reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

reklama
Jak urodziłam Młodego to tylko jedynym kosmetykiem jakiego używałam było mydło oilatum i nigdy nie miał problemu ze skórą. Z później kupowałam mydełko oilan tańszy zamiennik też był ok, chociaż mniej tłusty. Jak skończył rok to kupiłam mydło bambino ale wysuszalo skórę[emoji849] nauczyło mnie ze im mniej tym lepiej[emoji6] fakt że jeżeli jest podejrzenie azs to lepiej iść do dermatologa
 
Trzymam kciuki za wizytujące dziś dziewczyny. Nie chce zapeszać, ale chyba powoli zaczynam zdrowieć, po 2 tygodniach chorowania mam dość. Mąż i córka już dawno wyzdrowieli. Mam pytanie czy są tu mamy, które mają dzieci z azs? Moja córka dopóki mieszkaliśmy w Opolu nie miała żadnych problemów ze skórą, tu mieszkamy niecały rok i od nie dawna zaczęły jej się robić takie czerwone suche placki. Ogólnie skóra zrobiła się szorstka. Pediatra zaleciła krem na te placki (mała tubeczka, która szybko się skończyła, a one pojawiają się w coraz to innych miejscach i coraz więcej ich jest) oraz Eloderm do kąpieli i stwierdziła, że to azs. Ja też odczułam zmianę wody, zawsze miałam tłustą cerę, a tu nagle suche ręce. I tak się zastanawiam czy nie kupić jej jakieś emolium do kąpieli. Nie bardzo chce ją brać znów do pediatry, bo tam mnóstwo chorych, kaszlących dzieci i się znów czymś zarazi. Tylko się zastanawiam czy na własną rękę mogę sama kupić coś takiego. Wiem, że jest Emolium i Oilatum, nie wiem które lepsze i co jej kupić
Wiesz co, ja idę z moim młodym niedługo do alergologa na testy bo właśnie ma takie czerwone placki pod kolanami i łokciami czasem więcej na nóżkach. Odkryłam uczulenie na truskawki i mleko krowie wiec narazie z tym się wstrzymuje ale wole żeby dokładnie mi go przebadali. Dostałam maść z Wit A - jakaś specjalnie robiona i allertec (to tak jak zyrtec) i o dziwo po 3 dniach mu to wszystko schodzi ale do lekarza na testy i tak pójdę. Ja kapie młodego w Emotopic - to samo co emolium tylko tańsze i sprawdza się u nas świetnie, smaruje go balsamem po kąpieli tej samej firmy i miejscowo tez kremem do twarzy kolan łokci. Ja tez nie wykluczam AZS wiec niecierpliwie czekam na wizytę za tydzień i zobaczymy co się okaże.
 
Jak urodziła się moja córka miałam egzeme na dłoniach. Kąpałam ją w emolium, każda kąpiel to był dla mnie koszmar...

Co pomogło Ci na egzemę? Ja też mam ten problem. Byłam u dermatologa, dostałam robioną maść ze sterydem i boję się jej używać. Niby powiedziałam, że jestem w ciąży, więc lekarz powinien wiedzieć co robi... Ale mam opory, tym bardziej, że dwóch farmaceutów, których pytałam o zdanie mi odradzało...
 
reklama
Do góry