reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Czekolada z ogórkami? Omg coz za wykwintne połączenie [emoji23] u mnie też 500 stów za badanie genetyczne + pappa plus 400 za badania krwi i w 1,5tyg prawie 1000 pójdzie (papa) [emoji28] też nie śpię na kasie ale też jestem tego zdania że na dziecku się nie oszczędza. Ja wolę nawet nie liczyć ile już wydałam a ile wydatkow przedemna. I oczywiście rodze prywatnie chciałabym cesarkę a to u mnie w klinice będzie jakieś 4000 kosztować.
A czemu chcesz prywatnie cesarkę jeśli można wiedzieć?
 
reklama
A czemu chcesz prywatnie cesarkę jeśli można wiedzieć?
No wiem jaka jest opieka u nas w państwowych szpitalach (tragedia), lekarze nie chcą robić cesarek bo mają odgorny nakaz na poród SN, a jeśli już są mega wskazania na cesarkę to od razu po cesarce wstajesz do dziecka nawet z drenami w brzuchu bo nikt nie chce się nim zajac i nawet jak mdlejesz po wstaniu po cesarce to pomagają ci się podnieść i prowadzą cie do dzidzi :)
 
Dziewczyny... pytanie może banalne, co powiecie na temat farbowania włosów? W pierwszym trymestrze. Niby bez amoniaku, ale te nie pokryją siwych... można? Nie można? Farbowalyscie?
 
Dziewczyny... pytanie może banalne, co powiecie na temat farbowania włosów? W pierwszym trymestrze. Niby bez amoniaku, ale te nie pokryją siwych... można? Nie można? Farbowalyscie?
Ja farbowałam w połowie marca czyli na samym początku ciąży, nie mówiłam fryzjerowi że jestem w ciąży
 
Czekolada z ogórkami? Omg coz za wykwintne połączenie [emoji23] u mnie też 500 stów za badanie genetyczne + pappa plus 400 za badania krwi i w 1,5tyg prawie 1000 pójdzie (papa) [emoji28] też nie śpię na kasie ale też jestem tego zdania że na dziecku się nie oszczędza. Ja wolę nawet nie liczyć ile już wydałam a ile wydatkow przedemna. I oczywiście rodze prywatnie chciałabym cesarkę a to u mnie w klinice będzie jakieś 4000 kosztować.
Ja zaczęłam prywatnie chodzić od 3 kwietnia mam już 2 wizyty za sobą, 30 kwietnia 3 to 600zł wizyty, 125zł badania, no i teraz zaczną się prenatalne za tydzień laboratorium za bhcg i pappa 90zł plus badanie prenatalne to kolejne 250zł. Mam nadzieje, że to sie od maja troche uspokoi z kosztami. No ale jak trzeba to trzeba. Za chwile akurat jak urodze to za kilka tygodni 30.11 mi minie 28 lat a to moja pierwsza ciąża. Na szczęście mamy troche odłożone więc nie jest źle.
Od rana mnie nie było i tyle stron! Szalone [emoji85]
U mnie brak mdłości od niedzieli, jem dużo czekolady i przegryzam ogórkami malosolnymi - polecam! Także jak mdłości nie macie to nie ma co się martwić, bo to już może mijać.
Co do badań, ja zrobiłam wszystko odrazu w luxmed a wizyty mam prywatnie, tak chciałam j uważam że na dziecku oszczędzać nie można mimo że na kasie nie śpię.
Co do prenatalnych to ja mam 31lat pierwsza ciąża( wpadka) i chce zrobić, nie wiem co zrobię jak wyjdą źle ale chce. Do tego robię pappa i kosztuje mnie to 500zl. Wolę wiedzieć i podjąć świadomie decyzję co dalej.
A co do książek to ja nic nie kupię, dopóki nie będę mieć pewności że wszystko dobrze, czyli po prenatalnych zacznę o tym myśleć.
Aaaa zapomniałam o sexie, boziu jak mi się chce w ciąży! Ale już nie szalejemy jak wcześniej bo się boimy. Czasami nawet tatuś mówi, weź może nie teraz bo za często... Ja chyba jakaś dziwna jestem :)

Tak swoją drogą czuje, wiem na 90% że będę mieć chłopca. Jeśli to się nie sprawdzi stawiam wszystkim po lampce Proseco [emoji85]
Też macie takie przeczucia?
Ja to różnie mam i ochota na słodkie i na ogórki ostatnio mi sie włączyło jak nie kiszone to zielone.
Co do seksu to owszem i mam ochote, mąż też może jest rzadziej niż przed ciążą no i tak nie wariujemy jak już ale jest. Nawet moja gin powiedziała że możemy.
 
Ja zaczęłam prywatnie chodzić od 3 kwietnia mam już 2 wizyty za sobą, 30 kwietnia 3 to 600zł wizyty, 125zł badania, no i teraz zaczną się prenatalne za tydzień laboratorium za bhcg i pappa 90zł plus badanie prenatalne to kolejne 250zł. Mam nadzieje, że to sie od maja troche uspokoi z kosztami. No ale jak trzeba to trzeba. Za chwile akurat jak urodze to za kilka tygodni 30.11 mi minie 28 lat a to moja pierwsza ciąża. Na szczęście mamy troche odłożone więc nie jest źle.
U mnie wizyty trochę droższe, kiedyś wklejałam zdjęcie z cennikiem z mojej kliniki ale już nie chce o tym myśleć:) ogólnie z mężem nastawialiśmy się na duże wydatki, bo jeśli się ktoś decyduje na dziecko to chyba trzeba się z tym liczyć:)
 
Czekolada jest teraz przepyszna, mogłabym ją zagrzać serem żółtym czy czymś slonym[emoji16][emoji2356]
No i koniecznie lody, dziś znów zjadłam 2 - z przyzwoitości tylko tyle[emoji23][emoji23][emoji23]
 
reklama
Cześć dziewczyny :) Jestem tu nowa, więc chciałam się z Wami przywitać. 35 lat, to moja pierwsza ciąża.
10 tc aktualnie, termin z OM 8 listopada, z USG 09.11

Jak znosicie izolacje i problemy z dostaniem się do lekarza? Ja jestem pod opieką telefoniczną, więc nie jest to szczyt marzeń, no ale trzeba się dostosować.

W poniedziałek niestety trafiłam do szpitala z "niewielkim" krawieniem (dla mnie było ogromne, 1 cała podpaska, jak nie więcej :/), ale mam nadzieję tutaj z Wami doczekać terminu. Stracha mieliśmy strasznego, ale staram się być dobrej myśli. Pozdrawiamy i mam nadzieję Was przez ten czas trochę bliżej poznać :)

Witaj i rozgość sie😊
 
Do góry