sie bierze??
Ja akurat nadciśnienie mam sprzed ciąży, ale zazwyczaj jest tak, że w 1 trymestrze ciśnienie nieco spada że względu na wzrost hormonów. Natomiast w kolejnych miesiącach, kiedy tworzy się łożysko, ciśnienie może wzrastać, ponieważ łożysko potrzebuje więcej "naszej energii".
Myślę że wystarczy, jeśli lekarz mierzy ci ciśnienie kontrolnie co wizytę. W razie potrzeby dopiero wprowadzi leki. A czy jakieś są symptomy? Czy ja wiem? Może lekkie obrzęki, kołatanie serca.
 
reklama
A jeśli chodzi o te brzuszki to u mnie też szybciej widać i już wolę luzniejsze spodnie lub leginsy zresztą teraz w domu to najwygodniej ☺️ A dziewczyny czy farbujecie włosy w ciąży w tym pierwszym trymestrze ?
 
Ja trafiłam do szpitala z ciśnieniem 200/100 w nocy, od przyjęcia na oddział leżałam pod ktg, co chwilę zaglądały do mnie pielęgniarki i lekarz, no i jeszcze mi dali antybiotyk na gbs. Na szczęście udało się na tyle unormować to ciśnienie, że wytrwałam do rana. Wtedy pan doktor na dyżurze powiedział mi, że jeśli się nie poprawi, to od razu robimy cc, ale chciałby poczekać do rana, jak będzie już mój lekarz. Powiem Ci szczerze, że byłam przerażona, bo nie dość, że godzina 2:00 - środek nocy, to jeszcze bez torby dla dziecka, w biegu itd. A po porannym obchodzie i badaniu, mój lekarz zdecydował o cc i też w pośpiechu moj mąż dowoził rzeczy [emoji3] Chciałabym uniknąć tego w tej ciąży [emoji19]
Jezu ale miałyście przeboje z cisnieniem[emoji54]
Strasznie wysokie
Oby dziewczyny tym razem bez przygód było:)
 
reklama
Ja mam obsesję na punkcie rozstępów. Pewnie dlatego, że moja mama ma spore, a ja z okresu dojrzewania tez mam kilka na piersiach i udach.
Kupilam kosmetyki z Nacomi, Palmer's, Mustela, Babydream Mamas, BioOil, Pharmaceris, Efektima Mama-Care oraz olejek z migdałów i olej kokosowy. Smaruję sie 2-3 razy dziennie, regularne tylko na zmiane różnymi kosmetykami.
Jak macie pytania o powyższe kosmetyki to chętnie odpowiem xd zapach, konsystencja, wchłanianie itp,
Wiem że i tak będę miala rozstępy ale mam koleżankę która ma tendencje do rozstępów i tam gdzie porządnie smarowała i masowala to ma mniejsze, a tak jak np o boczkach zapominala to tam ma większe. Więc może jest jakaś nadzieja.
To masz niezłą armate[emoji16]
Ja cala pierwsza ciąże smarowałam się 2x dziennie gruuuuuba warstwa tego z rosmana i mam kilka malutkich rozstępów przy pępku. Moja mama po ciążach to prawdziwa zebra, więc chyba źle nie skończylam [emoji23]
A teraz naprzemiennie planuje raz ten rosmanowy a raz olejek z musteli
 
Do góry