reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2020

Hej dziewczyny, dołącze do Was jeśli moge, termin na 1 listopada, obecnie koncowka 18go tygodnia, jutro w zasadzie początek 19go a ja wciąż nie czuje ruchów :( w pierwszej ciąży na tym etapie juz byly dosc wyraziste a teraz cisza... Troszke sie martwie, rzekomo w drugiej ciązy szybciej czuc ruchy a tu nic...
Cześć Kasiu[emoji847] [emoji177]. Ja bym się na Twoim miejscu nie martwiła. Dużo zależy od położenia łożyska. Ja mam jakoś zawsze na przedniej ścianie i ruchy czułam ok 21-23 tygodnia dopiero.
 
reklama
To prawda. Zraziłam się do USG na NFZ jak w poprzedniej ciąży na połówkowych na starym sprzęcie powiedzieli mi że dziecko ma tylko połowę serca i nie ma palców w jednej ręce.
Tydzień ryczalam nocami zanim miałam termin prywatnego USG 4d. Okazało się że dziecko zdrowe.
Teraz chodzę prywatnie ale to USG I trym miałam przez brzuch i dopochwowo.
No to też miałaś powód do zmartwień. Ja od tamtych akcji sprzed 6 lat strasznie się boję każdych specjalnych USG. Ogólnie ten stres mi towarzyszył aż do porodu. Teraz chyba będzie to samo...
 
Hej dziewczyny, dołącze do Was jeśli moge, termin na 1 listopada, obecnie koncowka 18go tygodnia, jutro w zasadzie początek 19go a ja wciąż nie czuje ruchów :( w pierwszej ciąży na tym etapie juz byly dosc wyraziste a teraz cisza... Troszke sie martwie, rzekomo w drugiej ciązy szybciej czuc ruchy a tu nic...
Cześć Kasiu :) też nie martwilabym się brakiem ruchów. Jeszcze masz czas :)
 
Ja na początek kupiłam zestaw z lovi butelkę i smoczek, ale byłam przekonana, że będę karmić piersią a smoczka nie dam. Oj jak bardzo się wtedy myliłam [emoji23]
Tak więc najpierw mieliśmy butelki lovi, a potem avent. I te drugie bardziej polecam, jedyny minus, że ściera się miarka na nich.
Później wybawieniem stał się podgrzewacz z funkcją sterylizatora.
Mi się Lovi i Aventow tyle przewinęło przez ręce, że mi się znudziły [emoji28] mam nadzieję, że moje dziecko jak już bd potrzebowało butelki to taka jak ja wybiorę to zaakceptuje [emoji85][emoji3]
 
Dziewczyny A ja mam pytanie jak liczycie tygodnie? Czy np 16+3 to 16tc czy 17tc? Na początku myślałam że ten drugi sposób i tak liczy aplikacja Preglife, natomiast lekarze liczą wg pierwszego sposobu i tak liczy aplikacja ciąża + 🙈
 
Osobiście używam innych aplikacji do liczenia (jedna połączona od miesiączki i zmieniona na ciąże,później łatwiej będzie prowadzić obserwacje cykli) Można ustawić bierząco tydzień lub ukończony,lekarze liczą ukończony czyli jak jesteś np w 15tygodniu i 6dniu to wpisują 15tydzien
 
Dziewczyny szukam kosmetyków typu maseczki, sole, peelingi itp. Chcę sobie jutro zrobić domowe spa od czubka głowy po same stopy[emoji849] Taką sobie wymyśliłam sobotę dla ciała[emoji23] Macie coś godnego polecenia? Nie chcę spędzić 3 godzin w Rossmanie na poszukiwaniach i czytaniach ulotek[emoji6]. A wieczorem popcorn i film z dzieciakami[emoji854]. Nie mam jak teraz wyskoczyć do kosmetyczki a widzę, że moja twarz wygląda na zmęczoną, chociaż śpię dużo za dużo.
 
Ewa ja nie pomogę. Wszelkie maseczki podrażniają mi twarz. Teraz w ciąży jestem cała wysypana drobnymi krostkami. Twarz, dekolt i plecy mam jak tarkę. Swędzi i drażni okropnie... Potrzebuje dermatologa na już ale tak face2face.
 
reklama
Hejka! Chętnie do Was dołącze😄 pierwsza ciąża, nie do końca planowana, ale bardzo chciana❤️ aktualnie 17 tydzień, zdjęcie z 12 (usg I trymestru), prawdopodobnie dziewczynka🥰
 

Załączniki

  • IMG_20200428_115857.jpg
    IMG_20200428_115857.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 81
Do góry