reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

Paulina oj dokładnie o to mi chodziło. Miłoszek też je dość długo i strasznie się kręci i denerwuje. Nie karmię raczej przy innych, chyba że to moja mama.
Wyjście bez małego nie wchodzi w grę bo bym się tylko denerwowala i pewnie zaraz musiałabym wracać. Najbardziej denerwuje mnie że mały jednak cierpi z powodu bólu brzuszka. Staram się jeść ostrożnie. Ostatnio to w sumie żyje na zupach o smaku wody, kislu i kanapach z cieniutka szyneczka. Już boję się świat. Nie wiem jak się powstrzymam przed tymi wszystkimi smakołykami.
No i najbardziej denerwuje mnie jak cieknie mi z cycków. Raczej nie zapominam o wkładkach ale czasem coś się obsunie i krepujace plamy... no nic jeszcze 5 miesięcy [emoji6] no to teraz ja trochę sobie pomarudzilam [emoji6]
Ile dni dziecko może odczuwać skutki zjedzenia przeze mnie tej sałatki z curry? Wczoraj było kiepsko ale dziś jeszcze gorzej... spał tylko na spacerze i cały dzień poplakiwal. Teraz śpi A ja składam rączki i modlę się aby dał troszkę odpocząć bo plecy mi się złoża na pół...
Wam i sobie życzę spokojnej nocy [emoji4]

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
U mnie przy trójce urwanie głowy...

Nina to by tylko na cycu wisiała, nawet teraz jeszcze nie śpi, od dawna próbuję ją uśpić, cyc, odbijanie, usypianie, odkładanie, płacz, cyc i tak w kółko ;-)

My tylko kp Nina tez czasami sie wierci i stęka przy cycku, smoczka nie weźmie, ma odruch wymiotny, owszem jestem trochę uwiązana szczególnie wieczorami ale może za rok już będzie na butli. Syna ledwo udało mi się odstawić jak miał 23 miesiące.

U nas z brzuszkiem póki co ok, raz ją tylko bolał ale po 20 min przeszło, ja jem wszystko i na święta też raczej będę, ( minusem tego jest to że waga stoi w miejscu a mam 13 kg do zrzucenia :-/

Nina ma lekki trądzik niemowlęcy, miała katar przez 3 dni ale już ok tylko dalej ma sapke. Niestety wystaje małej pępek ( przepuklina) zobaczymy co lekarz na to powie.

Dziewczyny uśmiechają się już wasze maluchy? Moja dalej tylko przez sen, świadomie jeszcze nie, no i na brzuszku nie bardzo lubi leżeć i głowę podnosić za to jak leży na mnie to pięknie podnosi.

Dobra próbuje po raz enty młodą odłożyć do łóżeczka, może tym razem się uda ;-)
 
Ja właśnie karmię. Też nie lubię uwiazania. W sobotę chciałabym iść z moja mama na zakupy bo kurtka by mi się przydała ale też boję się że minie z 1.5h i będzie płacz. Ja już na szczescie wypracowalam system układania małego do łóżeczka więc tu problemu nie ma. Zazwyczaj mały śpi 4-5h na raz więc chodzę wyspana. Potem jeszcze z 2 H z tak zwanych między karmien i jest git. Słuchajcie ile czasu od zjedzenia jakiegoś alergenu może się utrzymywać wysypka?

Napisane na SM-G950F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej to i ja się przywitam. Padam na pysk, wstaje codziennie o 2-3 i koniec. Mała tłuściutka 4,5 kg ważyła w poniedziałek, karmie ja piersią+butla z moim mlekiem i tak już zostanie, nie będę się krzyżować, chociaż przy laktatorze spędzam sporo czasu. Śpi jak anioł w ogóle nie płacze wybudza się tylko do karmienia, gorzej ze mną bo muszę ogarnąć laktator, karmienie, potem mi się nie chce spać ;) a w dzień odlatuje, a mała nie śpi.

Iza Anastazja dużo się uśmiecha, taka radosna jest bardzo, ale nie do nas ;) jak ja polaskoczemy, jak głupio gadam, jak się kąpie ale nie patrzy na mnie wtedy tylko gdzieś w eter. Za to pięknie wodzi ale tez nie za mną tylko za swoim motylem czarno białym. Trochę wkurzające. Pytałam wczoraj o to i mam jej korygować te 3 tygodnie, do skoku rozwojowego (Patrzenie na mnie, uśmiech do mnie itd) ma 2 tygodnie jeszcze i mam się wyluzować, dzisiaj miała mieć 3 tygodnie.

Karolyn zależy od alergenu. U mojego Błażeja wysypka była około 2 tygodni, ale on miał silna skaze białkową.
 
Madzia a nie za bardzo się spinasz z tymi umiejętnościami małej? Mój też się do mnie nie uśmiecha a jeśli już to uśmiecha sie sam do siebie. Też wodzi wzrokiem za czarno-białymi obrazkami ale za mną nie. Nasze dzieci są praktycznie rówieśnikami więc spokojnie ;)

Napisane na SM-G950F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Magda8124 no Nina też urodziła się w 37 tc i dziś powinna mieć dopiero 3 tygodnie więc w sumie ma jeszcze czas.

A i też ładnie przybiera , waga urodzeniowa 2900g a we wtorek było 4260g. Ja nie ściągam mleka bo Nina wszystko zjada na bieżąco
 
Ja nawet nie próbuje ściągać. Nigdy się nie udawało a poza tym mały wszystko wysysa. Po 6h jak mały nie je w nocy nie mam głazów. Ale takie mam piersi ;)

Napisane na SM-G950F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Karolyn ale ci zazdroszczę 6 h snu! Niczego więcej nie pragnę [emoji6]
Mój też póki co uśmiecha się sam do siebie ale bardzo ładnie na mnie patrzy.
Przy pierwszym synku bardzo się spinalam i spędziłam czy wszystko u niego postępuje zgodnie z wytycznymi. Teraz już wiem że to niepotrzebny stres. Oczywiście jak coś za długo trwa to warto kontrolować ale wszystko na spokojnie [emoji4]

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mój nie uśmiecha się do nas tylko do ścian:-p Ładnie przybierają Wasze dzieciaczki, ciekawe ile mój waży, dziś ma 6tygodni idziemy na szczepienie to się dowiem ile waży:blink:

karolyn ale łaskawe masz dziecko:rofl2: mój w nocy co 2h a w dzień różnie ale często co godzine.. Zazwyczaj jednak je co dwie, wczoraj przespał prawie 4h popołudniu to był luksus:-p
 
Do góry