reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

A czy masz jakas wade postawy? Pytam bo mnie boli kregoslup w odcinku lędźwiowym i z racji powiększającego sie brzuszka,ciagnie kręgosłup w tym miejscu do przodu ( tzw.pogłębiona lordoza) co powoduje ucisk kręgów na nerwyci boli mnie cholernie prawe udo z przodu. Pomaga tylko leżenie plackiem na plecach z podniesioną lewą nogą. Stwierdził to fizjoterapeuta na wczorajszej wizycie. Miałam te bóle rownież w pierwszej ciąży ale wtedy mówiono że to ucisk macicy na kręgi....

A rwa kulszowa to największy nerw w ciele który biegnie z tyłu nogi począwszy od pośladka. Jest to ostry,nagły ból i od razu ci zgina nogę ( przymajmniej u mnie tak było). Zwala.z nóg dosłownie i zdarza się podczas ciąży.
mnie wlasnie bola ledzwie ale bardziej bol ciagnie do bioder czasem do pachwin w nocy to nie wiem jak mam sie ulozyc biore paracetamol ale to pomaga na chwile moze to tez ucisk na jakis nerw nie wiem bo lekarz mi tylko powiedzial ze w ciazy tak sie zdarza nie bylsm u mojego lekarza bo akurat nie bylo go w ten dzien 1.06 mam wizyte u swojego sprobuje wypytac co i jak poki co to mam nadzieje ze bol odpusci wkoncu:)
 
reklama
Pytanie do mam posiadających już dzieci: kiedy przenosiłyście dzieci z łóżeczek do łóżek dziecięcych? I jakie to były łóżka takie z barierkami czy jakieś inne ?
Ja mialam całkiem zwykle przy ścianie ale na tyle duze ze córka nie spadala... gdzies po 2 roku zycia jak łóżeczko bylo za małe.
Dziewczyny jak Was pobolewa brzuch , to w którym miejscu? Mnie pobolewa chyba przy spojenie łonowym tak cmi , jak na okres tak delikatnie czuję dyskomfort
Mnie dzisiaj ciagle... jakbym cos naciągnęła ... jak za szybko wstane to masakra... kurcze w pierwszej ciąży nie pamiętam takiego dyskomfortu... pewnie dlatego wszystko zauważam bo jestem przewrazliwiona.
Ja juz po.
Dzidzia rosnie ksiazkowo.
Badanie gin, badanie usg docipne by zobaczyc blizny po cc i usg przez brzuch.
Trzeci chlopak bedzie [emoji3]
Będzie łatwiej bo już wiem co i jak z chlopakami. :)
Dostalam rowniez skierowanie na usg polowkowe. Po 35 roku tez z Nfz sie należy. I za miesiac badania krwi moczu hbs, tsh.
To że nie czuje ruchow to normalne. Mlody ma sporo miejsca wiec się nie dobija.
Bóle mam w miejscu blizn po cc. Ale tylko czasami.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Gratulacje... synus...mmm... tez bym chciała...dobrze ze badają z każdej strony. To wazne.
Ja teraz jade i jest masakra. Juz deugie zwezenie,juz jestesmy 2 h w plecy. Bola mnie a propos plecy i brzuch mi troche uciska. Ani sie zatrzymac by wyprostowac kosci...oj juz nie bede tak czesto do rodziny jezdzic
Wspolczuje... dzisiaj jechalam godzinkę a już mnie rozwalalo... moze jakis postoj jak bedzie szansa?

rfxge6hhcx5oy37q.png
 
Dziewczyny teraz to juz do konca bedzie cos bolec, im wiekszy brzuch tym wieksze obciazenie dla organizmu, zwlaszcza kregoslupa, a to wszystko zakonczy sie dodatkowym bolem porodowym :) I nie mowcie mi, ze ciaza to nie choroba, ze nasze babcie, mamy rodzily itd. Kobiecie rodzacej nalezy sie znieczulenie podczas porodu! Bol jest porownywany do ataku kamieni na nerkach lub lamania kosci, jesli w takich sytuacjach daja znieczulenie, to do cholery czemu rodzacej kaza rodzic w bolach!? Odpowiedz, ze tak bylo zawsze mnie nie przekonuje....
Oj ponioslo mnie :)
 
Ja torbę będę pakować w 7/8 miesiącu, dla dziecka przygotuję tylko ciuszki na wyjście, które mój D. przywiezie na wypis, resztę dostaje się u nas w szpitalu.

Ja w tym roku w wakacje mam dwa wyjazdy, bory tucholskie w czerwcu i agroturystyka w sierpniu, były plany zagraniczne ale we wrześniu byłoby już za późno a w sezonie za gorąco więc trzeba było zmienić kierunek ;)

@Mycha07 większość osób jest zadowolonych z otulaczy chyba, że dziecko ewidentnie nie lubi być opatulone to wtedy się nie przyda ;)

@inka.jestem mam dwie pieluchy bambusowe i jestem bardzo zadowolona :)

@Kasiaagaa ja myślę przenieść między 1,5 roku a 2 lata, będzie barierka, muszę tylko zobaczyć kiedy starszak będzie gotowy ;)

@clue gratuluję synka!
 
Kasiaagaa my przenieśliśmy córkę do większego łóżka jak miała 1,5 roku ( łóżeczko oddała dla braciszka ) a młodego nie możemy z naszego łóżka wygonic, tylko tam chce spać, także łóżeczko już złożyliśmy kilka miesięcy temu bo tylko stało i się kurzyło...

Clue gratulacje synka :-)
 
uffff dziewczyny ale szalejecie, ledwo nadążam z czytaniem.
Ja poprzednio nie korzystałam z otulacza, ale teraz mam zamiar, podobno bardzo uspokajają dzieciątka.

Muszę Wam się pochwalić, że przyznałam się szefowej, ale na szczęście dobrze zareagowała, chociaż była zszokowana ewidentnie :)

Mnie dalej trzyma katar, teraz to juz nie wiem nawet czy przeziębieniowy czy alergiczny. Ogólnie od drugiego trymestru miało być takie oh i ach i energia, a ja mam na odwrót, czuję że brzuch zaczyna rosnąć, mam wyższy puls i czuję jak krew pompuje.

@lena_89 z tego co czytalam o Twoim porodzie, to mamy baaardzo podobne historie, ale ja też napisze już jak forum będzie zamknięte. :)

Faktycznie już sa lutowe dziewczyny, matko jak ten czas leci to aż niewiarygodne.

Moja córka do drugiego roku życia spała w łóżeczku z tym opuszczanym dnem, potem przeniosła sie na duże łózko. Zwykłe jak dla dorosłych.
 
@clue gratuluję trzeciego synka!
@KotekPsotek ja tez odczuwam ból na przedniej powierzchni uda. Pielęgniarka i lekarz nie uwierzyli mi bo niby macica jest jeszcze za mała żeby uciskać nerwy a poza tym najczęściej uciska nerw kulszowy co objawia się bólem z tylu uda. Tu sie zgadzam, bo nerw kulszowy unerwia tylna cześć uda i łydkę. Ale to nie oznacza, ze nie jest uciskany inny nerw. Poza tym także mam pogłębioną lordozę lędźwiową wiec możemy odczuwac dolegliwości juz wcześniej. Pielęgniarka zasugerowała, że może naderwałam mięsień[emoji35]wkurzyłam się. To na pewno nie jest to. Nie wiem jak wyglądało to u Ciebie, ale u mnie zaczęło się od takiego jakby ucisku, a teraz czuję jakby ktoś wbił mi gwóźdź w udo. Chyba też wybiorę się po skierowanie do neurologa.
Poza tym zapisałam się na kurs na prawko na stare lata;) dziecko mnie zmotywowało:)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny jak Was pobolewa brzuch , to w którym miejscu? Mnie pobolewa chyba przy spojenie łonowym tak cmi , jak na okres tak delikatnie czuję dyskomfort
Ja też czuję taki delikatny ból przypominający menstruacyjny, ale bardzo rzadko już teraz. Poza tym ból mniej więcej na wysokości spojenia łonowego po obu stronach jak zbyt mocno się przeciągnę;)
 
reklama
Je dziś nic nie zrobiłam :( cały dzień śpię lub leżę, jakaś bez mocy i bez życia jestem po tym zabiegu.. Pogoda też nie zachęca do wyjścia ale chyba jutro ma być lepiej

3jgxflw1vst7regy.png
Widac byl ci potrzebny odpoczynek;)
Ja juz po.
Dzidzia rosnie ksiazkowo.
Badanie gin, badanie usg docipne by zobaczyc blizny po cc i usg przez brzuch.
Trzeci chlopak bedzie [emoji3]
Będzie łatwiej bo już wiem co i jak z chlopakami. :)
Dostalam rowniez skierowanie na usg polowkowe. Po 35 roku tez z Nfz sie należy. I za miesiac badania krwi moczu hbs, tsh.
To że nie czuje ruchow to normalne. Mlody ma sporo miejsca wiec się nie dobija.
Bóle mam w miejscu blizn po cc. Ale tylko czasami.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Gratuluje 3 synka;))imie juz jest?

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry