reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2019

Ja m
To będziecie świadkowac w 2 :))) a gdzie na wczasy lecicie ? My w maju myślimy leciec bo w przyszłym roku trzeba będzie odpuścić....
[/QUOTE]
Do Turcji drugi rok z rzędu. Ja jedzonka sobie nie odmawiam więc tam mam raj :p tylko obawiam się temperatur. W tamtym roku też byliśmy w czerwcu i godzinach szczytu koło 35st.
 
reklama
Też miałam lecieć za granicę na wakacje.
Zadatek już wpłacony, ale rezygnuję.
Jednak za bardzo bym się stresowała....a gdyby coś. Poza tym takie wakacje w ciąży to nie są dla mnie 100% wakacje, ja lubię leżeć na słońcu i się smażyć, wypić jakiegoś drinka, zwiedzać (a nie wiem czy z brzuchem i temp.powyzej 30stopni miałabym na to siłę)
Ja mialam :D pamiętam jak - co prawda nie na wakacjach ale w ogródku u babci meza - leżałem na słońcu przy 30 stopniach, w bikini, wysmarowana filtrem dla dzieci. A babcia kazala mi się chować bo dziecku zagotuje wody[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
 
a widzisz sama nie wiem bo usłuszałam od lekarza że do 4 nie ma co się martwić hmm a 1,95 to ok czy nie ? bo mówił że ok
Jest ok :)

Normy jak zawsze są zależnie od laboratorium. 1 trymestr to do ok 2.3- 2.5. Endo starają się zbić poniżej 2 przed ciąża, żeby pozwolić na ten skok w 1 trymestrze do max 2,5. Drugi trymestr do ok 2.7 - 3.0, a trzeci do ok 3.3 - 3.5.
 
Jak macie jakieś sprawdzone strony internetowe z ciuchami ciążowymi to wrzućcie link. Ja w tym roku mam 4 wesela a myślę że na wakacjach brzuch będzie widoczny. W poprzedniej ciąży miałam kupione tylko jedne spodnie ciążowe a tak to ciuch w rozmiarze M. Brzuch do porodu miał w obiedzie 93 cm. Ja stety albo niestety mam mocnk tyłozgięta macicę przez co brzuch u mnie bardzo długo nie był wogle widoczny, choć podobno przy drugiej ciąży brzuszek szybciej się ujawnia.
My mamy wesele kuzynki 2-3maj wiec za miesiac :) dzis dopiero 7t3d wiec za miesiac pewnie jeszcze nie bedzie nic, widac (a szkoda bo o ciazy marze os 2.5 roku i juz bym chciala chodzic z duzym brzuchem i chwalic sie wszystkim [emoji1][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
 
Sylwiaa, u mnie to samo, nawet piersi bolą znacznie mniej niż na początku. U mnie to pierwsza ciąża, a u ciebie? Dzisiaj 8+4, w poniedziałek kolejne USG...

Dziewczyny, pisałam wcześniej o tym TSH, bo na początku ciąży wyszło mi 2.02, gin stwierdziła, że jest ok. Nie dostałam skierowania na ponowne badanie, dlatego zaczęłam się zastanawiać jak z tym jest. Na następnej wizycie poproszę o skierowanie.
To moja druga ciąża bo w pierwszej miałam puste jajo płodowe. Moj to jest tydzień 9+0... Może tak przechodzimy ciążę po prostu . Ja jeszcze żadnych badań nie robiłam dopiero mam zrobić na kolejną wizytę.
 
Ostatnia edycja:
A jesli chodzi o tarczyce, to normalnie norma do 4 ale do zachodzenia w ciaze i do ciazy najlepiej miec miedzy 1 a 2 do max 2.5, ja biore z przed ciazy jeszcze euthyrox 50 codziennie rano i trzyma mi sie 1.9 /1.8 /2.0 i lekarz kazal pilnowac i czesto sprawdzać żeby nie przekroczylo 2.5 bo od razu wtedy mam zwiekszac dawke
 
My mamy wesele kuzynki 2-3maj wiec za miesiac :) dzis dopiero 7t3d wiec za miesiac pewnie jeszcze nie bedzie nic, widac (a szkoda bo o ciazy marze os 2.5 roku i juz bym chciala chodzic z duzym brzuchem i chwalic sie wszystkim [emoji1][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
My mamy wesele znajomych 4 maja. Jak tak dalej pójdzie z moim brzuchem to będę musiała kupić sukienkę ciążowa..
 
reklama
Dziewczyny, watek prywatny zakładamy w piątek [emoji16] Chyba że któraś chce się za to zabrać szybciej to proszę [emoji4]

W Lidlu są zawsze bardzo fajne ciuchy ciążowe, były jakieś 2 tygodnie temu może coś u Was zostało, luknijcie. Ja mimo że byłam dopiero po becie to kupiłam jedne legginsy [emoji14] Ale mówię w domu mam chyba z 5 par spodni (polowałam na używki na allegro i olx [emoji4]). Za parę nie dałam więcej jak 25zł [emoji4]

Za granicą byłam w marcu na wakacjach, zaraz po dowiedziałam się o ciąży więc w tym roku już odpuszczamy. Ale w pierwsze ciąży w 20tyg byłam w Paryżu i wdrapywałam się na piechotę po schodach na wieże Eiffle'a [emoji14] najważniejsze to żeby ciąża się rozwijała prawidłowo i mieć zaświadczenie od lekarza że nie ma przeciwwskazań i który to tc. Mnie akurat nikt nie pytał, ale wtedy miałam maleńki brzuszek [emoji4]
My akurat wróciliśmy z Barcelony, zrobiłam test i wyszedł pozytywny. Więc w tym roku też odpuszczamy zagraniczne wakacje i w końcu będzie okazja pojeździć po Polsce. Zresztą mój mąż jest tak przewrażliwiony na punkcie tego, że coś mogłoby się stać, że nawet rowerem mi zabrania jeździć, a gdzie tu samolot [emoji28]

Co do ciuchów na ciążę to polecam jegginsy z H&M za 50 zl, duży wybór odcieni jeansu, bardzo wygodne i można wyjść do ludzi a nie jak w legginsach [emoji3]
 
Do góry