reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Dziewczyny a jak sie zorientowalyscie w ogole , ze macie te problemy z cianieniem?? Na Wizycie u ginekologa Czy same mierzylyscie, Czy mialyscie jakies symptomy? Od czego to sie bierze??
U mnie okazało sie na wizycie u lekarza. Dostałam leki i w domu miałam kontrolować czy spada. Ale nie spadało to szpital. A tydzień wcześniej lezalam w szpitalu I było ok.
Od czego to nie wiem. Ale podejrzewam ze moge mieć przypadlosc do nadciśnienia. U mnie rodzice maja, cala rodzina taty (do której jestem podobna). Do tego w ciąży bardzo dużo przytulam. I to chyba wszystko sie skumulowalo. Później póki nie schudłam po ciąży to miałam dalej wysokie i musiałam leki brać.
 
reklama
Odebrałam wyniki z krwi, wszystko okej ale moje TSH 3,83 ☹️ Bardzo się zmartwiłam bo widzę, że norma 2,2 a ja nigdy nie miałam problemu z tarczyca. Jestem w 10 tc i w czwartek mam wizytę... myślicie, że mam się czy martwić? Ze coś z dzieckiem będzie nie tak?
 
Jezu ale miałyście przeboje z cisnieniem[emoji54]
Strasznie wysokie
Oby dziewczyny tym razem bez przygód było:)
Mam nadzieje, ze teraz bedzie ok. Jak byłam na ostatniej wizycie to miałam 135/95 i lekarz kazał mi w domu kontrolować bo bal się ze to powtórka z rozrywki. Ale w domu mam średnio 120/70 wiec to były chyba emocje 😉😉
 
Odebrałam wyniki z krwi, wszystko okej ale moje TSH 3,83 ☹ Bardzo się zmartwiłam bo widzę, że norma 2,2 a ja nigdy nie miałam problemu z tarczyca. Jestem w 10 tc i w czwartek mam wizytę... myślicie, że mam się czy martwić? Ze coś z dzieckiem będzie nie tak?
Ja bym napisała do lekarza prowadzącego ciążę. Tsh jest ważne.
 
Odebrałam wyniki z krwi, wszystko okej ale moje TSH 3,83 ☹️ Bardzo się zmartwiłam bo widzę, że norma 2,2 a ja nigdy nie miałam problemu z tarczyca. Jestem w 10 tc i w czwartek mam wizytę... myślicie, że mam się czy martwić? Ze coś z dzieckiem będzie nie tak?
Jak najszybciej skontaktuj sie z lekarzem albo endokrynologiem. Nie chce cie martwić ale ja mialam tsh powyżej 4 przy 1 ciąży i poronilam :( nie wiadomo czy to bylo bezposrednia przyczyną ale moj lekarz mowil ze bardzo prawdopodobne bo mala ilosc hormonow tarczycy hamuje wzrost malucha. Najlepiej zebys jak najszybciej zaczęła brac leki.
 
Dziewczyny czy duża ilość śluzu to nie jest jakiś problem, szczerze przy poprzednich ciążach takiej ilości nie obserwowałam a teraz praktycznie przy każdym podtarciu niczym śluz plodny
 
reklama
Odebrałam wyniki z krwi, wszystko okej ale moje TSH 3,83 ☹ Bardzo się zmartwiłam bo widzę, że norma 2,2 a ja nigdy nie miałam problemu z tarczyca. Jestem w 10 tc i w czwartek mam wizytę... myślicie, że mam się czy martwić? Ze coś z dzieckiem będzie nie tak?
Nic się nie martw ale Koniecznie powiedz o tym lekarzowi, na pewno będziesz musiała przyjmować eutyrox na czczo, pewnie do końca ciąży.
Właśnie o tym dziś pisałam wcześniej.
Wysokie tsh niestety może powodować : poronienie, braki w rozwijającym się mózgu dziecka co skutkuje niskim ilorazem inteligencji, problemami z nauką.
W którym jesteś tygodniu i czy to twój pierwszy wynik tsh odkąd jesteś w ciąży?
Poza tym twoje tsh jest w normie - lecz nie dla kobiety w ciąży. W ciąży normy są trochę inne. Wobec tego wcale nie musi to świadczyć o tym, że masz problemy z tarczyca. Musiała byś zrobić cały pakiet badań.
 
Do góry