reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2019

U mnie było 169 w 8w1d, wiec niby tez troszkę za wysokie, ale to jest jeszcze za wcześnie, żeby się tym martwić :) To serduszko dopiero niedawno zaczęło bić. Niektórzy lekarze w ogóle nie mierzą tętna płodu do 10 a nawet 12 tygodnia bo dopiero wtedy się normuje (sprawdzają wcześniej tylko czy w ogóle jest). Zreszta lekarz sam Ci powiedział, ze jest w porządku, wiec się nie martw na zapas :) Żeby Cię uspokoić https://mamaginekolog.pl/usg-wczesnej-ciazy-jak-interpretowac/ mama ginekolog pisze, ze ok. 9 tygodnia tętno jest najwyższe :)
Dzięki. Przejrzałam cały internet (a jakże...), no i wychodzi na to, że to jeszcze nie musi oznaczać żadnych złych rzeczy. A taki miałam dobry humor, wszystko z USG idealnie, a tu taki psikus. Nie wiem, jak ja wytrzymam 3 tygodnie do prenatalnych [emoji6]
 
reklama
Dziewczyny, jakie miałyście FHR? Dzisiaj na USG (9+1) wyszło mi 181 i lekarz wpisał tachykardię :( nie mówił, że to źle, według niego wszystko było ok. Czy to, że byłam mocno zdenerwowana mogło mieć na to wpływ? Przerazilam się :(
U mnie w podobnym okresie było 174 i lekarz powiedział, że mogę być zadowolona, bo jak na razie ciąża rozwija się idealnie [emoji4]
 
Dziewczyny dostaliście zaproszenie do wątku prywatnego? Nie wiem, czy na apce mobilnej to przyjdzie czy muszę na komputerze sprawdzić?
 
Dziewczyny a Wam też tak wszystko śmierdzi? Ja jak robię siku to z wsrzymanym oddechem bo juz mi mocz za bardzo śmierdzi, przestalam się perfumować, mojemu mężowi też zabroniłam a jak gotuje to muszę mieć balkon otwarty, kiedyś tłuszcz nie wydzielał dla mnie zapachu a teraz wali niemiłosiernie a i jeszcze mój zwierzak, którego zawsze przytulałam razem z nim leżałam też zaczął śmierdzieć psem !
Mam to samo, a koleżanka śmieje się ze mnie. Mówi, twój ukochany piesio Ci śmierdzi? No, ale to normalne.
 
6:19 i koniec spania [emoji19].
Słuchajcie czy jak się przeciągacie to ciągnie Was macica?
Bo ja już miałam dwa razy taką sytuację , że po przebudzeniu jak się przeciągam to czuję ból w macicy i to nie taki delikatny tylko wręcz auć .
Ja tak miałam dziś w nocy i już się wystraszyłam, że coś nie tak. To było straszne.
 
Ja plamiłam 11dni i to wcale nie mało, na wizycie było ok. Teraz też mi się zdarzy brązowe plamienie. Kolejne USG w piątek. Również mocno się denerwuję, ale trzeba myśleć pozytywnie. Ja biorę luteine i dupka.
Jeśli ma Ciebie to uspokoić to jedź na IP.


A jeśli chodzi o objawy. W poprzedniej ciąży miałam objawy aż do zabiegu, nie plamiłam, a straciłam... Teraz plamię i też zanikają mi objawy, A jednak jestem ciut dalej, bo widziałam serduszko. Nie jest powiedziane, ze donoszę. Ale chyba nie ma takiej książkowej reguły.
Dużo odpoczywaj, oszczędzaj się.
 
reklama
Jak myślicie? Trzy dni różnicy pomiędzy OM a pomiarem USG w 8+2 to sporo? Wychodzi na to że ciąża jest młodsza. A powinna być starsza bo owulacje miałam wcześniej o 5 dni niż w połowie cyklu :-(
Mi też wychodzi inaczej z OM i inaczej z USG. Nic się nie martw, jeśli lekarz mówi, że jest ok.
 
Do góry